Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová prekvapila na XXII. zimnej olympiáde vo svojej rodnej krajine, v biatlonových pretekoch šprintu žien na 7,5 kilometra, čistou streľbou. Vďaka nej a jej vlastnému oduševnenému výkonu, v Soči obhájila zlato z Vancouveru 2010 v tejto kategórii.

kuzminaV tejto chvíli najznámejšia Banskobystričanka všetkým neprajníkom ukázala, že stále patrí medzi svetovú elitu tým najlepším možným spôsobom. Podarilo sa jej to, v čo mnohí dúfali. V hneď prvej disciplíne, v ktorej v Soči štartovala, získala najcennejší kov.

Vďaka čistej streľbe a jej obávanej rýchlosti za sebou druhú v poradí, Rusku Olgu Vilukhinovú, zanechala až o takmer dvadsať sekúnd. V centre biatlonu a bežeckého lyžovania Laura neďaleko strediska Krasnaja Poljana tak mohla zavládnuť slovenská radosť.

Už v utorok od 16-tej hodiny nášho času bude Kuzminová obhajovať olympijské striebro v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov. Pozrite si kompletný program banskobystrických olympionikov na ZOH v Soči.

Ďalšie reprezentantky VŠC Dukla Banská Bystrica za víťazkou výraznejšie zaostali. Jana Gereková skončila na 43. mieste, Martina Chrapánová 62. a Paulína Fialková 72. Celkovo v disciplíne štartovalo 84 pretekárok.

Pri druhom olympijskom úspechu Anastasie Kuzminovej stál tréner Juraj Sanitra: „Som rád, že sme potešili slovenský národ, a že sme touto medailou povzbudili celú slovenskú výpravu. Veľa skeptikov rozprávalo, že sem ideme na turistiku a Slovensko je bez šance. Verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo,“ povedal v rozhovore pre RTVS.