Dvojdňový festival zdravia a krásy. ale aj majstrovstvá Slovenska v hádzaní nožom a sekerou, tradičné Čipkárskô v Brusne, ale aj každoročná Noc múzeí a galérií. Aj pred začiatkom nového víkendu vám prinášame prehľad plánovaných podujatí.

HARMÓNIA FESTIVAL ZDRAVIA A KRÁSY

Hotel Lux, piatok 19. a sobota 20. máj od 10.00 h

Zážitkové prednášky, praktické workshopy, veľkolepá výstava, autogramiády, diagnostiky zdravia, ukážky líčenia či cvičenia, špeciálni hostia a oveľa viac vás čaká na veľkom podujatí zdravého životného štýlu. Vstupné na výstavu 2€. Viac o podujatí sme písali v našom staršom príspevku.

ALEKO, IOLANTA

Štátna Opera, Národná 1, piatok 19. máj o 18.30 h

Sergej Rachmaninov: Aleko. Opera v 1 dejstve v ruskom jazyku. Pjotr Iljič Čajkovskij: Iolanta. Lyrická opera v 1 dejstve v ruskom jazyku. Vstupné 10 eur.

KING OF THE GYPSY DANCE A CIGÁNSKI DIABLI

Aula Beliana, Tajovského 40, piatok 19. máj o 19.00 h

Legendárny orchester Cigánski Diabli a svetoznáma rumunská tanečná skupina pod vedením Tottiho Ovidia pripravili pre svojich divákov jedinečnú hudobno-tanečnú show. Okrem nezameniteľnej temperamentnej a virtuóznej hudby Cigánskych Diablov si diváci môžu vychutnať strhujúci rytmus v štýle Gypsy aj v tanečnom prevedení. Lístky sú ešte k dispozícii aj prostredníctvom siete Ticketportal.

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE: KEMPING STORY

Aula SZU, Bernoláková 8, piatok 19. máj o 19.00 h

Viktor sa snaží oživiť svoje manželstvo s Miladou. Má skvelý nápad – zorganizuje výlet pod stan do prírody. Pridajú sa ešte rodinní priatelia – starší, veľmi honosný pár, ktorý všetko vníma ako exotiku a dvojica Viktorových kolegov. Veselá spoločnosť sa teší na šumenie trávy, ohník, špekáčiky a možno aj nejaké to romantické dobrodružstvo.

30 ROKOV VZNCH

Klub 77, Horná 54, Banská Bystrica, piatok 19. máj o 20.00 h

Banskobystrická kapela Voľné združenie nezáväzného charakteru to po tridsiatich rokoch balí. Rozlúči sa koncertom v banskobystrickom Klube 77, ktorého hosťom bude Marián Greksa.

Voľné združenie nezáväzného charakteru sa po 30-tich rokoch rozlúči koncertom v Klube 77

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V HÁDZANÍ NOŽOM A SEKEROU

Fort Geronimo, Vlkanová, sobota 20. máj o 9.00 h

Súťažiť sa bude v hode nožom, sekerou a v lukostreľbe. Počas súťaží sa budete môcť pozrieť na konskú šou a povoziť sa na koňoch. Nasleduje večerné posedenie pri gitarách a tombola. Štartovné pre jednu disciplínu je 5 eur. Vstup pre verejnosť je zdarma. Viac o podujatí sme písali v našom staršom príspevku.

ŽI A NECHAJ ŽIŤ 2017

Špeciálna základnáškola, Ďumbierska 15, sobota 20. máj o 9.00 h

Štvrtý ročník celoslovenského stretnutia rodín s deťmi s autizmom a inými komunitami. Účastnícky poplatok na jeden deň je 7 € pre dospelú osobu a 3 € pre dieťa. ZŤP osoba neplatí.

DEŇ RODINY

Park pod Pamätníkom SNP, sobota 20. máj od 10.00 h

Organizátori pripravili aj tento rok hry pre celé rodiny, športové a zábavné aktivity pre všetky generácie, pri ktorých sa spoločne zabavia. Viac v našom staršom článku.

