Quantcast

Pätica rodených Banskobystričanov sa v týchto dňoch predstavuje na XXII. zimných olympijských hrách v Soči. Tie slávnostne začali v piatok a potrvajú až do 23. februára.

sochi olympiadaPozornosť Stredoslovákov sa upriamuje aj na ďalších trinásť pretekárov, ktorých zastrešuje VŠC Dukla Banská Bystrica.

Pre len 22-ročnú Banskobystričanku Kristínu Saalovú ide o prvú olympiádu a po vypadnutí najznámejšej slovenskej lyžiarky Veroniky Velez Zuzulovej, zo zdravotných dôvodov, bude aj ona, spolu napríklad s Petrou Vlhovou, patriť medzi naše želiezka v ohni. V behu na lyžiach budeme pozorne sledovať výkony Aleny Procházkovej a v biatlone okrem olympijskej víťazky Anastazie Kuzminovej aj šance Breznianskych rodáčok štartujúcich počas sezóny pod UMB – Terézie Poliakovej a Paulíny Fialkovej, ktoré majú pod piatimi kruhmi premiéru.

Banskobystrickí rodáci na ZOH v Soči

Kristína Saalová (alpské lyžovanie), Alena Procházková (beh na lyžiach), Peter Budaj, Michal Handzuš, Tomáš Surový (ľadový hokej).

Reprezentanti VŠC Dukla Banská Bystrica v Soči

Petra Vlhová, Adam Žampa, Andreas Žampa (alpské lyžovanie), Pavol Hurajt, Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Martin Otčenáš, Jana Gereková, Martina Chrapánová, Anastasia Kuzminová (biatlon), Milan Jagnešák, Lukáš Kožienka, Martin Tešovič (boby).

Program našich športovcov na ZOH v Soči

Program bude priebežne doplňovaný o výsledky.

8.2.2014 Sobota

od 15.30 h – Matej Kazár (skončil 37.), Pavol Hurajt (52.), Martin Otčenáš (68.), (Biatlon – rýchlostné preteky mužov na 10 km)

9.2.2014 Nedeľa

od 15.30 h – Anastasia Kuzminová (skončila 1.) Jana Gereková (43.), Martina Chrapánová (62.),  Paulína Fialková (72.) (Biatlon – rýchlostné preteky žien na 7,5 km)

Čítajte aj:  Naša Nasťa to dokázala, obhájila olympijské zlato

10.2.2014 Pondelok

od 8.00 h – Kristína Saalová (30.) (Zjazdové lyžovanie – zjazd žien do superkombinácie)

od 12.00 h – Kristína Saalová (nedokončila) (Zjazdové lyžovanie – slalom žien do superkombinácie)

Čítajte aj: Bystričanka Saalová superkombináciu v Soči nedokončila

od 15.30 h – Matej Kazár (23.), Pavol Hurajt (52.) (Biatlon – stíhacie preteky mužov na 12,5 km)

11.2.2014 – Utorok

od 11.00 h – Alena Procházková (39. – nepostúpila do štvrťfinále) (Beh na lyžiach – šprint voľnou technikou – kvalifikácia žien).

od 16.00 h – Anastasia Kuzminová (6.), Jana Gereková (35.) (Biatlon – stíhacie preteky žien na 10 km)

Čítajte aj: Kuzminovú už v stíhačke súperky dostihli

12.2.2014 – Streda

od 8.00 h – Kristína Saalová (31.) (Zjazdové lyžovanie – zjazd žien)

Čítajte aj: Saalová v zjazde olympiády na 31. mieste

13.2.2014 – Štvrtok

od 11.00 h – Alena Procházková (43.) (Beh na lyžiach – beh žien na 10 km klasickou technikou).

od 13.30 h – SLOVENSKO – USA 1:7 (ľadový hokej). Z Banskobystričanov nastúpili: Michal Handzuš (17:41, 0), Tomáš Surový (12:11, -4), Peter Budaj (26:30, 2/8 – 75%).

od 15.00 h – Matej Kazár (19.), Pavol Hurajt (28.), Miroslav Matiaško (58.) (Biatlon – vytrvalostné preteky mužov na 20 km)

14.2.2014 – Piatok

od 8.00 h – Adam Žampa (27.) (Zjazdové lyžovanie – zjazd mužov do superkombinácie)

od 12.30 h – Adam Žampa (1. – celkovo 5. miesto) (Zjazdové lyžovanie – slalom mužov do superkombinácie)

od 15.00 h – Anastasia Kuzminová (27.), Jana Gereková (50.), Martina Chrapánová (59.) Terézia Poliaková (66.)  (Biatlon – vytrvalostné preteky žien na 15 km)

15.2.2014 – Sobota

od 8.00 h – Kristína Saalová (nedokončila) (Zjazdové lyžovanie – super G žien)

od 9.00 h – SLOVENSKO – SLOVINSKO 1:3 (ľadový hokej). Z Banskobystričanov nastúpili: Michal Handzuš (20:54, -1), Tomáš Surový (11:06, -1).

