Apríl začína a šibalstvá môžu začať. Tešiť sa môžete na hokej baranov s Košicami, prvoaprílovú hudobnú glosu, otvorenie Cult Clubu na novej adrese, zaujímavú dobrovoľnícku brigádu i mnoho iného.

BIATHLON MANIA SHOOT & RUN

PlagatEuropa SC, piatok 1. apríl od 9.00 h do 20.00 h.

Pozývame všetkých športových priaznicov na Biathlon maniu do priestorov Európa shopping centre, kde si môžete vyskúšať beh na lyžiach a streľbu na špeciálne upravenej ploche. Zároveň máte jedinečnú šancu stretnúť sa s reprezentantmi SR počas plánovej autogramiády o 16. hod.

ZAŽI TANEC S DIVADLOM

Divadlo Štúdio tanca, piatok 1. apríl o 9. hod.

Projekt určený pre  tanečné odbory slovenských konzervatórií. Celodenný program pohybových aktivít zahŕňa tréning súčasného tanca, klasického tanca, jogy, pilates a tvorivý tréning, kde si študenti vyskúšajú spektrum činností, v ktorých sa orientuje profesionálny tanečník v Divadle Štúdio tanca. Denné aktivity prirodzene vyústia k tvorivému podvečeru, ktorý bude venovaný voľnej improvizácii, spontánnemu tancu a slobodnému vyjadreniu sa – Strieborná tekutina Strieborná niť.

PLAY OFF: HC´05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA VS. HK KOŠICE

i_3736225Zimný štadión, piatok 1. apríl o 17. hod.

V piatok to bude v poradí štvrtý – semifinálový zápas domácich s Košičanmi. Vo štvrtok to po dvoch výhrach napokon nevyšlo, ale vedenie je stále na strane baranov.

HUDOBNÁ GLOSA IGORA ŠIMEGA

Divadelná kaviareň, piatok 1. apríl o 18.30 hod.

Pvoaprílová zábava i vážny nadhľad nad Životom. Deň vtákov, či bláznov? Či pohľad na parlamentné zoskupenie ako maľované – Sedím na konári a je mi – fakt plnofarebne. Obhajkyňa z TV Súdnej siene, herečka, speváčka, pedagogička, aforista, princezná z Treptárie, herečka, speváčka, knieža Basil Bazilsky z Grófa Luxemburga, doyen slovenskej šansónovej a muzikálovej scény … a možno príde aj … Niekoľko slov o našej budúcnosti … Novinky na stoloch a skvelé špecialitky pána domáceho Divadelnej kaviarne – pre všetky zmysly.

DIVADLO NA HRANIE

Divadlo pod balkónom, piatok 1. apríl o 18.30 hod.

Sedem humoristických scénok v rámci Divadla na hrane. Vstupné je šesť eur.

OTVORENIE CULT CLUBU

12512417_708498779253264_2175990931634909650_nCult Club, Horná 37, piatok 1. apríl o 19. hod.

Slávnostné otvorenie starého známeho bystrického klubu na novej adrese – Horná 37. Vstup zdarma. Tešiť sa môžete na koncert kapely Easy Peasy.

POVEC TY!

Záhrada CNK, piatok 1. apríl o 19. hod.

Talkshow Mareka Polomského o mladých, úspešných a zaujímavých ľuďoch zo stredného Slovenska. Jeho hosťami v druhom pokračovaní programu budú Michal Siklienka, Jozef Stancik a Beba Čepčeková.

TANEČNÝ VEČER

Sagan reštaurácia & bar, Horná 32, piatok 1. apríl o 20. hod.

Skupina Galaxy BB Music pozýva na poveľkonočnú tancovačku. Do polnoci sa tu budú hrať aj pesničky 60. až 80. rokov. Vstup je voľný.

SÓLISTOV DUET – MIROSLAV TRANGOŠ

Divadlo u Netopiera_aprílDivadlo u Netopiera, Pod Bánošom 26, piatok 1. marec o 20. hod.

Večer pri kvalitnom poháriku vlastnou tvorbou Miroslava Trangoša spríjemnia tóny gitary a harmoniky. Vstupné je dobrovoľné. Viac o podujatiach sa dozviete v našom článku.

ROCKOVÁ MATURITA – KONCERT VÍŤAZOV

Klub 77, piatok 1. apríl o 20. hod.

