Po troch remízach chcela Dukla opäť naskočiť na víťaznú vlnu. Banskobystričania v súboji s predposlednou Nitrou potvrdili rolu favorita suverénnym spôsobom.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 4:0 (2:0)

Góly: 19. Podstavek, 24. Dionatan Teixeira, 59. Považanec, 90. Slančík. ŽK: 29. Barosso Sánchez, 45. Cléber, 62. Kaspřák, 78. Turčák. Zápas na Štiavničkách sledovalo 2 027 divákov.

Zostava Dukly Banská Bystrica: Rodinger – Turňa, Podstavek, Nosko, Teixeira, Faško (87. Peňaška) – Brašeň, Považanec (74. Savič), Ľupták – Slančík, Jurčo (77. Šovčík).

IMG_0971Zostava FC Nitra: Stránský – Boszorád, Kaspřák, Kolmokov, Sánchez – Šimončič, Gajdoš (64. Kutra), Cléber (46. E. Le Giang) – Turčák – Šmehyl (64. Paukner), Benčík.

V prvom dejstve si diváci museli počkať na prvý strelecký pokus až do 15. minúty. Jeho autorom bol Šimon Šmehyl avšak jeho strela nemierila medzi tri žrde. O päť minút neskôr zahrával dva priame kopy v krátkom časovom slede dnešný narodeninový oslávenec Michal Faško. Ten druhý priniesol pre červeno-bielych ovocie v podobe gólu Mateja Podstavka, ktorý si skvelo nabehol na Faškov center a z prvej poslal loptu za chrbát gólmana Stránského. Dukla tak využila hneďsvoju  prvú veľkú príležitosť na strelenie gólu. Svoju efektivitu Dukla potvrdila už v 24. minúte, keď vyústil vzruch pred hosťujúcim brankárom k druhému gólu. Jeho autorom bol Dionatan Teixeira, ktorý vyskočil v hlavičkovom súboji najvyššie a hlavou prekonal Stránského. Prvá strela do priestoru brány hostí prišla až v 27. minúte, keď to skúšal Nascimento po rýchlej rozohrávke Nitry. Z jeho pokusom z uhla si Rodinger hravo poradil. V závere prvého dejstva, konkrétne v 40. minúte dal o sebe vedieť aktívny Nascimento, ale ani tento raz nebol v súboji proti Rodingerovi úspešný. Brankár Banskobystričanov jeho prízemnú ranu z rohu pokutového územia zneškodnil. Do šatní sa tak išlo za stavu 2:0.

Úvod druhého dejstva sa niesol v réžii Nitranov, ktorý vybehli na trávnik z úmyslom zvrátiť nepriaznivý stav a vytvárali tlak na obranu červeno-bielych. Ten vyvrcholil v 53. minúte, keď napriahol Vratislav Gajdoš z 25-tich metrov a strelu tečoval pred Rodingerom stopér Nosko. Gólman Dukly si s nebezpečnou situáciou poradil. V 59. minúte ale utlmil snahu ,,Corgoňov“ tretím gólom do ich siete Jakub Považanec. Po rohovom kope Faška sa ocitol s loptou na hranici veľkého vápna a z voleja poslal krásny projektil pod brvno. V 63. minúte mohol prísť potrebný kontaktný gól Nitry. Gajdoš zahral priamy kop veľmi kvalitne, keď našiel hlavu Erica Barossa Sancheza. Jeho hlavička skončila na hornej tyči. V 74. minúte zakončoval nožničkami Pavol Jurčo. Jeho ekvilibristický pokus z veľkého uhla potešil divákov na tribúnach, ale ohroziť strážcu svätyne Nitry nemohol. O pár sekúnd úradoval Michal Faško, ktorý skvelo zrežíroval priamy kop zahrávaný z pravej strany. Loptu zatočil do brány, tú zastavila pravá tyč a konštrukcia brány zvonila v tomto stretnutí po druhýkrát. V posledných minútach boli na očiach najmä ofenzívny hráči ,,Vojakov“. IMG_1089Na trávniku bol čerstvo striedajúci Marek Šovčík len pár minút a už servíroval načasovanú prihrávku kapitánovi Jakubovi Brašeňovi, ktorý v dobrej pozícii tesne minul.  Už to vyzeralo, že nič vážne sa na ihrisku neudeje, keď v 90. minúte pridal posledný klinec do nitrianskej rakvy Fabián Slančík. Najprv sa po mele dostal do šance Ján Nosko , ale jeho tutovku dokázal vychytať Stránský. Na dorážku Slančíka, ktorý sa presadil ,,rybičkou“, bol už nitriansky brankár prikrátky. Po celý zápas futbalisti Dukly dokázali blokovať strelecké pokusy Nitry zo stredných a veľkých vzdialeností, čím uľahčovali prácu gólmanovi Rodingerovi. To bol jeden z prvkov, ktorý znamenal zaslúžené víťazstvo banskobystrickej Dukly v pomere 4:0.

Najbližšie sa Dukla predstaví na domácej pôde banskobystrických Štiavničiek už v utorok o 17.30 v zápase 2. kola Slovnaft Cupu proti Liptovskému Mikulášu.