Malo to byť podujatie roka nielen v Brezne, ale aj v celom širokom okolí. Celoslovensky propagované podujatie však skončilo ako fiasko roka.

Na začiatku prvého ročníka Fun Festu 2011 v piatok večer v Aréne Brezno všetko vyzeralo bezproblémovo. Asi tisícka ľudí čakala na tanečné formácie Breakfans, The Pastels a Old School Brothers. Počas ich energického vystúpenia prichádzali mnohí ďalší fanúšikovia, ktorí sa tešili na formáciu Verona z Českej republiky, no najmä hudobní nadšenci skupín Horkýže Slíže a INEKAFE. Skupina Verona odohrala svoje vystúpenie priam famózne. Po ich vystúpení prišla krátka prestávka so súťažami a po nich už prišla na rad stálica slovenskej hudobnej scény, skupina Horkýže Slíže.

Čo však prišlo po štyroch piesňach tejto kapely zaskočilo asi každého. Z ničoho nič prestala hrať hudba. Skupina odišla z pódia a po niekoľkých minútach moderátor večera oznámil, že festival končí. Už o pár minút sa  sa v publiku rozšírila informácia, že dôvod bol „taký slovenský“. Organizátor festivalu Michal Strelec, totiž údajne nevyplatil honorár zvukárovi, ktorý tak jednoducho  uprostred vystúpenia nitriansklej skupiny vypol celú zvukovú aparatúru a festival neplánovane a predčasne ukončil.

Do dvoch tisíc divákov tak odchádzalo sklamaných a posledné stovky sa vrátenia vstupného domáhali ešte aj niekoľko desiatok minút po skončení festivalu. Bezprostredne po skončení koncertu sa na internete začali šíriť aj informácie o podaní hromadného trestného oznámenia. Všetko teda nasvedčuje tomu, že ďalší organizátor precenil svoje sily a tentokrát na to doplatili najmä fanúšikovia skupiny INEKAFE, ktorá mala krstiť svoj nový album „Právo na šťastie“ práve v Brezne.