Počas druhého októbrového víkendu sa odohralo 6. kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu, v rámci ktorého sa hralo premiérovo aj v Nemciach. Viaceré úspešné série sa skončili, mohli sme byť svedkami hneď niekoľkých obratov a opäť sa podarilo odohrať kompletnú porciu zápasov bez kontumácie.

V šlágri uspeli Galacticos, Dream Team vyhral aj šiesty zápas

Šláger kola rozhodne nesklamal. Galacticos si chceli na úvod 6. kola 1. ligy v Jakube napraviť chuť po prehre so Simacekom v poslednom kole, zatiaľ čo ich súper Bianconeri vstupoval do zápasu po štyroch výhrach v rade. V súboji druhého s tretím išiel trikrát do vedenia úradujúci majster, ale Bianconeri dokázali trikrát vyrovnať. Následne však Galacticos predviedli 6-gólovú sériu, po ktorej sa zdalo byť rozhodnuté. Bianconeri však vo zvyšných minútach dokázali zápas zdramatizovať, no prehre už nezabránili. Súboj medzi dvomi poprednými prvoligovými mužstvami priniesol až 19 gólov, čím sa stal najgólovejším v rámci celého kola. Na výhre Galacticos sa 4 gólmi podieľal Filip Samson, ktorý s 19 gólmi vedie tabuľku strelcov 1. ligy.

O debakel kola sa postarali hráči Hančurka Teamu, ktorí nedali šancu Nemciam 2012, ktoré deklasovali 12-gólovým rozdielom. Hančurka sa mohla oprieť aj o Andreja Glembu, ktorý skóroval 6-krát, a stal sa tak jedným z dvoch strelcov kola. Na čele tabuľky je aj naďalej nováčik Dream Team, ktorý ešte nestratil ani bod, pričom v poslednom stretnutí sobotného prvoligového programu prevýšil IQ najmä vďaka dobrému záveru prvého polčasu. Prvoligovým mužstvám slúži ku cti, že v 6. kole nemuseli rozhodcovia ťahať karty.

1. liga – 6. kolo – Jakub

Bianconeri – Galacticos 8:11 (2:3)

Góly: V. Giertl 3, L. Berec 2, L. Löbb, O. Ďurta, E. Hudec – F. Samson 4, M. Poliak 3, N. Pollak 3, L. Riša

Lazio – Skackavá 2:6 (0:5)

Góly: J. Medveď, P. Širka – S. Kršák 3, P. Vajda 2, P. Ďurčík

Nemce 2012 – Hančurka Team 2:14 (2:7)

Góly: O. Patrnčiak 2 – A. Glemba 6, M. Chamaj 2, M. Veselovský 2, M. Kurpaš 2, A. Sokol, A. Poliak

TJ Požiarnik Vlkanová – FC Nemce 2:7 (1:4)

Góly: V. Kolenička, E. Ivanič – V. Túry 3, M. Adam 2, S. Čabala 2

1. FC DAN – Simacek 3:2 (2:0)

Góly: doplníme 2, S. Maskaľ – P. Mesík, A. Szarowski

Dream Team – IQ 8:5 (7:3)

Góly: M. Kopic 3, P. Krutý 2, J. Štubian, O. Zeleňanský, M. Kmeť – E. Šulko 2, F. Slabecius, M. Tučnák, P. Kvaltíny

FK Plus naďalej bez straty, Gunners stratili prvé body

Program 6. kola 2. ligy zakončil v sobotu 8. októbra dopoludnia duel medzi dovtedy bodovo stopercentným nováčkom Gunners a Erimou „98“, ktorá ešte neprehrala. Kanonieri napokon stratili prvé body, no aj o remízu sa museli poriadne popasovať, keďže po 25-tich minútach prehrávali 1:3. Gunners tak aspoň natiahli sériu bez prehry. Erima „98“ si pripísala už piatu remízu v rade.

