Študentský majáles sa v Banskej Bystrici uskutoční už po dvanásty raz. Aj tento rok ponúkne zaujímavú skladbu hudobných kapiel, ktoré sú garanciou skvelej koncertnej atmosféry.

Tohtoročný Bažant majáles je na programe už v piatok 5. mája od 15-tej hodiny. Uskutoční sa opäť na atletickom štadióne Univerzity Mateja Bela pod Tajovského ulicou.

Na pódiu vystúpia postupne žilinská punková formácia Na!Nose!Kunda, východniarska indie-rocková kapela No Brake. Predstaví sa tiež tanečná skupina Element Dance Club.

Okolo 17-tej hodiny vystúpi aj miestna mladá formácia okolo gitaristu Dávida Bíleka MED, ktorá zároveň koncertom oslávi svoje prvé výročie. Zaručenú zábavu sľubuje aj reggae kapela Medial Banana.

Poprocková kapela Para už patrí za vyše dve desaťročia svojej existencie medzi stálice slovenskej hudobnej scény a stále medzi najlepšie koncertné kapely, ktorej hity si zaručene spieva spolu Laskym takmer každý. Ešte dlhšie je na scéne ska a reggae skupina Polemic, ktorej hity sú nielen rovnako notoricky známe, no najmä sú v podaní členov kapely tým najlepším čo koncertná scéna na Slovensku ponúka.

Po skončení festivalu organizátori pripravili aj oficiálnu afterparty, ktorú bude podobne ako vlani hostiť Kapitol Pub. A ako to vyzeralo na minuloročnom Bažant Majálese s kapelami Hex či Gladiátor si môžete pozrieť v našom staršom článku. Aktuálne informácie o tohtoročnom pripravovanom podujatí môžete sledovať aj na facebooku.