Mladej lyžiarke Kristíne Saalovej z Banskej Bystrice, ktorá pôsobí pod Lyžiarskym klubom Šachtičky, nevyšiel vstup do jej prvých olympijských hier podľa predstáv.

sochi saalovaV premiére pod piatimi kruhmi čakala 22-ročnú reprezentantku ženská superkombinácia, a teda pretek zjazdu a slalomu. Už v pretekoch zjazdu v pondelok dopoludnia nebola Saalová so svojim výkonom spokojná. Skončila na 30. mieste z celkového počtu 39 štartujúcich pretekárok.

Do popoludňajšieho slalomu už nastúpilo len 34 lyžiarok, z ktorých do cieľa došlo len 22. Žiaľ Saalová medzi nimi nebola, keď už nedokázala vytočiť do jednej z prekážok v druhej polovici trate a jej slalom končil pádom. Do cieľa slalomu nedošla ani druhá a skúsenejšia slovenská reprezentantka Jana Gantnerová, ktorá bola po zjazde na 27. mieste. Výhru spred štyroch rokov v superkombinácii žien obhájila v lyžiarskom centre Rosa Khutor neďaleko strediska Krasnaya Polyana Maria Hoeflová Rieschová z Nemecka.

„Neustála som to. Nebol to ľahký slalom. Chyby sa robia, ale na olympiáde by sa nemuseli. Je to veľké sklamanie. Najbližšie ma čaká zjazd, to už mám najazdené, a tak dúfam, že už neurobím chyby,“ povedala Kristína Saalová v rozhovore pre RTVS.

Zjazd žien, za účasti našej mladej reprezentantky, je naplánovaný na stredu 12. februára od 8.00 h nášho času. Saalovú potom čaká ešte aj pretek Super G, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. februára a v utorok 18. februára potom aj obrovský slalom. Pozrite si kompletný program banskobystrických olympionikov na ZOH v Soči.