Dvanásty ročník cyklistických pretekov BBB Vlkohron a štvrtý ročník horského duatlonu odštartuje už túto sobotu 6. mája o 9.45 hod.

Začiatok trasy cyklistického maratónu bude v obci Hronsek pred Obecným úradom. Štartuje sa vo viacerých kategóriach a dĺžka súťažných trás je 50 a 30 kilometrov.

Trasa od obecného úradu bude viesť cez železničné priecestie asfaltovou cestou popri vojenskom objekte smerom na Hrabovú, kde po 1500 metroch bude potrebné odbočiť do lokality Platina.

Ďalej sa cyklisti vyberú značenou cyklotrasou do obce Vlkanová a nenáročným stúpaním cez Peťovskú dolinu až nad obec Iliaš. Odtiaľto cyklisti pôjdu zvlneným terénom pod hvezdáreň na Vartovke cez Kozlinec až nad obec Horná Mičiná, a po modrej turistickej značke a značenej trati hrebeňom cez Ostrý vrch až k usadlosti Hrabová.

Následne sa cyklisti budú držať modrej turistickej značky smerom na Kamennú a cez Kopanice po značenej trati pôjdu späť do cieľa, ktorý je v obci Hronsek. Každý pretekár dostáva v cieli účastnícku medailu z mozaiky Marathon BB Tour. Prvý traja z každej kategórie získavajú vecné ceny. Po skončení pretekov nebude chýbať ani tombola, v ktorej sa budú dať získať hodnotné ceny.

Účastníci podujatia si svoje sily môžu zmerať aj na trase, ktorá je určená hobby cyklistom. Súčasťou maratónu sú aj preteky pre rodiny s deťmi. Tie sa uskutočnia na trasách, ktoré sú dlhé dva a osem kilometrov. Organizátorom podujatia je cyklistický klub Vlkanová Witzenmann spolu s Marathon BB Team a obcami Hronsek a Vlkanová.