Rok 2011 priniesol niekoľko kuriozít, ktorým sme sa venovali aj na stránkach BBonline.sk.Pozrite si tie najzaujímavejšie.

BANSKÁ BYSTRICA 2011: ŠPORT | KURIOZITY | NEGATÍVA | POZITÍVA | OSOBNOSŤ

Srdiečkový fantóm

Celonárodnú publicitu si vyslúžil neznámy páchateľ, ktorý postriekal jeden z exponátov v Múzeu SNP ružovými srdiečkami. Kým polícia tento skutok definovala ako priestupok proti majetku, ozvali sa aj hlasy chváliace počin autora. Na Facebooku sa vytvorila viac ako tisíc-členná skupina fanúšikov „srdiečkového teroristu“. Menej nadšený bol Stanislav Mičev, riaditeľ Múzea SNP, keďže musel na navrátenie tanku do pôvodného stavu vynaložiť extra prostriedky z rozpočtu múzea. Svojrázny umelec neskôr „udrel“ aj na ďalších miestach a ružové srdiečka sa objavili na múroch väznice, na erbe mesta pri vstupe do Banskej Bystrice zo Zvolena či neďaleko Slovenskej Ľupče.

Zákaz nosenia šortkových plaviek na plavárni

V júni vyšiel z plavárne pre niektorých návštevníkov zdrvujúci zákaz. Od 1.7. je zákaz vstupu do bazéna v šortkových plavkách. Ako dôvod sa uviedla bezpečnosť návštevníkov, ktorí v tzv. bermudách vynášali vodu z bazéna, čím vznikalo riziko pokĺznutia. Najmä medzi mladými sa rozbehla živá diskusia, ktorá kritizovala toto rozhodnutie. Vedenie BPM ako prevádzkovateľ plavárne sa však nenechalo obmäkčiť, a tak tí viac prispôsobiví zaradili do svojej športovej výbavy nový kus oblečenia, tí menej prestali na plaváreň chodiť. Žiadna kaša sa však neje taká horúca, aká sa navarí. Ani nie po polroku našlo vedenie BPM kompromis. Šortky na plavárni môžu byť, ale iba športové, bez kovových súčastí, ktoré poškodzovali bazén a tobogány. A že problém plaviek neriešime iba my, ukazuje aj mesto Košice, kde v novembri zakázali všetky šortky. S rovnakou argumentáciou, aká sa použila aj u nás…

Vypnutie zvuku počas Fun Festu v Brezne

Záver roka priniesol kuriozitu, ktorá obehla celé Slovensko. Populárna recesistická skupina Horkýže slíže nedohrala svoj koncert, lebo zvukár vypol zvuk. A nebola to žiadna recesia. Headliner podujatia Fun Fest v Brezne, skupina Ine Kafe sa na pódium nedostala vôbec. Dôvodom malo byť údajné nevyplatenie zvukára, ktorý na protest uprostred koncertu jednoducho vypol aparatúru. Približne dve tisícky divákov ostali nespokojných a dožadovali sa vrátenia vstupného. Akcia, na ktorú sa zišlo publikum nielen z Brezna, ale aj zo širokého okolia, dopadla totálnym fiaskom. Reportáž sa stala druhým najčítanejším článkom roka na BBonline.sk.