Hneď v 3. kole hokejovej extraligy narazili na seba pohronskí rivali. Jednoznačným favoritom bol Zvolen, ukázalo sa však, že derby je nevyspytateľné.

HKM Zvolen – HC‘05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Gól: 21. J. Mucha (Podkonický, Brabenec) – 48. Kafka (Heizer, Saracino), 60. Heizer (Kafka, Bambúch). Zápas vo Zvolene sledovalo 2 325 divákov.

Zostava HKM Zvolen: M. Šimko – L. Pokovič, Juraško, Hraško, J. Hertl, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, M. Jurík, V. Baláž – Ľ. Zuzin, Síkela, Puliš – Čanky, Huňady, Puliš, Martin Ďaloga.

Zostava HC ’05: Kalemba – Meland, Zošiak, Bambúch, Styk, Rosandič, Saracino – Matoušek, Heizer, Matúš Chovan – Kafka, White, Handlovský – Macík, M. Hudec, Kadura – Fajčák, Zigo, Lamper.

HKM_HC05_hokej_ 42Bystričania nastúpili na derby aktívne a v prvej polovice tretiny boli lepším tímom. Ich šance však zostali nevyužité. Hroziť začali aj domáci, v desiatej minúte Podkonický a tutovku mal v 18. minúte Brabenec, no sám pred brankárom minul.

Hneď v úvode druhej tretiny sa museli Banskobystričania brániť presilovke, čo sa im nepodarilo a po 50 sekundách inkasovali z hokejky Muchu. Pred bránkou Kalembu bol čoraz väčší závar a ten vyvrcholil päťminútovým oslabením, keď Zigo dostal trest do konca zápasu za vrazenie na mantinel. Zvolenčania však nedokázali presilovku využiť a následne mohol vyrovnať White.

V tretej tretine bolo vidieť snahu HC’05 zvrátiť stav sretnutia. Do šancí sa dostával Macík, na druhej strane hrozil Zuzin. Radosť pre červeno-biely tábor prišla v 47. minúte. Strelou z blízka vyrovnal Kafka s asistenciou Heizera a Saracina. V závere vyrobil netaktický faul Zvolenčan Hertl. Bystrický tlak na bránu nakoniec brankár Šimko nevydržal a 28 sekúnd pred koncom inkasoval z hokejky Heizera.

[youtube f2CL6elkBYo 640 380]