Quantcast

Vo svojom druhom vystúpení na Zimných olympijských hrách v Soči slovenská reprezentantka žijúca v Banskej Bystrici – Anastasia Kuzminová, neobhájila striebornú medailu z predchádzajúcej olympiády v stíhacích pretekoch žien.

kuzmina sochiV stíhacích pretekoch na 10 kilometrov bola Kuzminová vo Vancouveri 2010 strieborná. V Soči, po výhre v rýchlostných pretekoch na 7,5 kilometra, štartovala do tejto disciplíny s dvadsať sekundovým náskokom. Jej súperky ju ale dostihli a keďže zaznamenala zo štyroch streleckých položiek po jednej chybe v streľbe ležmo i v stojke, postupne sa v poradí prepadla. Do cieľa napokon prišla na šiestom mieste. Druhá reprezentantka VŠC Dukla Banská Bystrica Jana Gereková došla do cieľa na 35. mieste. Víťazkou sa stala Bielorska Darya Domrachevová.

Najbližšie naše biatlonistky čakajú v piatok od 15-tej hodiny nášho času vytrvalostné preteky na 15 kilometrov. Pozrite si úplný program banskobystrických olympionikov na ZOH v Soči.

Už dnes je jasné, že našu medailistku, podobne ako pred štyrmi rokmi, budeme môcť v Banskej Bystrici spoločne privítať. Predbežne, by sa tak malo stať na Námestí SNP po skončení ruských hier, 26. februára.

V utorok štartovala v šprinte voľnou technikou aj banskobystrická bežkyňa na lyžiach Alena Procházková. V kvalifikácii skončila na 39. mieste, ktoré nestačilo na postup do štvrťfinále.