HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad, Banska Bystrica, 22.9.2013Banskobystričania hostili v nedeľu popoludní na domácom ľade hokejistov Popradu. Svojim výkonom dokázali, že po úvodných rozpakoch, sa už v novej sezóne naplno rozbehli.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

Góly: 3. Kafka, 5. Saracino, 21. Matúš Chovan, 23. White, 35. Meland – 19. Kroták, 50. T. Sýkora. Zápas 4. kola Tipsport extraligy v Banskej Bystrici sledovalo 1 298 divákov.

Zostava HC ’05 B. Bystrica: Kalemba – Meland, Saracino, Bambúch, Styk, Zošiak, Rosandič, – Lamper, Heizer, Matúš Chovan – Kafka, White, Handlovský – Macík, Hudec, Kadura – Dolník, Hegyi, Fajčák.

Zostava HK Poprad: Sidor – Fabian, Suchý, Kasík, McNamara, Kurali, D. Brejčák – Kroták, Mlynarovič, Lapšanský – Drábek, Jabrocký, T. Sýkora – Paločko, Takáč, Nagy – Belluš, Gápa.

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad, Banska Bystrica, 22.9.2013Po výhre v prvom tohtoročnom derby  HC ’05 dokázalo potešiť aj domácich fanúšikov. V ich prospech hrali najmä vydarené štarty prvých dvoch tretín zápasu. Už v tretej minúte totiž využil presilovku Petr Kafka a v jeho šľapajách pokračoval o dve minúty Chris Saracino. Najskúsenejší hráč hostí – Arne Kroták, ale ešte v závere prvej tretiny podržal svoje mužstvo a gólom v udržal šance hráčov spod Tatier. Lenže hneď v prvej minúte druhej tretiny zvýšil pre domácich Matúš Chovan. O tri minúty pribudol do štatistík Banskobystričanov aj štvrtý gól. Patrick White po Melandovej prihrávke jasne ukončil šance hostí. Ak by to ešte niektorí z nich nechceli pochopiť, White v 35. minúte vrátil gólovú prihrávku Ericovi Melandovi a bolo 5:1. Sympatické bolo, že hostia sa nevzdávali ani v poslednej tretine. Dokázali ešte vďaka Tomášovi Sýkorovi v 50. minúte znížiť, ale Zane Kalemba v domácej bráne dokázal vychytať až 45 zo 47 striel v zápase a stav sa tak už viac nemenil.

Najbližšie sa barani predstavia v piatok v Košiciach a o týždeň v nedeľu na domácom ľade, opäť o 16.30 h, privítajú Nitru.