Každoročný Bažant Májales už tradične patrí k úvodu mája a spolu s ním množstvo ďalších tradičných podujatí ako cyklomaratón Vlkohron či podujatie veteránov automobilov a motoriek vo Vlkanovej. K nim sa pridávajú aj oslavy folklórneho súboru Mladosť a mnoho ďalších.

BAŽANT MAJÁLES

Atletický štadión UMB, Tajovského ulica, piatok 5. máj o 15.00 h,

Každoročné hudobné podujatie nielen pre študentov so známymi kapelami. Tento rok aj s kapelami Para či Polemic. Vstup je voľný. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

OTVORENIE KORČULIARSKEJ DRÁHY

Park pod Pamätníkom SNP, piatok 5. máj o 15.00 h

Po pol roku výstavby sa Banskobystričanom otvára zrekonštruovaný park pod Pamätníkom SNP aj s novou dráhou pre in-line korčuliarov. Pri príležitosti piatkového otvorenia budú na mieste pripravené aj viaceré atrakcie a vystúpi kapela Kvet z Alokatu.

Korčuliarsku dráhu v parku pod Pamätníkom SNP konečne otvoria

MLADOSŤ BYSTRIČANOM

Aula Beliana UMB, Tajovského 40, piatok 5. máj o 18.00h,

Univerzitný folklórny súbor Mladosť je reprezentačným telesom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorá mu od jej vzniku poskytuje finančnú aj materiálnu podporu. Počiatky súboru siahajú až do r. 1961. Od r. 1971 nesie teleso názov Folklórny súbor Mladosť, ktorý nadviazal na predchádzajúcu činnosť telies Pedagóg a Budúcnosť. Vstupenky v cene 8 eur sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

STRETNUTIE VETERÁNOV A OSTATNÝCH MOTORIEK

Vlkanová, sobota 6. máj od 10.00 h

Program začína prezentáciou a pokračuje v podobe pre najmenších motorkárov. O 13.00 h bude posvätenie motoriek a autoveteránov pred novou sezónou a o pol hodinu neskôr nasleduje spoločná jazda. Súčasťou programu budú aj René Lacko & Downtown Band a country skupina ”Prameň”. Nebude chýbať ani tombola, ktorej hlavnou cenou je skúter. Vstup je zdarma.

V sobotu obľúbené Stretnutie veteránov a ostatných motoriek vo Vlkanovej

JÁNOŠÍKOVA SKALA A KLÁŠTOR – SÍDLO KELTOV

Autobusová stanica, sobota 6. máj o 6.30 h

Klub slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička pozýva na turistické podujatie. Tentokrát s návštevou Jánošíkovej skaly a Kláštora – sídla Keltov. Inak povedané z Hrochote až na Ponickú Hutu. Viac informácií nájdete na stránkach klubu.

BBB VLKOHRON

Hronsek, pred Obecným úradom, sobota 6. máj o 9.45 h

Už 12. ročník cyklomaratónu v teréne a štvrtý ročník pretekov horského duatlonu zaradených v Marathon BB Tour. Viac podrobností o podujatí sme písali v našom staršom článku.

ŽIGMUNDOVE SLÁVNOSTI

Vígľaš, Hotel The Grand Vígľaš sobota 6. máj o 11.00 h

Slávnosti kráľa Žigmunda budú naozaj veľkolepé a bohaté. Čaká Vás totiž veľmi zaujímaví program a to v podobe historického divadla, dobových tancov, sokoliarov, rytierskeho turnaju, remeselníkov a veľa ďalších. Vstupné pre dospelú osobu 5 eur. Pre deti od 6 do 12 rokov, ZŤP, dôchodcov 3 €. A pre deti do 6 rokov zdarma.

MÁJOVÝ BEH STARÝM HÁJOM

Obec Badín, závora do Starého hája, nedeľa 7. máj od 9.30 h

Môžu sa zúčastniť mladí i starí, muži i ženy. Program začínajú škôlkári, pokračujú žiaci prvého stupňa  a za nimi aj žiaci druhého stupňa. O 10.00 odštartuje hlavná kategória, beh nad 15 rokov. Zaregistrovať sa je potrebné do piatka 5.5 13.00 h. Štartovné 5 eur. Viac informácií nájdete na stránke obce.

AKVABATOLÁRIUM

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 7. máj o 10.00 h

Interaktívne predstavenie pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Pokračovanie projektu Batolárium.Vstupné 3€.

PRETEKY LEZÚŇOV

Europa Shopping Center, Na Troskách 25, nedeľa 7. máj o 15.00 h

Nákupné centrum Europa SC sa stane dejiskom obľúbených pretekov lezúňov už po ôsmykrát. Svoju vytrvalosť a sily si zmerajú všetky bábätká, ktoré dovŕšili v deň podujatia maximálne 1 rok. Na ceste za vytúženým víťazstvom ich budú povzbudzovať na päťmetrovej trati ich rodičia, ktorí môžu svoje ratolesti motivovať rôznymi predmetmi.

SOFINKINE MALÉRY

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 7. máj o 16.00 h

Malá Sofia žije v 19. storočí na zámku Komtesy de Ségur, ale ako každé dieťa, aj ona chce všetko spoznať, okúsiť a zažiť. A väčšinou spraví poriadny malér. Pre deti od 4 rokov. Vstupné 3,50 eur.

SHIRLEY VALENTINE

Horná Mičiná, Kultúrny dom, nedeľa 7. máj o 18.00 h

„Rada si tresnem pohár vína, keď varím, stena, počuješ? ” začína svoju show o obyčajnej žene po štyridsiatke Zuzana Krónerová. V jej podaní je táto žena súčasne smiešna aj dojemná, šťastná aj nešťastná, krásna aj škaredá. Za hodinu a pol vystrieda snáď všetky svoje duševné stavy a pochody. Keď komunikuje s inými postavami, máte pocit, akoby boli prítomné na scéne. Vstupné 14 eur. Viac sme o predstavení písali v našom staršom článku.