Počas druhého októbrového víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu, ktorí doma neprehrali. A-mužstvo RSC Hamsik Academy uštedrilo debakel Novým Zámkom, Podkonice zas bodovali s bratislavským Interom. V článku nájdete aj fotogalériu z Rakytoviec.

Hamšíkovci si proti Novým Zámkom schuti zastrieľali

A-mužstvo RSC Hamsik Academy v sobotu 8. októbra o 15.00 h privítalo v rámci 10. kola III. ligy Západ doma v Rakytovciach FKM Nové Zámky. Hamšíkovci mali od úvodu zápasu navrch a často sa dostávali do zakončenia. Skóre stretnutia otvoril už v 10. minúte Adam Vávro, ktorý zachytil odkop hostí a sprava z hranice šestnástky poslal loptu prudko k vzdialenejšej tyči – 1:0.

V 31. minúte zahral Daniel Filip Mašulovič roh z ľavej strany na prednú tyč, kde sa hlavou presadil Ján Sojka – 2:0. Po polčase platil napokon stav 3:0, keďže domáci v 42. minúte udržali loptu po rohovom kope z pravej strany v šestnástke a odrazenú loptu si našiel Ján Sojka, ktorého gólovú strelu ešte jemne tečoval Milovan Kapor. „Hostia to dobre odhlavičkovali, ale Gaso (Erik Gaško) to dobre vrátil naspäť, lopta sa dostala ku mne, už som len strieľal a ešte som trafil Mila (Milovan Kapor), ktorý loptu tečoval,“ doplnil opis gólovej situácie kapitán Hamšíkovcov.

Hráči RSC Hamsik Academy sa dokázali presadiť aj po zmene strán. V 55. minúte priťukol Vladyslav Marchuk loptu Mašulovičovi, ten vysunul do ľavej strany pokutového územia Biljalja Iseniho, a ten našiel pred odkrytou bránou poľahky zakončujúceho Viktora Vondrysku – 4:0. V 82. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Peter Kolláti, ktorý sa po Sojkovom centri zbavil zasekávačkou v šestnástke brániaceho hráča hostí a upratal loptu k ľavej tyči brány Nových Zámkov – 5:0. Hamšíkovci z Rakytoviec tak po hladkej výhre ťahajú 3-zápasovú sériu bez prehry.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Výhru a veľmi pekný výsledok sme dosiahli veľmi dobrým výkonom počas celého zápasu, možno okrem nejakých desiatich minút. Celý zápas sme kontrolovali, mali sme jasnú dominanciu. Potešila ma potencia a takisto to, že sme sa presadili z hry aj zo štandardných situácií. Takisto ma teší, že vzadu sme udržali nulu. Súper mal síce jednu veľkú šancu, kedy Lukáš Höger chytil samostatný nájazd, ale zápas sme zvládli naozaj veľmi dobre. Budeme sa snažiť opakovať takéto výkony a pomaličky zbierať body, aby sme mali pokoj na to, aby sme mohli robiť ďalšie veci, v ktorých sa chceme zlepšovať.“

III. liga Západ – 10. kolo – sobota 08.10.2022 – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – FKM Nové Zámky 5:0 (3:0)

Góly: 10. Vávro, 31. Sojka, 42. Kapor, 55. Vondryska, 82. Kolláti. ŽK: 48. Gaško – 78. Varga. Rozhodovali: Fúsek – Tománek, Hudy. Diváci: 84

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Vávro, Gaško, Kapor (59. Jovančević), Iseni – Neušel, Sojka (C) – Kolláti (84. Bobrovský), Mašulovič (68. Ždánsky), Marchuk (68. Vavák) – Vondryska (59. Šteiniger)

Zostava FKM Nové Zámky: Cicho – Varga (C), Cagáň (60. Tatár), Turan, Szénási (46. Švajda), Haulík, Doktorík, Gažo, Kucharovič, Šarfický (60. Obert), Rutkiewicz

Podkonice s Interom bez gólov

Na zápas medzi Podkonicami a bratislavským Interom bolo podľa oficiálneho zápisu zvedavých približne 350 divákov, ktorí však v nedeľnom stretnutí 10. kola III. ligy Západ gól nevideli. Podkoničania hrali od 68. minúty po druhej žltej karte Martina Branického v početnej prevahe, ale tú na vytúžený gól nezužitkovali. Podkonice remizovali už po piatykrát v sezóne.

III. liga Západ – 10. kolo – nedeľa 09.10.2022 – Podkonice

FK Podkonice – FK Inter Bratislava 0:0 (0:0)

ŽK: 64. Mózer, 87. Očenáš, 87. P. Gábriš, 90. Melich – 35. Branický, 87. Angelovič. ČK: 68. Branický (po druhej ŽK). Diváci: 350

Zostava FK Podkonice: P. Gábriš – Mihálik, Turňa (C), Očenáš, Horváth (46. Baliak), Melich, Koreň, T. J. Gabriš (72. Rusko), Tannhauser, Kostúr (77. Čilík), Mózer

Zostava FK Inter Bratislava: Danihel – Pančík (58. Angelovič), Kliment, Škrepták (84. Hodža), Branický, Špak (C), Dolán, Černák, Hedera (84. Pirmatov), Čemba, Podzámsky (63. Dias)

12
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
10 0 2 8 5:33 2

V nasledujúcom 11. kola III. ligy Západ budú hrať obaja treťoligisti z banskobystrického regiónu vonku. Podkonice budú hrať v sobotu 15. októbra od 14.30 h v Šali, Hamšíkovci sa zas v nedeľu 16. októbra od 14.30 h predstavia vo Veľkých Ludinciach.