Asenth, Meredith, The Rockefellas – presne v tomto poradí víťazi celoslovenskej súťaže kapiel ROCKOVÁ MATURITA v roku 2015, ktorý v novembri vyhrali vo finálovom rockovom ringu v Bratislave. Mladá slovenská rocková krv, ktorá stojí za Vašu pozornosť a podporu. V každom klube špeciálne prekvapenie v podobe koncertu ďalšej kapely z radov porotcov Rockovej maturity a veľa ďalších.

DOBROVOĽNÍCKA BRIGÁDA

Zvolen – Pustý hrad, sobota 2. apríl o 8. hod.

Pozývame vás na jarnú brigádu na hrade Peťuša. Budovanie turistického chodníka, ktorá sa  uskutoční v sobotu. Stretnutie pri prameni Červený medokýš. Pracovné náradie zabezpečené. Odmena po dobre vykonanej práci. Odborný výklad o 5 ročnom archeologickom výskume na hrade Peťuša. Pre všetkých zúčastnených Rytiersky guľáš priamo pri hrade.

vtaciky
Foto: ilustračné (Stredoslovenské múzeum)

VTÁČIA EXPEDÍCIA NA URPÍN

Zraz pri malej železničnej stanici Banská Bystrica – mesto, sobota 2. apríl o 9.00 h

Stredoslovenské múzeum a Združenie SOS Birdlife International pripravilo oslavu Svetového dňa vtáctva v podobe vtáčej expedície na vrch v širšom centre mesta Banská Bystrica – na Urpín, ktorá sa uskutoční už túto sobotu. Veľké vtáčie dobrodružstvo v prírode začína už o 9-tej hodine ráno na malej železničnej stanici v Banskej Bystrici. Povinnou výbavou každého člena expedície je okrem dobrej nálady aj občerstvenie. Do batožiny odporúčame pribaliť si aj ďalekohľad, atlas vtákov a zápisník. Lístok na expedíciu (1,50 €) si môžu návštevníci zakúpiť v „základnom tábore“ – na malej železničnej stanici.

KURZ SLOBODNÉHO UČENIA

12074581_10208950640274331_537529098253720242_nŠkola 2 ruky fantázie – Banská Bystrica, sobota 2. apríl o 9. hod.

Kurz slobodného učenia pre partnerov, učiteľov a rodičov aj s deťmi. Hranice v rodine , hry, tanec, boj a diskusie. Celý kurz stojí 12 eur, 1 eur jedna dielňa a 25 eur je za rodinný lístok. Od 9tej sú pripravené hry pre dospelých s deťmi, od 11tej párové tance, od 15tej do piatej systema. Počas celého dňa budú prebiehať rozhovory a diskusie. Skupina Galaxy BB Music pozýva na Tancovačku na Kopčoku. Vstup je voľný.

MMA TRÉNING S ROBOM PUKAČOM

Erawan gym, sobota 2. apríl o 14. hod.

Príďte si zacvičiť so šampiónom FIGHT EXPLOSION v sobotu popoludní do telocvične Erawan gym v Sasovej na Magurskej 16. Cena za tréning je sedem eur. Počet miest limitovaný.

PRIADKA A KRÁĽ

Divadlo pod balkónom, sobota 2. apríl o 17. hod.

V sobotu popoludní si na Vás pripravili známu neznámu rozprávku o Priadke a kráľovi v Sásovej v Divadle pod balkónom.

TANCOVAČKA NA KOPČOKU

12809689_1267343006626606_1916149420172747837_nHostinec Na kopčoku, sobota 2. apríl o 19. hod.

Skupina Galaxy BB Music pozýva na Tancovačku na Kopčoku. Vstup je voľný.

ANDROGÉN, JADRO

Divadlo Štúdio tanca, sobota 2. apríl o 19. hod.

Divadlo Androgén je výzva pre mužov, stať sa vo svojom živote pravdivými a silnými srdcom a duchom; o mužoch, ktorí dokážu vytvoriť bezpečný priestor pre ženu vo svojom náručí.  Divadlo Jadro –  človeka je záhada – ukrýva jeho skutočnú podstatu. Kedy sa odvažujeme skúmať naše jadro – našu podstatu a hľadať vlastný náhľad  na vec a kedy je nám pohodlnejšie prijať názor niekoho druhého? Vstupné je šesť eur, zľavnené vstupné je za tri eurá. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

FILMOVÝ KLUB SV Č. 6

Klub Slobodného vysielača, sobota 2. apríl o 20. hod.