16.2.2014 – Nedeľa

od 8.00 h – Adam Žampa (28.), Andreas Žampa (36.) (Zjazdové lyžovanie – super G mužov)

od 13.30 h – RUSKO – SLOVENSKO 1:0 po s.n. (ľadový hokej). Z Banskobystričanov nastúpili: Michal Handzuš (20:09, 0, nepremenil s.n.), Tomáš Surový (15:27, 0).

17.2.2014 – Pondelok

od 16.00 h – Anastasia Kuzminová (27.) (Biatlon – preteky žien s hromadným štartom na 12,5 km)

Čítajte aj: V posledných individuálnych pretekoch v Soči Kuzminová medzi poslednými

18.2.2014 – Utorok

od 8.00 h – Petra Vlhová (27. v 1. kole, 23. v 2. kole – celkovo 24.), Kristína Saalová (nedokončila 1. kolo) (Zjazdové lyžovanie – obrovský slalom žien – 1. kolo).

od 11.45 h – Matej Kazár (15.) (Biatlon – preteky mužov s hromadným štartom na 15 km)

od 18.00 h – ČESKO – SLOVENSKO 5:3 (ľadový hokej – zápas o postup do štvrťfinále). Z Banskobystričanov nastúpili: Michal Handzuš (21:19, +2), Tomáš Surový (13:36, -1, strelil tretí gól Slovenska).

19.2.2014 – Streda

od 8.00 h – Adam Žampa (20. v 1. kole, 23. v 2. kole – celkovo 22.), Andreas Žampa (36. v 1. kole, 32. v 2. kole – celkovo 32.) (Zjazdové lyžovanie – obrovský slalom mužov).

od 10.30 h – Alena Procházková, Daniela Kotschová (Slovenský tím žien skončil na poslednom siedmom mieste vo svojom semifinále) (Beh na lyžiach – tímšprint klasickou technikou – semifinále žien).

od 15.30 h – Pavol Hurajt, Matej Kazár, Jana Gereková, Anastasia Kuzminová (5. miesto – po diskvalifikácii Nemecka pre následne zistený doping ich pretekárky) (Biatlon – miešaná štafeta 2 x 6 km + 2 x 7,5 km)

Čítajte aj: Biatlonová štafeta Dukly v Soči na medaile nedosiahla, chýbalo málo

20.2.2014 – Štvrtok

Žiadny z banskobystrických športovcov v akcii.

21.2.2014 – Piatok

od 13.45 h – Petra Vlhová (nedokončila 1. kolo) (Zjazdové lyžovanie – slalom žien – 1. kolo). Druhé kolo od 17.15 h.

od 15.30 h – Jana Gereková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Martina Chrapánová (14. miesto, Slovenky urobili v streľbe až 24 chýb, zaostali o kolo) (Biatlon – štafeta žien na 4 x 6 km)

22.2.2014 – Sobota

od 13.45 h – Adam Žampa (26. v 1. kole, 1. v 2. kole – celkovo 6. miesto), Andreas Žampa (67. v 1. kole, 2. kolo nedokončil) (Zjazdové lyžovanie – slalom mužov).

od 15.30 h – Pavol Hurajt, Tomáš Hasilla, Miroslav MatiaškoMatej Kazár, (12. miesto) (Biatlon – štafeta mužov na 4×7,5 km)

Čítajte aj: Biatlonisti končia v Soči rozpačito, skvelý Adam Žampa

od 17.30 h – Milan Jagnešák, Lukáš Kožienka, Martin Tešovič (27. v 1. jazde, 26. v 2. jazde) (Boby – 1. jazda štvorsedadlových bobov). Druhá jazda od 19.00 h.

23.2.2014 – Nedeľa

od 10.30 h – Milan Jagnešák, Lukáš Kožienka, Martin Tešovič (25. v 3. jazde, do 4. jazdy nepostúpili) (Boby – 3. jazda štvorsedadlových bobov).

…SUMÁR VÝSLEDKOV BYSTRIČANOV V SOČI…

Ako sledovať Olympijské hry v Soči

Jednotlivé podujatia je možné sledovať v televízii. Hokejové zápasy vysiela televízia Markíza, resp. Dajto. Ostatné športy vysiela RTVS na Dvojke prípadne Jednotke. Markíza poskytuje internetové prenosy zo ZOH na stránke sochi2014.tvnoviny.sk, RTVS na stránke sochi2014.rtvs.sk. Aktuálny priebeh disciplín v textovej podobe je možné sledovať na oficiálnej stránke olympiády sochi.ru.