V súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu sa počas tretieho októbrového víkendu odohralo najdefenzívnejšie kolo v doterajšom priebehu sezóny, keďže v priemere padlo len 9 gólov na zápas. V tradičnom sumári sa dozviete aj to, kto prekvapil, ktorým tímom sa podarilo natiahnuť úspešnú sériu a komu to najviac strieľalo.

Nováčik bez straty bodu aj po súboji s majstrom

Najvyššia súťaž sa v 7. kole presunula do Nemiec, kde sa v piatok 14. októbra o 18.30 h stretli dve domáce mužstvá – 2012 a FC. Nemčianske derby bolo v rámci celého kola najgólovejším zápasom. Oba polčasy skončili zhodným výsledkom, pričom už od úvodu zápasu vyhrávali Nemce 2012, ktoré napokon aj v 16-gólovej prestrelke zvíťazili. Nemce 2012 našli vo svojich radoch aj strelca kola, ktorým sa s poltuctom gólov stal Stanislav Václavík.

V 7. kole sme sa nedočkali veľkých prekvapení, a tak sme titul prekvapenie kola udelili tímu Simacek, ktorý mal pred piatkovým súbojom s Bianconeri na konte len tri body a so súperom, ktorý sa predtým nachádzal na 3. priečke, uhral bod. Simacek však mohol aj zvíťaziť, keďže v druhom polčase vyhrával o 2 góly, ale Bianconeri vyrovnali zásluhou 2-gólového Petra Zehnala.

V sobotu 15. októbra dopoludnia sa v Nemciach odohral šláger kola medzi prvým a druhým. Nováčik súťaže Dream Team viedol tabuľku s plným počtom bodov, zatiaľ čo úradujúci majster Galacticos prehral dovtedy len raz. Práve Galacticos boli najhorúcejším adeptom na zastavenie famóznej jazdy Dream Teamu. Líder tabuľky však strelil prvý gól, a hoci Galacticos trikrát vyrovnali, Dream Team si zakaždým vedenie prinavrátil. Hrdinom bodovo stopercentného lídra sa v šlágri kola stal Ondrej Zeleňanský, ktorý sa postaral o všetky góly svojho mužstva. Róbert Greško z Galacticos skóroval dvakrát, a s 19-timi gólmi sa tak dotiahol v tabuľke strelcov na spoluhráča Filipa Samsona.

1. liga – 7. kolo – Nemce

TJ Požiarnik Vlkanová – 1. FC DAN 3:9 (0:4)

Góly: P. Šimo, M. Piecka, E. Ivanič – D. Kaňuk 3, P. Kohár 2, M. Kukolík 2, S. Maskaľ, M. Demjan

Nemce 2012 – FC Nemce 10:6 (5:3)

Góly: S. Václavík 6, M. Blaško 2, E. Filipko, S. Ježík – I. Varga 4, Mich. Janovec, Mir. Janovec. ŽK: T. Kostiviar (Nemce 2012). ČK: M. Chochula (FC Nemce)

Bianconeri – Simacek 3:3 (1:2)

Góly: P. Zehnal 2, D. Slivka – P. Šipula, T. Handzuš, T. Považan

Lazio – Hančurka Team 1:2 (1:2)

Góly: J. Medveď ml. – A. Glemba, T. Veselovský. ŽK: V. Ivan – M. Chamaj

Dream Team – Galacticos 4:3 (2:1)

Góly: O. Zeleňanský 4 – R. Greško 2, M. Považanec. ŽK: J. Štubian, M. Čunderlík – F. Kaľavský

IQ – Skackavá 4:8 (2:5)

Góly: M. Tučnák 2, M. Kurjan, P. Kvaltíny – J. Kučera 3, M. Ščepko 2, M. Pavlík, V. Slovák, S. Kršák

Jazda FK Plus pokračuje

Program 7. kola 2. ligy otvoril v sobotu dopoludnia v Nemciach duel medzi Gunners a ŠKP B200. Už v 2. minúte sa zásluhou Pavla Spodniaka ujalo vedenia ŠKP B200. Kanonieri však do prestávky vyrovnali, keď sa presadil Richard Reptiš. Gunners si napokon udržali štatút nezdolaného tímu. O výhre nováčika rozhodol v druhom polčase David Geist.

