Prinášame sumár toho najzaujímavejšieho, čo sa stalo počas uplynulého 34. týždňa v uliciach Banskej Bystrice.

autobusova stanica banska bystrica bbonline.skAutobusová stanica stále straší Bystričanov

Aj keď prednosta Miroslav Rybár sa v decembri 2012 vyjadril, že rekonštrukcia autobusovej stanice je tak blízko ako nikdy, schátraná budova stále máta Banskobystričanov. Okolo jej rekonštrukcie zostalo ticho. Mesto tvrdí, že stále rokuje s investorom, o stavebné povolenie však doteraz nikto nepožiadal.

MaňkaSMER-SD predstavil kandidáta do župných volieb

Naplnili sa očakávania a súčasný predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa rozhodol obhájiť svoj post. Vladimír Maňka bude kandidovať s podporou strán SMER-SD, KDH a SMK, Urbániho strany SMS a zrejme aj ĽS-HZDS a Strany zelených. Podľa Maňku doteraz stabilizovali región, na rade je jeho ďalší rozvoj.

asfaltKonský povoz poškodil zelený asfalt na Námestí SNP

Iba dva mesiace od ukončenia rekonštrukcie Námestia SNP trvalo, aby zelený asfalt dostal prvú zaťažkávajúcu skúšku, ktorú nezvládol. Prešiel po ňom konský povoz, ktorý zanechal pás asi polcentimetrových jamiek. Svoje zohralo aj teplé počasie, ktoré ovplyvnilo technické vlastnosti povrchu na námestí.

FS Urpín_02Radosť robia banskobystrickí umelci

Pozitívne správy prišli z kultúrnej sféry. Folklórny súbor Urpín reprezentoval Banskú Bystricu a Slovensko v exotickom Karibiku, kde zaujal organizátorov festivalu i domáce publikum. Z iného súdka je produkcia sásovských raperov, ktorí zverejnili ďalší videoklip a dočkali sa celoslovenského ohlasu v hip-hopovej komunite.

mestský-úrad1Ako mestské firmy uzatvárajú reklamné zmluvy?

Pozreli sme sa na spôsob akým mestské obchodné spoločnosti podporujú rôzne subjekty. Aj keď mesto dáva ročne nemalú čiastku na podporu športu a kultúry, ďalšie financie vyčleňujú aj mestské firmy. Tie však pravidlá na to nemajú, poslancov mestského zastupiteľstva sme sa pýtali, ako podobné aktivity mestských eseročiek a akcioviek vnímajú.

IMG_1026Mladíci Dukly pútajú pozornosť svojim futbalom

FK Dukla Banská Bystrica sa pred sezónou netajila finančnými problémami, kvôli ktorým predala dvoch kľúčových hráčov, vrátane kapitána Tomáša Hučka. Od kádra zloženého zväčša z mladých banskobystrických odchovancov nikto nič nečakal. O to väčším prekvapením sú výsledky a hra mužstva. Sobotňajší zápas navyše okorenil parádny gól Jakuba Považanca. Duklu čaká na domácom štadióne už v utorok o 17.30 h ďalší zápas, a to 2. kolo Slovnaft Cupu proti Liptovskému Mikulášu.