kristina saalovaDvadsaťdvaročná banskobystrická lyžiarka vo svojej druhej disciplíne v centre alpského lyžovania Rosa Khutor na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči došla do cieľa na 31. mieste.

Kristína Saalová, ktorá v pondelok nedokončila slalom superkombinácie a v jej zjazde skončila tridsiata, vchádzala do najrýchlejšieho preteku žien už skúsenejšia a istejšia. Do zjazdu štartovala pretekárka Lyžiarskeho klubu Šachtičky z posledného 42. miesta. Keďže sedem pretekárok preteky nedokončilo, Saalová dokázala prekonať štyri lyžiarky, ktoré boli na technicky náročnej trati pomalšie než ona.

Zaujímavosťou stredajšieho dopoludňajšieho preteku sa stali dve olympijské víťazky. Slovinka Tina Mazeová a tiež Švajčiarka Dominique Gisinová dosiahli na stotinu sekundy rovnaký čas 1:41:57. Slovenská reprezentantka došla do cieľa s časom 1:45:98. Žiadna ďalšia slovenská pretekárka v zjazde neštartovala.

saalova vykon

Saalovú čaká ešte aj pretek Super G, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. februára od 8.00 h nášho času a v utorok 18. februára potom v rovnakom čase aj obrovský slalom.

Na našich reprezentantov sa bude pozornosť obracať opäť vo štvrtok. Najskôr, od jedenástej hodiny nášho času, vybehne na trať bežeckého lyžovania pretekov žien na desať kilometrov banskobystrická rodáčka Alena Procházková. Tej nevyšla utorňajšia premiéra na tohtoročnej olympiáde, keď jej 39. miesto v kvalifikácii šprintu nestačilo na postup do štvrťfinále. Od 13.30 h začne pre našu reprezentáciu aj hokejový turnaj, kde sa v prvom zápase predstavia naši hokejisti proti USA. Od 15-tej hodiny budú vo štvrtkovom olympijskom programe aj vytrvalostné preteky biatlonistov.

Pozrite si kompletný program banskobystrických olympionikov na ZOH v Soči.