Shirley Valentine je obyčajná žena po štyridsiatke. Opustená, osamelá. V podaní Zuzany Kronerovej však absolútne brilantná.

„Rada si tresnem pohár vína, keď varím, stena, počuješ?“ Takto začína Zuzana Kronerová svoju hru o žene menom Shirley Valentine. V jej podaní je táto žena súčasne smiešna aj dojemná, šťastná aj nešťastná, krásna aj škaredá. Za hodinu a pol vystrieda snáď všetky svoje duševné stavy a pochody. Keď komunikuje s inými postavami, máte pocit, akoby boli prítomné na scéne. Divák sa ani na moment nenudí a z očí sa mu nezadržateľne rinú slzy smiechu aj dojatia. Zuzana predvádza neuveriteľnú zmes gagov, emócií a postáv tak vynikajúco, že aj banálne, životom otrepané vety mení na perly… Monodráma Willyho Russella Shirley Valentine má v jeho autorskej aktivite mimoriadne postavenie – vynašiel v nej nový spôsob, ako sa prizrieť ženskému svetu.

Forma onewoman show je o to príťažlivejšou, že Russell vymyslel pre opustenú a osamelú Shirley partnerku. V prvej časti je ňou Stena v druhej Skala. Zuzana Kronerová ako Shirley Valentine vám na svojom bláznivom úteku do krajiny za stenou odhalí ženskú dušu tak podmanivo, že budete plakať aj smiať sa spolu s ňou.

Či na tejto ceste nájde to, čo už doma nenachádza – elán a chuť do života, to sa už dozviete v Kulturáku na Hornej Mičinej, kam Shirley Valentine zavíta v nedeľu 7. mája (18. hod.). Vstupenky na toto výnimočné predstavenie dostanete v Železiarstve MT Horná Mičiná, v Klube HaD alebo prostredníctvom portálu ticketportal.

Dve vstupenky však môžete vyhrať v našej súťaži, ktorú sme pre vás pripravili s banskobystrickým Občianskym združením Umenie na Hornej. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do stredy 3. mája odošlú súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Kto je autorom hry Shirley Valentine?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Petra Hlinková.