Dnes už uznávaný projekt WWW pôsobil na prelome storočí ako skutočné zjavenie. Mnohé české média sa o nich vyjadrujú ako o najzásadnejšom počine na českom hudobnom poli či ako o excelentných lovcoch nočných môr. Ak ich ešte stále nepoznáte, budete mať jedinečnú možnosť stretnúť sa s ich experimentálnym hip hopom 2. apríla v banskobystrickej Záhrade.

WWW vznikli v Prahe na začiatku 90. rokov. Bola to jedna z prvých kapiel experimentujúcich s hip hopom v Česku. Neskôr začali pracovať so živými nástrojmi a od klasickej rapovej produkcie sa mierne odklonili.

[youtube XiZ9WfDyQo0 640 390]

V roku 2000 prerušili svoju činnosť a členovia sa začali venovať vlastným povolaniam. Pauza trvala šesť rokov, po ktorej vydali album Neurobeat – jeden z najzásadnejších albumov českého hudobného poľa. Skvostné texty Lubomíra Typlta provokujú poslucháčov, aby namáhal svoju predstavivosť a ich naliehavosť umocňuje široká škála básnických a fonetických prostriedkov.

Na koncerte v Záhrade predstavia svoj nový koncertný program postavený na skladbách z aktuálneho CD Atomová včela.

Koncert sa uskutoční 2. apríla o 19. hod. v banskobystrickej Záhrade. Vstupné pre študentov sú 4€, pre dospelých 6€. Viac informácii sa dozviete na facebooku.