Piate kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu bolo zatiaľ najdefenzívnejšie, keďže v priemere padlo len 9,3 gólu na zápas. Žeby sa začalo taktizovať? Môže byť, keďže viacero tímov bojovalo o natiahnutie víťazných sérii či šnúr bez prehry. Ako sa im darilo? Dozviete sa v tradičnom sumári, v ktorom nájdete aj fotogalériu z dvoch prvoligových stretnutí.

Zaujímavosťou je určite fakt, že v 5. kole súťaží BBZMF neskončil ani jeden zápas kontumačne. Napriek tomu, že počas celého kola prakticky neustále pršalo, sa riadne odohrali všetky zápasy, čo slúži ku cti všetkým mančaftom. Boli sme svedkami aj jedného veľkého prekvapenia. Opäť nechýbajú tradičné rubriky ako „zápas kola“, „obrat kola“ či „strelci kola“.

Simacek otočil zápas proti Galacticos, majstrovi uštedril prvú prehru

Na úvod 5. kola 1. ligy si Bianconeri v piatok podvečer v Jakube pripísali štvrtú výhru v rade, keď po dvoch gólovo zhodných polčasoch zdolali Lazio presvedčivo 6:2. Následne sa stretli tímy 1. FC DAN a IQ. Po 25-tich minútach viedol najtesnejším rozdielom druhý menovaný celok, ale hráčom 1. FC DAN sa podarilo v druhom dejstve vyrovnať na 1:1 aj na konečných 2:2. Z gólovo najchudobnejšieho zápasu kola vám prinášame aj fotogalériu.

Po prvom októbrovom víkende má spomedzi prvoligistov plný počet bodov už len Dream Team, ktorý je medzi banskobystrickou elitou malého futbalu nováčikom. Líder tabuľky sa postaral o jeden z dvoch debaklov kola, keď Nemce 2012 deklasoval až 10:0. Na dvojcifernej výhre Dream Teamu sa hetrikom podieľal Matej Kopic. Aj z tohto stretnutia vám prinášame bohatú fotogalériu.

V 5. kole 1. ligy sme sa dočkali poriadneho prekvapenia. Pred sobotným dopoludňajším súbojom medzi Simacekom a Galacticos hovorili papierové predpoklady jasne v prospech úradujúceho majstra, ktorý dovtedy nestratil ani bod, zatiaľ čo Simacek ešte nebodoval. Po prvom polčase to vyzeralo na jasné naplnenie papierových predpokladov, keďže Galacticos viedli trojgólovým rozdielom aj vďaka hetriku Róberta Greška, ktorý sa posunul na čelo tabuľky kanonierov 1. ligy. V druhom polčase sa však gólostroj favorita zasekol. Hráči Simaceku postupne ukrajovali z náskoku súpera, až dvomi gólmi v posledných dvoch minútach otočili na konečných 6:5. Simacek sa tak postaral o obrat aj prekvapenie kola. No a keďže tituly rodia ďalšie tituly, tak sme tomuto stretnutiu udelili aj titul zápas kola.

1. liga – 5. kolo – Jakub

Bianconeri – Lazio 6:2 (3:1)

Góly: V. Giertl 2, L. Mesík, L. Berec, L. Löbb, D. Slivka – R. Reptiš, J. Medveď ml.. ŽK: L. Berec, D. Slivka (Bianconeri)

1. FC DAN – IQ 2:2 (0:1)

Góly: D. Kaňuk, M. Figúr – T. Puliš, M. Kurjan. ŽK: M. Kukolík (1. FC DAN)

Nemce 2012 – Dream Team 0:10 (0:2)

Góly: M. Kopic 3, J. Štubian 2, M. Kmeť 2, O. Zeleňanský, T. Meiszlinger, A. Styk. ŽK: T. Meiszlinger (Dream Team)

FC Nemce – Skackavá 5:7 (3:4)

Góly: V. Túry 2, L. Kamenský, M. Janovec, I. Varga – M. Pavlík 3, P. Časnocha 2, J. Vavák 2

Simacek – Galacticos 6:5 (2:5)

Góly: T. Handzuš 2, M. Cibulka, A. Ostrihoň, M. Turčan, P. Šipula – R. Greško 3, F. Kaľavský, L. Riša

Hančurka Team – TJ Požiarnik Vlkanová 1:4 (0:3)

Na čele 2. ligy nič nového

Program 5. kola 2. ligy otvoril duel medzi Riečkou a nováčikom Malonas. V prvom dejstve sa dvakrát presadil Matúš Dušička z Malonas. Riečke sa v však v druhej polovici zápasu podarilo otočiť stav na konečných 5:3, pričom po dvoch góloch si pripísali Marián Sanitra s Adamom Šimiakom.