Jedným z troch tímov, ktoré v rámci všetkých súťaží BBZMF vyhrali všetkých 7 zápasov, je druholigový nováčik FK Plus. Líder tabuľky si v sobotu v Nemciach poradil s mužstvom EFCE Brocak. Na výhre favorita sa dvomi gólmi podieľal Ján Štubian, ktorý 21 presnými zásahmi naďalej vedie tabuľku kanonierov 2. ligy.

Bez prehry je aj Erima „98“, ktorá ukončila sériu piatich remíz presvedčivou výhrou nad Jogou Bonito. Sosaurus viedol po polčase nad Partizánom BB 3:1, ale nováčik aj vďaka hetriku Michala Lakomčíka otočil na 3:4. V závere zápasu zachránil bod pre Sosaurus skompletizovaním hetriku Ádám Ibos.

2. liga – 7. kolo – Nemce

ŠKP B200 – Gunners 1:2 (1:1)

Góly: P. Spodniak – R. Reptiš, D. Geist. ŽK: P. Ondrejka (ŠKP B200)

Erima „98“ – Joga Bonito 9:2 (4:0)

Góly: K. Dekrét 3, R. Štefanišin 2, R. Olejník, L. Mendel, M. Molnár, T. Gemzický – P. Šipula 2

EFCE Brocak – FK Plus 1:4 (0:1)

Góly: M. Šimko – J. Štubian 2, F. Medvec, R. Prašovský

3PE – Malonas 9:1 (2:0)

Góly: M. Repčín 3, A. Petrovič 2, P. Kúdelka 2, T. Búš, P. Bállek – Mat. Dušička. ŽK: L. Macko (Malonas)

Riečka – Pingoši 8:5 (6:2)

Góly: M. Necpal 2, M. Sanitra 2, J. Náčin, A. Šimiak, I. Širka, B. Halupka – A. Duriš, G. Bagwell, M. Potančok, P. Libič, M. Štefanka. ŽK: A. Šimiak (Riečka)

V šlágri 3. A ligy víťazstvo Ajaxu, Starí páni s ďalšou výhrou

V piatok večer bol v Nike aréne na programe šláger 7. kola 3. A ligy medzi druhým a tretím. V tomto súboji padlo najmenej gólov v rámci celého kola. Oba strelili hráči Ajaxu, ktorí sú tak aj po zápase s Dynamom bez prehry, pričom poskočili na 2. miesto.

O obrat kola sa postarala Borussia, ktorá v piatok prehrávala s ANK Pegi v priebehu prvého polčasu už 0:3, ale vyrovnať dokázala už do prestávky. Borussia po zmene strán zavŕšila obrat a pripísala si tretiu výhru v rade.

Na čele 3. A ligy nájdeme naďalej Starých pánov, ktorí ešte neprehrali, a tentokrát si v sobotu poľahky poradili so Svorkou vlčákof, a to aj vďaka hetriku Adama Šimiaka. Tri góly strelil aj hráč Svorky vlčákof Rastislav Bartelt, ktorý je so 17-timi presnými zásahmi najlepším strelcom 3. A ligy.

