Počas soboty, 20. mája, ožije areál Fort Geronimo pri Vlkanovej historicky prvými netradičnými majstrovstvami Slovenska v hádzaní sekerou a nožom.

Dejiskom prvého ročníka týchto netradičných majstrovstiev Slovenska je vodácky areál Fort Geronimo. Majstrovstvá odštartujú už o 9-tej hodine, a to registráciou súťažiacich. Registrácia potrvá presne hodinu.

Hneď po nej, približne o 10.00 hod, sa uskutočnia samotné súťaže. Súťažiť sa bude v troch kategóriách, ktorými sú majstrovstvá v hádzaní nožom či majstrovstvá v hádzaní sekerou. Poslednou kategóriou bude lukostreľba.

Pre návštevníkov bude pripravený aj bohatý sprievodný program. Súčasťou programu je napríklad konská šou či vozenie na koňoch. Chýbať však nebude ani tombola či večerné posedenie pri gitarách. Vstup na podujatie pre verejnosť je zdarma.

Jednotlivých kategórií sa môžu zúčastniť aj záujemcovia zo zahraničia. Všetci účastníci súťaže absolvujú disciplíny na vlastné riziko. Organizátor majstrovstiev v hádzaní nožom a sekerou – Spolok westernových strelcov, nezodpovedá za zranenia, ktoré si súťažiaci spôsobia z vlastnej viny či neodbornou manipuláciou s nožom alebo sekerou. Samotní diváci však budú v bezpečnej vzdialenosti od súťažiacich.