O budovu a areál nebol záujem, z pôvodnej sumy muselo mesto zľaviť. Financie by mali ísť na znižovanie energetickej náročnosti školských zariadení.

okruzna-300x224Poslanci na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili odpredaj budovy bývalej ZŠ Okružná za 900-tisíc eur. Novým vlastníkom objektu sa stala spoločnosť, ktorá prevádzkuje súkromnú základnú školu Narnia.

Pôvodne chcelo mesto predať budovu aj s telocvičňou a pýtalo za celý areál 1,69 milióna eur. Do vyhlásenej obchodnej súťaže sa ale nikto neprihlásil. Mesto následne vyňalo časť pozemku pre účely prípadnej výstavby cestnej komunikácie a cena sa tým znížila na 1,3 milióna eur. Ani túto sumu nebol ochotný nikto zaplatiť. Mesto teda vyčlenilo budovu telocvične a časť pozemkov, ale nikto na túto ponuku nereagoval.

Keď už vyzeralo, že samospráva budovu bývalej základnej školy nepredá, ponúkla 900-tisíc eur súkromná spoločnosť. Telocvičňa ostáva v majetku mesta, prevádzkovať ju bude Správa športových a telovýchovných zariadení mesta (SŠaTZM).

Už pri rušení základných škôl sa poslanci dohodli, že prostriedky z predaja budov pôjdu naspäť do školstva. Poslanec Jakub Gajdošík (SMER-SD, SNS, ĽS-HZDS) predložil uznesenie, ktorým špecifikoval, aby peniaze išli do znižovania energetickej náročnosti školských budov. „V budúcnosti to môže znížiť nároky na prevádzkovanie škôl a rozpočet. Aby sme tie peniaze neprejedli napr. na ihrisko, ktoré za niekoľko rokov schátra, ale aby sa znižovala energetická náročnosť a následne mohli byť tieto prostriedky využité na iné účely,“ povedal poslanec.

Prednosta mestského úradu Miroslav Rybár nechcel konkretizovať, ktorá škola sa bude z peňazí z predaja budovy bývalej ZŠ Okružná opravovať ako prvá. Mesto chce pripraviť návrh, ktorý bude následne konzultovať s poslancami zastupiteľstva.