Divadlo u Netopiera, prvý činoherný klub v Banskej Bystrici, pripravil pre svojich návštevníkov a fanúšikov historicky prvý celomesačný program.

Netopier v RudlovejHneď v piatok 1. apríla to bude Sólistov duet, v ktorom predstaví svoju tvorbu Miroslav Trangoš. Zahrá na gitare aj harmonike (o 20. hod.). Saia workshop vo štvrtok 7. apríla (o 19. hod.) bude venovaný informáciám o umeleckých štipendiách pre divadelníkov, výtvarníkov, hudobníkov a pre ďalšie umelecké odbory.  Z ďalších aprílových podujatí v Divadle u Netopiera spomenieme napríklad interaktívnu zábavnú show (nielen) pre deti  Historický Šaško Fjodor, v ktorej účinkuje Filip Hajduk (nedeľa 10. apríla o 15. hod.), či monodrámu na motívy diela Matthiasa Bruna Po Erikovi. V spovedi odkrývajúcej tajomstvá zo života mladého muža, ktorý sa stal obeťou zakázanej lásky, účinkuje Filip Štrba (štvrtok 28. apríla o 19. hod.).

Aprílovým hosťom v Divadle u Netopiera bude Mestské divadlo Actoresz Rožňavy, ktoré uvedie broadwayský kriminálny hit Dni v daždi. Príbeh o dvoch chicagských policajtoch, ktorí sú dlhoroční partneri a najlepší kamaráti, je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Hra získala prestížne americké ocenenie Josepha Jeffersona (štvrtok 21. apríla o 19. hod.).

Cesta za snomCesta za snom je silný príbeh o človeku, ktorý sa napriek nepriazni osudu, vďaka svojej silnej vôli, začlenil späť do života. Heřman Volf bol aktívny športovec. Jeho život sa zmenil vo chvíli, keď ho nešťastný pád pripútal na vozík… Film Cesta za snom, s besedou s jeho autorom Jakubom Varinským, uvedie Divadlo u Netopiera v utorok 19. apríla o 19. hod.

V apríli si v Divadle u Netopiera prídu na svoje aj tí, ktorí radi cestujú. V Cestovateľskom klube navštívia Írsko (streda 27. apríla o 19. hod.). A nebude chýbať ani interaktívna divadelná prednáška o pohybe Zdravé telo – Ventro. Motívy sú z reálneho života – počítačový chrbát, držanie tela, ploché nohy, boľavé kolená a ďalšie každodenné (zlo)zvyky (štvrtok 14. apríl o 19. hod.).

Divadlo u Netopiera2Divadlo u Netopiera, ktoré nájdete pri zvonici v bývalej obci, dnes mestskej časti Rudlová (Pod Banošom 26), je neprehliadnuteľné. Pečať nepriehľadnuteľnosti tomuto domu vdýchli ešte v minulom tisícročí (1999) majiteľ Viliam Rudnický so synom Viliamom. Plní umeleckého nadania vniesli do interiéru aj exteriéru podniku dušu, ktorú má Netopier dodnes. Spojili sa so známym výtvarníkom Ferom Liptákom a preniesli svoje vízie do reality. Dodnes sú na stenách ponechané pôvodné fotografie Viliama Rudnického a tiež originálne nápisy jeho syna, ako aj vitráže výtvarníčok Michaely Tettingerovej a Nory Trnkovej Kúdelkovej (Studioartvitrail),ktoré objekt vizuálne dotvorili.

V tomto období naoko malé priestory Divadla u Netopiera sú pripravené prijať toľko ľudí, koľko sa sem len zmestí. Návštevníkov čakajú rôzne vystúpenia, literárne večery, predstavenia pre deti a mládež, talk show s umelcami a zaujímavými hosťami. Jedná sa o unikátny a na Slovensku málo rozšírený kabaretný projekt komornej formy. Divadlo u Netopiera chce ponúknuť nový pohľad na herectvo, skúmať jemné nuansy ľudských vášní… Viac informácií môžete získať na oficiálnej stránke divadla alebo na facebooku.