Na čele tabuľky sa tak osamostatnil ďalší nováčik FK Plus, ktorý prehrával s 3PE v úvode zápasu 0:3 a po polčase 3:5. V druhom dejstve však líder tabuľky zabral a po obrate kola vyhral aj šiesty zápas aktuálnej sezóny. V radoch FK Plus nájdeme aj lídra poradia kanonierov 2. ligy Jána Štubiana, ktorý si proti 3PE pripísal hetrik a na konte má už 19 gólov.

2. liga – 6. kolo – Jakub

Pingoši – ŠKP B200 4:9 (2:5)

Góly: P. Zemko, M. Dobrík, B. Korim, M. Štefanka – P. Ondrejka 4, M. Dirbák 2, P. Spodniak 2, Ľ. Pročka. ŽK: M. Lukaj (ŠKP B200)

Partizán BB – Riečka 3:12 (1:6)

Góly: Mich. Lakomčík 2, A. Kulich – M. Sanitra 4, I. Širka 3, S. Srnka 2, A. Šimiak 2, M. Solivajs

Malonas – Sosaurus 1:2 (0:0)

Góly: H. Lehotský – M. Hraško, J. Tenkel. ŽK: H. Lehotský – D. Tergacz, M. Barta

FK Plus – 3PE 9:6 (3:5)

Góly: A. Lajka 4, J. Štubian 3, M. Patráš, J. Matyo – M. Repčín 2, L. Jeziorski 2, M. Porubský, T. Búš. ŽK: A. Lajka, M. Patráš, I. Majer

Joga Bonito – EFCE Brocak 1:1 (1:1)

Góly: A. Barbeník – M. Ursíny

Gunners – Erima „98“ 4:4 (1:3)

Góly: P. Reptiš 2, R. Reptiš, A. Lukáč – R. Štefanišin 2, K. Dekrét, R. Olejník. ŽK: A. Lukáč – R. Olejník

Hellius s prvou výhrou, obratom ukončil nezdolanosť Svorky vlčákof

V piatok 7. októbra sa v Nike aréne na úvod 6. kola 3. A ligy stretla Svorka vlčákof, ktorá dovtedy ešte neprehrala, a Hellius, ktorý naopak ešte nebodoval. Po polčase to vyzeralo na naplnenie papierových predpokladov, keďže Svorka vlčákof viedla 2-gólovým rozdielom. V druhom dejstve však skórovali už len hráči Helliusu, ktorí aj vďaka hetriku Dominika Eperješiho ukončili súperovu sériu bez prehry, pripísali si prvé body a víťazstvo v sezóne, a zároveň sa postarali aj o prekvapenie kola. Svorku môže tešiť aspoň fakt, že Rastislav Bartelt skóroval dvakrát, a udržal sa tak na čele tabuľky strelcov 3. A ligy.

Po prvýkrát v sezóne prehralo aj PSK, ktoré však čelilo lídrovi tabuľky. Starí páni nenašli premožiteľa ani v 6. kole a PSK deklasovali 9-gólovým rozdielom. Na hladkej výhre Starých pánov sa 4 gólmi podieľal Viktor Čaniga. Bez prehry je aj Ajax, ktorý v tesnom zápase zdolal ANK Pegi.

3. A liga – 6. kolo – Nike aréna

Hellius – Svorka vlčákof 7:3 (1:3)

Góly: D. Eperješi 3, P. Lichý 2, M. Stašek, M. Zemko – R. Bartelt 2, Ľ. Didi

Dynamo – Aquadux 6:1 (1:0)

Góly: A. Yashkin 2, A. Uzugaliuli, A. Nazhimiden, M. Sultangaliyev, V. Petrunenko – L. Mesík. ŽK: A. Mokrý, T. Valach (Aquadux)

Borussia – Alcatraz & Trend 6:2 (1:2)

