Rodina …malé veľké víťazstvá! Tak znie podnadpis ďalšieho ročníka Dňa rodiny. Tento rok ho budú Banskobystrické rodiny oslavovať v sobotu 20 a v nedeľu 21. mája.

Ako celý rok v meste pod Urpínom, aj Deň rodiny sa bude niesť v športovom duchu. Pre všetkých je v sobotu 20. mája 2017 od 10-tej hodiny v Parku pod pamätníkom SNP pripravený bohatý program.

Organizátori pripravili hry pre celé rodiny, športové a zábavné aktivity pre všetky generácie, pri ktorých sa spoločne zabavia. Športové aktivity ponúkne škola športu Labrador a Univerzita Mateja Bela.

Na podujatie zavítajú aj modelári či Magica Academy, ktorá pobaví s angličtinou pre najmenších. Na podujatí nebude chýbať ani občianskej združenie Cesta fantázie.

Pripravené budú aktivity pre ruky i hlavu či maľovanie na tvár. Občianske združenie Návrat, SOS/Bird Life Slovensko návštevníkov Dňa rodiny naučia poznávať a ochraňovať vtáky nášho okolia. Aktivity prinesie aj Slovenský skauting a ďalšie organizácie, či združenia.

Na pódiu vystúpia Vzdelávacie centrum Sonyta Music, Detské hudobné centrum, Hudobná škola Yamaha, DFS Prvosienka a DFS Radosť, Detský spevácky zbor Vodopádik, Divadlo z Pasáže a Divadlo KaSia.

V Banskej Bystrici Deň rodiny organizujú dobrovoľníci s podporou mnohých sponzorských organizácií a súkromných spoločností. Podujatie podporilo aj mesto Banská Bystrica a záštitu nad ním prevzal primátor mesta Ján Nosko.

Svetový deň rodiny vyhlásila Organizácia spojených národov v roku 1993 a slávi sa vždy každý rok 15.mája po celom svete. Hlavnou myšlienkou je: “aby deti otcov mali, aby mali mamy”.