ČIPKÁRSKÔ 2017

Parkovisko pri futbalovom ihrisku FK 34 Brusno, sobota 20. máj o 10.00 h

Obec Brusno Vás pozýva na 18. ročník súťaže vo varení čipkárskeho. Je pripravený bohatý kultúrny program a súťaže pre deti aj dospelých. Detské ušká poteší známa FÍHA tralala a na svoje si prídu aj dospelí a milovníci folklóru. Viac o tomto ročníku podujatia sa dočítate v našom rozšírenom príspevku.

FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA – AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM

Štadión SNP na Štiavničkách, sobota 20. máj o 17.00 h

Hráči bez miezd a v posledných týždňoch už aj bez pravidelných tréningov, zavrhnutá myšlienka rekonštrukcie štadióna a banskobystrický futbal na absolútnom dne. Všetko nasvedčuje tomu, že na banskobystrických Štiavničkách sa v sobotu odohrá nadlho posledný súťažný futbalový zápas. Prehľad všetkých futbalových zápasov, ktoré sa cez víkend odohrajú v našom regióne, nájdete v našom samostatnom príspevku.

Kam cez víkend za futbalom: Podkonice privítajú Slovenskú Ľupču, Medzibrod zabojuje s JUPIE

NOC MÚZEIÍ A GALÉRIÍ V BANSKEJ BYSTRICI A ZVOLENE

Banská Bystrica, Zvolen, sobota 20. máj od 17.00 h

Banskobystrické a zvolenské múzeá a galérie sa spájajú v ďalšom ročníku podujatia, ktoré prináša netradičné zážitky z ich priestorov a expozícií aj po zotmení. Za vstupenku v sume 1 € môžete navštíviť v jeden večer zapojené inštitúcie, ktoré pripravili špeciálny program. Medzi Banskou Bystricou a Zvolenom sa navyše môžete prepraviť špeciálnym vlakom. Viac v našom rozšírenom príspevku:

Veľký prehľad: Zažite múzeá a galérie v noci v Bystrici aj vo Zvolene

NOC MÚZEIÍ – NOČNÁ BANSKÁ BYSTRICA

Hodinová veža, Námestie SNP, sobota 20. máj od 17.00 h do 24.00 h

Vychutnajte si pohľad na nočnú Banskú Bystricu z Hodinovej veže. V prípade nepriaznivého počasia nebude výstup na Hodinovú vežu možný.

ALEKO, IOLANTA

Štátna Opera, Národná 1, sobota 20. máj o 18.30 h

Sergej Rachmaninov: Aleko. Opera v 1 dejstve v ruskom jazyku. Pjotr Iljič Čajkovskij: Iolanta. Lyrická opera v 1 dejstve v ruskom jazyku. Vstupné 10 eur.

MINISTRY OF FIGHT

Ministry of Fun Banská Bystrica, Na Troskách 25, sobota 20. máj o 21.00 h,

Nový koncept galavečerov bojových športov, aký na Slovensku doteraz nebol. Prestížne zápasy v Thajskom boxe, K1, MMA a boxe, účasť súperov z Thajska, živý battle DJ-ov, veľkolepá svetelná a zvuková show v priestoroch najväčšieho klubu na Slovensku Ministry of Fun. Vstupenky v cene 20 € sú v predpredaji v sieti Ticketportal. Viac o podujatí sme písali v našom staršom článku.

FARBATOLÁRIUM

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 21. máj o 10.00 h

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Vstepné 3 eur.

AFRICKÉ ROZPRÁVKY

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 21. máj o 16.00 h

Africký svet múdreho baobabu a hravej jablone pokračuje v rozprávkovom putovaní za príbehmi (ne)známych kmeňov a národov. Pre deti od 3 rokov. Vstupné 3,50 eur.