Poďte do kina. Tento krát máme na výber z týchto filmov: Svet podľa Prota 2001, Klan lietajúcich dýk 2004, Tajomstvo slov 2005, 451° Fahrenheita 1966 a Ja som Sam 2001.

WWW NEUROBEAT + FAJT

Záhrada CNK, sobota 2. apríl o 20. hod. 

Koncert experimental/elektronika. Nový koncertný program postavený na skladbách z aktuálneho CD Atomová včela. Hudba WWW originálne spája postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a voľnej skladby. Zahrajú vám v zložení Ondřej Anděra – hudba, texty, elektronické nástroje, zpěv, Milesa (SRB) – zpěv, Pavel Fajt j.h. – bicí souprava, elektronika, Lubomír Typlt – text. Vstupné je sedem eur, zľavnené vstupné je za štyri eurá. Viac sa dozviete v článku.

PACI PAC

Paci PacKlub HaD, nedeľa 3. apríl o 15.30 hod.

„PACI PAC predstavia svoj hodinový program pre deti, ktorý obsahuje tie najlepšie pesničky z CD a DVD PACI PAC. Zatlieskame si na pesničky ŤAPY ŤAP, povozíme sa s VLÁČIKom, zaskáčeme si ako OPICA, naučíme sa počítať od 1 do 10 , zaspievame si spoločne PEC NÁM SPADLA, zasúťažíme si s pesničkou DOKOLEČKA DOKOLA, nezabudneme na Vodníka Ferka ani Prasiatka a zatancujeme si na kopec ďalších pesničiek PACI PAC. Predstavenie je vhodné pre detičky od 1-7 rokov. Vstupné je päť eur. Pozrite si napríklad videoklip k piesni Ťapy ťap. Viac informácií nájdete aj v našom staršom článku…

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ,  nedeľa 3. apríl o 9.-12. hod. a o 13.-17. hod.

Nedeľné tvorivé dielne pre deti budú venované Skalopevným kaktusom. Vstupné na tvorivú dielňu je euro a päťdesiat centov.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 3. apríl o 13. – 17. hod.

Nedeľná tvorivá dielňa sa ponesie v duchu Príbehu PET fľaše. Vstupné na tvorivú dielňu je euro a päťdesiat centov.

dve rozprávky na bruškuDVE ROZPRÁVKY NA BRUŠKU: O JURKOVI S KOZOU A O DOBROMILOVI A LENIMÍROVI

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 3. apríl o 16. hod.

Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Predloha K. J. Erbena Jurko s kozou a staročeská ľudová rozprávka O Dobromilovi a Lenimírovi inšpirovali režisérku B. Schenkovú k vytvoreniu Dvoch rozprávok na brušku. Dôležité je samotné rozprávanie a príbeh rozprávok. Mieša sa v nich komické s poučným, nešťastie a bieda so šťastným koncom. Avšak predovšetkým ide o netradičné a súčasné spracovanie metódy, akou sa kedysi hrávalo v klasickom bábkovom divadle pre deti. Pretože bábkové divadlo nemusí byť len statická záležitosť s pevne zabudovanou scénou a bábkami, ale dá sa zavesiť napríklad na „bruško“! A zrazu sa otvoria nové možnosti a variácie hrania s klasickými bábkami, nové spojenie hry bábok so živým hercom a maskou. K Dvom rozprávkam na brušku režisérku inšpirovala hra na harmoniku.

HARMONY TOUR 2016

harmony tourAula SZU, nedeľa 3. apríl o 18. hod.

Vokálny koncert legendárnej a historicky prvej slovenskej  a cappella formácie CLOSE HARMONY FRIENDS, už  viac ako 25 rokov brázdiacej javiská celej Európy, oboch pobreží Austrálie, Južnej a Severnej Ameriky a Japonska na koncertnej šnúre tento krát po Slovensku. Nenechajte si ujsť ohňostroj skvelej hudby, vynikajúcej pohody a osviežujúceho slova. Dobite si baterky ich energiou a príďte na koncert, kde Vám hudobné nástroje nebudú chýbať, lebo ich budete počuť počas celej show.

KONCERT ORCHESTRA CAMERATA NOVISOLIENSIS A PEDAGÓGOV FMU AU

Cikkerova sieň Radnice, nedeľa 3. apríl o 19. hod.

Fakulta muzických umení Akadémei umení a mesto Banská Bystrica Vás pozývajú na Koncert Orchestra Camerata Novisoliensis a pedagógov FMU AU.