V nasledujúcom sobotnom dueli v Jakube sa EFCE Brocaku darilo v prvom polčase držať krok s favorizovanými Gunners, ktorí ešte nestratili ani bod. Kanonieri však v druhom polčase nastrieľali až 8 gólov, a zo spočiatku vyrovnaného zápasu tak urobili debakel. Štyrmi presnými zásahmi sa prezentoval Adam Lukáč.

Plný počet bodov má na konte aj mužstvo FK Plus, ktoré aj vďaka hetriku Ivana Majera zdolalo predposledný Sosaurus 5-gólovým rozdielom. Ján Štubian sa gólovo presadil dvakrát, a udržal si tak pozíciu lídra v poradí strelcov 2. ligy. Čelo tabuľky 2. ligy tak aj naďalej okupujú dvaja bodovo stopercentní nováčikovia. Bez prehry je aj po 5. kole Erima „98“, ktorá remizovala s ŠKP B200.

2. liga – 5. kolo – Jakub

Riečka – Malonas 5:3 (0:2)

Góly: M. Sanitra 2, A. Šimiak 2, S. Srnka – Mat. Dušička 2, J. Murin

EFCE Brocak – Gunners 1:9 (1:1)

Góly: M. Babic – A. Lukáč 4, R. Reptiš 2, T. Hudec, P. Reptiš, N. Pliešovský

3PE – Joga Bonito 4:3 (3:2)

Góly: F. Slabecius, M. Repčín, M. Porubský, T. Búš – S. Bálint, P. Šipula, J. Bílek. ŽK: J. Zaťka (Joga Bonito)

Sosaurus – FK Plus 4:9 (1:3)

Góly: M. Barta 2, T. Pivarči, Á. Ibos – I. Majer 3, J. Štubian 2, F. Medvec 2, J. Matyo, R. Prašovský

ŠKP B200 – Erima „98“ 4:4 (2:1)

Góly: Ľ. Pročka, P. Ondrejka, P. Uhliarik, M. Ondrejka – K. Dekrét 4. ŽK: P. Uhliarik – M. Vesel. ČK: M. Vesel (Erima „98“)

Starí páni si upevnili pozíciu lídra 3. A ligy

V 3. A lige nájdeme po 5. kole štyri mančafty, ktoré ešte neprehrali. Jedným z nich je aj PSK, ktoré na úvod piatkového programu v Nike aréne remizovalo so Spartou, pričom vyhrávalo 3:0, ale aj prehrávalo 3:5. Tabuľke 3. A ligy vládnu aj naďalej Starí páni, ktorí to však proti poslednému Helliusu nemali ľahké. Líder viedol po prvom dejstve 3:1, ale napokon vyhral len o gól. Ajax, ktorý je taktiež bez prehry, v 5. kole pauzoval.

Ozdobou kola bol aj súboj Svorky vlčákof s Dynamom. Druhý menovaný tím ťažil aj z početnejšej lavičky a hoci inkasoval ako prvý, dokázal sa dostať do dvojgólového vedenia. Svorke vlčákof sa podarilo ešte pred prestávkou streliť kontaktný gól a po zmene strán aj otočiť na 5:4. Každý chvíľku ťahal pílku a Dynamo sa už zakrátko vrátilo opäť do vedenia, ale posledné slovo mala Svorka vlčákof, ktorá po druhýkrát v rade zachránila svoj štatút neporazeného mužstva gólom z poslednej minúty. Zápas tak skončil výsledkom 6:6, do tajbrejku sa nešlo.

