Prinášame sumár toho najzaujímavejšieho, čo sa stalo počas uplynulého 38. týždňa v uliciach Banskej Bystrice.

robotnicky - dom - ic bbMesto sa vzdalo grantu na rekonštrukciu Robotníckeho domu

Dôvod je jednoduchý. Získaný grant by nestačil na realizovanie najnutnejšej opravy a spoluúčasť mesta by bola príliš vysoká. Preto chce samospráva počkať na grant väčších rozmerov. Náklady na najlacnejšiu verziu rekonštrukcie sú cez 200-tisíc eur, mesto sa preto radšej podpory z ministerstva kultúry vo výške 50-tisíc eur vzdalo.

okruzna-300x224Budova bývalej ZŠ Okružná predaná za 900-tisíc eur

Novým vlastníkom je spoločnosť, ktorá má súkromnú základnú školu Narnia. Pôvodne chcelo mesto predávať aj okolité pozemky a telocvičňu, kvôli nezáujmu však od toho upustilo a pristúpilo na ponuku Narnie. Financie by sa mali využiť na znižovanie energetickej náročnosti škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

FB mesta 4Na mestskom Facebook profile sa mažú komentáre

Totálne nepochopenie princípu sociálnych sietí prejavil mestský úrad, keď sa rozhodol, že bude mazať komentáre na svojom oficiálnom mestskom Facebook profile. Zdôvodňuje to tým, že stránka spĺňa iba informačnú funkciu. Na správu tejto nástenky, ktorú sleduje niečo cez 800 ľudí, vynakladá mesto zhruba 350 eur mesačne.

Maraton sportu, Banska Bystrica, 20.9.2013Maratón športu na Námestí slobody

Zaujímavé podujatie zorganizovala Rada študentov mesta. Neďaleko Hotela Lux na Námestí Slobody v Banskej Bystrici sa hral streetball, florbal, volejbal a svoje športové umenie ukázali aj parkouristi, capoeristi či žongléri. Z podujatia priniesla redakcia BBonline.sk fotogalériu.

HKM_HC05_hokej_ 42V derby so Zvolenom víťazne

Nie je dôležité byť majster, ale vyhrať so Zvolenom. Aj to hovoria mnohí fanúšikovia hokeja. Stredoslovenské derby vyznelo tentokrát lepšie v prospech Banskobystričanov. Rozhodujúca strela prišla iba niekoľko sekúnd pred koncom. Úspešný víkend zaklincovalo HC’05 domácim víťazstvom proti Popradu.

mhd-autobus-trolejbusV mestskej hromadnej doprave je zase možné používať ISIC karty

Téma, ktorá vyvoláva vášnivé diskusie medzi študentami, má ďalšie pokračovanie. Dopravca SAD Zvolen opäť umožnil používať študentské ISIC karty ako dopravné karty na jeho linkách. Opatrenia prichádza až v čase rozbehnutého školského roka, preto sa na dopravcu opäť zniesla vlna kritiky, keďže niektorí už zaplatili tri eurá za dopravnú kartu.