Druhý októbrový víkend priniesol 10. kolo nižších futbalových súťaží, v ktorom sa podarilo bodovať naplno len zopár mužstvám z banskobystrického regiónu. Fotogalériu vám prinášame zo stretnutia medzi Jakubom a Osrblím.

Futbalisti banskobystrickej Dukly doma v sobotu 8. októbra nestačili na trnavský Spartak. Treťoligistom z banskobystrického regiónu sa venujeme v samostatnom článku. V tradičnom sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín doma remizoval, Šalková vonku prehrala

Mužstvo štvrtoligového Badína privítalo v sobotu pred približne 120 divákmi Baník Stráňavy. Ani jedno z mužstiev sieť nerozvlnilo, a tak si Badín v súboji tabuľkových susedov pripísal bod. V sobotu boli v akcii aj futbalisti Zvolena, o ktorých výhre najtesnejším rozdielom rozhodol v úvode druhého polčasu Ján Nosko. Zvolen tak vyhral tretí zápas v rade a v tabuľke mu patrí 3. priečka. Kováčová prehrávala v sobotu v Staškove od 74. minúty, ale v 81. minúte zachránil pre Prameň aspoň bod Patrik Paulovčík. V nedeľu dopoludnia sa hráčom Šalkovej v stretnutí 10. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy nepodarilo udržať vedenie po zásahu Tomáša Mikulca z 24. minúty. Domáca Bešeňová otočila zápas gólmi zo 43. a 57. minúty.

Piatoligisti z regiónu pauzovali

Plánované stretnutie 10. kola V. ligy skupiny JUH medzi Medzibrodom a Príbelcami bolo preložené na stredu 19. októbra. Slovenská Ľupča mala hrať vo Veľkom Krtíši, no tento duel sa preložil na sobotu 5. novembra.

Sásová remizovala v Bacúchu, Hrochoť si poradila s Krupinou

Sliač, ktorý sa nachádza na chvoste VI. ligy skupiny C, doma v sobotu podľahol Hliníku nad Hronom 2:5, pričom o dva góly domácich sa postarali Mário Horňák s Róbertom Elekom. Sásová viedla v Bacúchu v nedeľu 9. októbra po zásahoch Martina Sedliaka z penalty a Sašu Savića v 32. minúte 0:2, ale domáci dokázali v rozmedzí 36. a 39. minúty vyrovnať na konečných 2:2.

Selciam nevyšiel zápas na pôde predposlednej Dobrej Nivy, keď od 54. minúty prehrávali 2:0. Na konečných 2:1 znížil v 71. minúte Lukáš Riša. S fotoaparátom sme zavítali do Jakuba, kde domáci Sokol podľahol Osrbliu 1:3. O jediný gól domácich sa v 69. minúte postaral z bieleho bodu Tomáš Klinec.

Spomedzi šiestoligostov z blízkeho okolia sa darilo Priechodu a Hrochoti. Priechod doma v nedeľu viedol nad Hriňovou po dvoch góloch Martina Štulajtera 2:0, na čo hostia reagovali už len kontaktným gólom v samom závere. Hrochoť v nedeľu doma otočila nepriaznivý stav v súboji s Hriňovou. V 37. minúte vyrovnal na 1:1 Stanislav Berky a po góle hostí na 1:2 nastrieľal hetrik Róbert Sláva, ktorý sa dvakrát presadil z pokutového kopu.

Poniky zdolali Ľubietovú, Malachov natiahol sériu bez prehry

Rezerva treťoligových Podkoníc v sobotu doma v Lučatíne zvíťazila nad Strelníkmi rozdielom triedy po góloch Erika Dominika Kiša, Jána Ďurčíka z penalty a Michala Zvala. Malachov natiahol sériu bez prehry už na 5 zápasov. Hostia viedli v nedeľu v Heľpe od 24. minúty zásluhou Petra Pikulu. Domáci síce v 70. minúte vyrovnali, ale po góloch Jána Bartolovica z bieleho bodu a Ondreja Holána sa z troch bodov radoval Malachov. Poniky hostili v nedeľu Ľubietovú, ktorú zdolali najtesnejším rozdielom, keď v 72. minúte skóroval Marek Klementis.

Tajov uštedril debakel Balážom, Harmanec deklasoval Mičinú

Najnižšia súťaž opäť priniesla množstvo gólov. Tajov privítal v nedeľu po troch prehrách v rade rezervu šiestoligových Seliec z Balážov, ktorú rozdrvil 8:2, pričom hetrikom sa prezentoval Filip Samson. Harmanec doma porazil rozdielom triedy Mičinú, keď sa presadil Samuel Chladný, Stefan Pepinovic z bieleho bodu a Dominik Rýs. Riečka prehrávala v Šalkovej proti béčku tamojšieho štvrtoligistu po polčase 3:0, ale po góle Stanislava Srnku a dvoch presných zásahoch Jána Šimčíka vyrovnala na konečných 3:3. Horné Pršany si vonku podľa očakávania hladko poradili s Hiadľom, pričom na výsledku 1:5 sa dvomi gólmi podieľal Tomáš Považan.