Góly: R. Terem 2, E. Masár 2, Ľ. Masár, M. Bálint – E. Ivanič, A. Bubeník. ŽK: Ľ. Masár (Borussia)

PSK – Starí páni 1:10 (1:7)

Góly: T. Šamulka – V. Čaniga 4, J. Strelec 3, J. Bílek, S. Srnka, M. Neušel

Ateeray – AC Tornádo 4:4 (2:2)

Góly: M. Béreš 2, D. Piddubnyi, M. Danko – F. Flaška 2, M. Mokrý, M. Kucka. ŽK: F. Kolík (AC Tornádo). ČK: F. Kolík (AC Tornádo)

ANK Pegi – Ajax 2:3 (1:1)

Góly: M. Tomčík, P. Štulajter – J. Šimčík 2, M. Šimčík. ŽK: J. Šimčík (Ajax)

V Nemciach sa darilo stopercentnému Bezvetriu či rozbehnutej Mladosti

Po prvýkrát v sezóne sa hralo aj v Nemciach. Konkrétne sa tu stretli tímy z 3. B ligy. Dobrú formu má Mladosť 82, ktorá vyhrala štvrtý zápas v rade, keď aj vďaka 4 presným zásahom Michala Čiefa uštedrila Ortotechu prvú prehru v sezóne. Na čele tabuľky 3. B ligy je aj naďalej bodovo stopercentné Bezvetrie, ktoré si tentokrát hravo poradilo s Enzom. Až 6 z 8 gólov Bezvetria strelil Daniel Mihalíček, ktorý sa tak zaradil medzi dvoch strelcov kola.

Arsenal zvíťazil po tretíkrát v rade, keď najmä po dominantnom druhom polčase prevýšil Medojed. Darí sa aj Amatérom, ktorí tentokrát nedali šancu tímu FC Salve. Najlepší strelec 3. B ligy Martin Porubský sa prezentoval hetrikom.

3. B liga – 6. kolo – Nemce

Viking Stavanger – BuK VL 5:4 (3:1)

Góly: S. Bálint 2, J. Repka 2, L. Vešelényi – M. Latinák 3, J. Beňak

FK Amatéri – FC Salve 10:2 (4:1)

Góly: M. Porubský 3, M. Majling 3, M. Repčín 2, L. Jeziorski 2 – M. Čižnár 2. ŽK: L. Jeziorski (FK Amatéri)

Atak – FC Juniperus 8:5 (2:1)

Góly: L. Berec 3, R. Oravec 2, T. Konkoľ, A. Puzio, M. Paulik – V. Túry 2, J. Klačan, M. Maruniak, J. Mesík

Mladosť 82 – FC Ortotech 7:2 (2:1)

Góly: M. Čief 4, R. Puliš 2, M. Huťka – P. Pinter, P. Homola

Arsenal FC – FC Medojed 8:3 (2:1)

Góly: P. Vikarský 2, R. Latta 2, L. Potančok, K. Bílek, M. Mesík, T. Bartošík – V. Sklenka, M. Jagerčík, S. Caban. ŽK: M. Jagerčík (FC Medojed)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 239 gólov (priemer 10 gólov na zápas)

Najlepší strelci: Andrej Glemba (Hančurka Team – 1. liga), Daniel Mihalíček (Bezvetrie – 3. B liga) – 6 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Bianconeri – Galacticos 8:11 (2:3)

Najmenej gólov: 2. liga – Joga Bonito – EFCE Brocak 1:1 (1:1)

Zápas kola: 1. liga – Bianconeri – Galacticos 8:11 (2:3)

Obrat kola: 2. liga – FK Plus – 3PE 9:6 (3:5)

Prekvapenie kola: 3. A liga – Hellius – Svorka vlčákof 7:3 (1:3)

Debakel kola: 1. liga – Nemce 2012 – Hančurka Team 2:14 (2:7)

Sumár predchádzajúceho, 5. kola nájdete v tomto článku. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.