3. A liga – 5. kolo – Nike aréna

Sparta – PSK 5:5 (3:3)

Góly: A. Rusnák 2, D. Rusnák, P. Tešlár, P. Pendziviater – J. Pavlík 2, T. Šamulka 2, E. Kruppa. ŽK: R. Greguš (Sparta)

Alcatraz & Trend – Ateeray 4:3 (3:1)

Góly: M. Rudnický 2, B. Navrátil, E. Ivanič – Z. Binder, P. Mažgut, M. Lovás. ŽK: E. Ivanič, R. Jančiar – M. Béreš

Aquadux – Borussia 3:5 (1:1)

Góly: L. Mesík, M. Slančík, T. Valach – Ľ. Masár 2, R. Terem, P. Zelina, D. Andraščík

Starí páni – Hellius 4:3 (1:1)

Góly: A. Šimiak 3, P. Cajka – M. Čunderlík, M. Zemko, M. Stašek. ŽK: V. Čaniga – R. Urda

AC Tornádo – ANK Pegi 1:7 (1:5)

Góly: M. Mokrý – M. Tomčík 3, T. Handzuš 2, L. Handzuš, A. Šimko

Svorka vlčákof – Dynamo 6:6 (3:4)

Góly: R. Blaško 5, I. Ďurkovič – A. Uzugaliuli 2, A. Bondarchuk, F. Sylvestr, A. Nazhimiden, V. Petrunenko. ŽK: A. Uzugaliuli

Bezvetrie sfúklo ďalšieho súpera

Program 5. kola 3. B ligy na Tatranskej otvoril šláger medzi FC Salve a FC Ortotech. Ako prvé skórovalo Salve, no Ortotech priebežný stav otočil a po prvom polčase viedol o dva góly. V druhom polčase odskočil Ortotech dvakrát na 3-gólový rozdiel, na čo Salve reagovalo už len znížením na 4:6 a konečných 5:7.

Najviac gólov v rámci celého kola padlo v sobotnom súboji Medojedu s Amatérmi. Pričinili sa o to najmä Amatéri, ktorí sa postarali o jeden z dvoch debaklov kola, keď zvíťazili 14:4. Amatéri našli vo svojich radoch aj jedného z dvoch strelcov kola – Martina Porubského, ktorý rozvlnil sieť Medojedu 5-krát, a vedie tak tabuľku strelcov 3. B ligy.

Bez straty bodu vedie tabuľku Bezvetrie, ktoré si v sobotu v poslednom zápase 5. kola 3. B ligy poradilo s Vikingom Stavanger 5-gólovým rozdielom, pričom 4-krát skóroval Igor Marko.

3. B liga – 5. kolo – Tatranská

FC Salve – FC Ortotech 5:7 (3:5)

Góly: K. Jančík 2, M. Buzák 2, M. Fečko – J. Lupták 3, M. Kopic 2, P. Konder 2

Arsenal FC – Enzo 4:1 (3:1)

Góly: R. Kováčik, L. Potančok, T. Bartošík, P. Fazekaš – M. Fábry. ŽK: T. Bartošík, K. Bílek, M. Mesík (Arsenal FC)

Atak – BuK VL 6:3 (4:0)

Góly: M. Paulik 2, R. Oravec 2, T. Konkoľ, P. Dobrík – J. Ťakuš, M. Huťka, M. Latinák. ŽK: J. Ťakuš (BuK VL)

Mladosť 82 – FC Juniperus 6:4 (1:1)

Góly: M. Huťka 3, J. Čief, M. Čief, P. Kvasna – V. Túry 2, J. Klačan 2

FK Amatéri – FC Medojed 14:4 (7:2)

Góly: M. Porubský 5, L. Melaga 4, M. Repčín 3, L. Jeziorski 2 – M. Andrejka 2, V. Sklenka 2

Viking Stavanger – Bezvetrie 4:9 (0:5)

Góly: L. Vešelényi 2, M. Beňuška, J. Repka – I. Marko 4, P. Širka 2, S. Berky 2, M. Polgar. ŽK: S. Berky, D. Mihalíček (Bezvetrie)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 223 gólov (priemer 9,3 gólu na zápas)

Najlepší strelci: Martin Porubský (FK Amatéri – 3. B liga), Radoslav Blaško (Svorka vlčákof – 3. A liga) – 5 gólov

Najviac gólov: 3. B liga – FK Amatéri – FC Medojed 14:4 (7:2)

Najmenej gólov: 1. liga – 1. FC DAN – IQ 2:2 (0:1)

Zápas kola: 1. liga – Simacek – Galacticos 6:5 (2:5)

Obrat kola: 1. liga – Simacek – Galacticos 6:5 (2:5)

Prekvapenie kola: 1. liga – Simacek – Galacticos 6:5 (2:5)

Debakle kola: 1. liga – Nemce 2012 – Dream Team 0:10 (0:2), 3. B liga – FK Amatéri – FC Medojed 14:4 (7:2)

Sumár predchádzajúceho, 4. kola nájdete v tomto článku. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.