Quantcast

Banskobystrické Divadlo Štúdio tanca vychádza v ústrety divákom sobotňajším predstavením. V prvú aprílovú sobotu uvedie predstavenia Androgéna Jadro.

„V divadle vnímame, že ľudia sú počas pracovného týždňa zaneprázdnení a pracovné povinnosti im častokrát nedovoľujú uvoľniť sa a prísť k nám do divadla.Preto budeme radi, keď sa prídete pozrieť do divadla v sobotu! Naše prianie je viazané k súčasnej spoločenskej situácii a tomuto otáznemu obdobiu po voľbách. Dve predstavenia na ktoré vás pozývame sú v tomto kontexte naozaj vysoko aktuálne a zaslúžia si vašu pozornosť,“ uvádza sa v tlačovej správe Divadla Štúdio tanca.

AndrogénANDROGÉN

Choreografia: Tibor Trulik, hudba: Matej Štesko

Androgén je výzva pre mužov, stať sa vo svojom živote pravdivými a silnými srdcom a duchom; o mužoch, ktorí dokážu vytvoriť bezpečný priestor pre ženu vo svojom náručí. Pozrite si aj trailer k predstaveniu Adrogén.

JADRO

JadroChoreografia: Zuzana Ďuricová Hájková, hudba: Matej Haász

Jadro človeka je záhada – ukrýva jeho skutočnú podstatu. Kedy sa odvažujeme skúmať naše jadro – našu podstatu a hľadať vlastný náhľad na vec a kedy je nám pohodlnejšie prijať názor niekoho druhého? Pozrieť si môžete aj krátke video k predstaveniu Jadro.

Začiatok predstavenia Androgén a Jadro v Divadle Štúdio tanca v sobotu 2. apríla je o 19. hod. (s prestávkou do 21. hod.).

PREMIÉRA OČISTY

Z mosta doprosta, skrátka a dočista, začala sa očista…

V apríli sa návštevníci a návštevníčky Divadla Štúdia tanca môžu tešiť na premiéru tanečnej inscenácie Očista, ktorú pripravuje choreografka Zuzana Ďuricová Hájková. Hudba: Claude Debussy, Matej Háasz, výprava: Marek Gašpar Šafárik, svetelný dizajn: Ján Čief. Premiéra – piatok 22. apríla o 19. hod.