Quantcast

V posledných individuálnych biatlonových pretekoch žien na olympiáde v Soči zlatá medailistka z rýchlostných pretekov na 7,5 kilometra Anastasia Kuzminová neuspela.

kuzminaŠtart pretekov najlepšej tridsiatky biatlonistiek na 12,5 kilometrovej trati bol ohrozený pre pretrvávajúcu hmlu v centre bežeckého lyžovania a biatlonu Laura vzdialeného od Soči zhruba 50 kilometrov. Pre tú už museli byť odložené mužské preteky, ale na preteky žien s hromadným štartom sa počasie i podmienky umúdrili. Kuzminová však neštartovala v najväčšej pohode, keď v tréningu, tesne pred štartom pretekov, spadla a udrela sa o traťové značenie, navyše ju trápila začínajúca choroba.

Na piatich okruhoch držala jediná slovenská pretekárka v elitnej discpilíne krok s neskoršou víťazkou, favorizovanou Bieloruskou Daryou Domrachevovou, len v prvej časti. Reprezentantka VŠC Dukla Banská Bystrica pokazila druhú streľbu v ľahu, kde minula dva terče, a prinieslo jej to výrazný prepad v poradí. Po tom, čo minula aj dva terče v prvej streľbe v stoji, prepadla sa až na posledné hodnotené 29. miesto. Z toho sa dostala až po poslednej streľbe, kde tiež minula jeden terč, no jej strata na hlavné pole pretekárok už bola priveľká. V posledných individuálnych pretekoch v Soči musela Kuzminová odbehnúť až päť trestných kôl, aj preto skončila až na 27. mieste, keď za ňou došli už len dve pretekárky.

Kuzminová by sa v Soči mala predstaviť ešte v rámci pretekov ženskej i miešanej štafety. Kompletný program Banskobystričanov v Soči nájdete na tejto stránke…

Výkony Anastasie Kuzminovej na ZOH V Soči

 9.2.2014 – Rýchlostné preteky žien na 7,5 km – 1. miesto
11.2.2014 – Stíhacie preteky žien na 10 km – 6. miesto
14.2.2014 – Vytrvalostné preteky žien na 15 km – 27. miesto
17.2.2014 – Preteky žien s hromadným štartom na 12,5 km – 27. miesto