3. A liga – 7. kolo – Nike aréna

ANK Pegi – Borussia 6:9 (4:4)

Góly: A. Šimko 2, M. Tomčík 2, P. Pauer, T. Handzuš – E. Masár 5, R. Kútik 2, P. Zemko 2. ŽK: Ľ. Masár (Borussia). ČK: Ľ. Masár

Ajax – Dynamo 2:0 (2:0)

Góly: A. Matejka, R. Sečkár

AC Tornádo – Hellius 3:6 (2:3)

Góly: M. Mokrý 2, M. Kucka – D. Eperješi 3, M. Čunderlík 2, R. Urda. ŽK: P. Vrbiniak (AC Tornádo)

Aquadux – Sparta 3:4 (2:1)

Góly: S. Pačuta 2, L. Mesík – A. Rusnák 2, A. Garaj, P. Polák

Alcatraz & Trend – PSK 8:5 (3:3)

Góly: P. Poljovka 4, M. Rudnický 2, A. Bubeník, R. Jančiar – J. Pavlík 2, T. Šamulka 2, M. Badinský. ŽK: T. Šamulka (PSK)

Svorka vlčákof – Starí páni 4:9 (2:4)

Góly: R. Bartelt 3, A. Slobodník – A. Šimiak 3, V. Čaniga 2, M. Suržin, G. Parilák, M. Laktiš, S. Srnka. ŽK: A. Šimiak (Starí páni)

Bezvetrie naďalej stopercentné, súperovi uštedrilo debakel kola

Debakel kola sa zrodil v sobotu na Tatranskej. Bezvetrie vyhralo aj siedmy zápas sezóny, hoci BuK VL v prvom polčase ešte lídrovi odolával. Po vyrovnanej prvej 25-minútovke sa však favorit v druhom dejstve utrhol z reťaze a napokon zvíťazil 9-gólovým rozdielom.

Amatéri vyhrali po tretíkrát v rade, keď v druhom polčase duelu s Ortotechom zlomili zápas vo svoj prospech. Najlepším strelcom 3. B ligy je Martin Porubský, ktorý skóroval dvakrát a na konte má už 23 gólov.

Vo forme je aj Arsenal, ktorý deklasoval Juniperus a vyhral už štvrtý zápas v rade. Ešte lepšiu formu má Mladosť 82, keď proti Medojedu natiahla svoju víťaznú sériu už na 5 zápasov.

3. B liga – 7. kolo – Tatranská

FC Salve – Viking Stavanger 4:1 (3:1)

Góly: L. Ševčík, P. Časnocha, K. Jančik, M. Viskup – M. Beňuška. ŽK: F. Kupka (FC Salve)

FC Ortotech – FK Amatéri 2:5 (2:2)

Góly: J. Bubenka, Ma. Kopic – M. Repčín 2, M. Porubský 2, L. Hazucha. ŽK: Mi. Kopic (FC Ortotech)

FC Medojed – Mladosť 82 2:4 (1:2)

Góly: M. Andrejka, V. Sklenka – M. Huťka 2, M. Maďar, J. Čief. ŽK: P. Kurinec (FC Medojed)

FC Juniperus – Arsenal FC 3:11 (1:5)

Góly: J. Klačan 2, M. Maruniak – P. Vikarský 4, T. Bartošík 3, R. Latta 2, R. Kováčik, M. Mesík. ŽK: M. Palovič (FC Juniperus)

BuK VL – Bezvetrie 2:11 (1:1)

Góly: L. Laubert, M. Mikuláš – M. Meškan 3, D. Ďurič 3, D. Mihalíček 2, M. Michal, M. Glončák, M. Polgar. ŽK: M. Glončák (Bezvetrie)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 217 gólov (priemer 9 gólov na zápas)

Najlepší strelec: Stanislav Václavík (Nemce 2012 – 1. liga) – 6 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Nemce 2012 – FC Nemce 10:6 (5:3)

Najmenej gólov: 3. A liga – Ajax – Dynamo 2:0 (2:0)

Zápas kola: 1. liga – Dream Team – Galacticos 4:3 (2:1)

Obrat kola: 3. A liga – ANK Pegi – Borussia 6:9 (4:4)

Prekvapenie kola: 1. liga – Bianconeri – Simacek 3:3 (1:2)

Debakel kola: 3. B liga – BuK VL – Bezvetrie 2:11 (1:1)

Sumár predchádzajúceho, 6. kola nájdete v tomto článku. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.