Veľkolepá bojová show DFN 8 sa na banskobystrickom zimnom štadióne uskutoční už v sobotu 22. októbra. Pozornosť bude pútať najmä boj o titul či zápasy bojovníkov známych z organizácie Oktagon MMA. Atraktívnu kartu sa však oplatí sledovať od začiatku, keďže v prvej polovici zápasov nájdeme napríklad aj súboje domácich, banskobystrických majstrov Európy v MMA strikingu. Predstavujeme vám prvých päť zápasov večera.

Brány vynovenej Tipsport arény sa otvoria v sobotu o 17.00 h. Nabitú kartu otvorí približne o 17.30 h predzápas, v ktorom Jána Luptáka, bojovníka domáceho Dracula Gymu a úspešného slovenského reprezentanta v džude, vyzve v MMA (zmiešané bojové umenia) Patrik Šebek, ktorý vo svojich dvoch amatérskych zápasoch uspel. Tento duel je vypísaný vo váhe do 77,1 kg.

Následne príde na rad stredná váha do 83,9 kg. Daniel Majiroš z martinského gymu Colosseum MMA sa stretne s Radom Lachkým, ktorý je sparing partnerom známeho Mareka Mazúcha. Opäť pôjde o zápas pod pravidlami MMA.

Bystrickí majstri Európy sa tešia na atmosféru na zimáku

V treťom zápase večera sa predstaví Banskobystričan, reprezentant domáceho Dracula Gymu a čerstvý majster Európy v MMA strikingu Richard Dobrotka. Jeho súperom vo váhe do 61,2 kg pod pravidlami MMA bude Gruzínec Jansugi Gogia, ktorý trénuje v trnavskom Spartakus Fight Gyme. „Sám som zvedavý na ten zimný štadión. Karta je naozaj nabitá, ľudia sa majú na čo tešiť a ak sa podarí štadión zaplniť, v čo verím, tak to bude niečo neskutočné,“ povedal v nedávnom rozhovore pre BB FM rádio Dobrotka.

Následne sa môžete tešiť na thajský box v malých MMA rukaviciach. V zápase vo váhe do 81 kg sa do klietky postaví Lukáš Antal, ktorý svoj prvý profesionálny MMA zápas vyhral. Na meno svojho súpera ešte čaká.

Na karte DFN 8 nájdeme aj súboj žien. Vo svojej profesionálnej MMA premiére sa predstaví ďalšia reprezentantka banskobystrického Dracula Gymu. Veronika Smolková prežíva skvelý rok, keď v marci vyhrala titul majsterky sveta v MMA strikingu v asociácii GAMMA a v závere septembra si na majstrovstvách Európy rovnakej asociácie v Gruzínsku ukoristila tituly v MMA strikingu aj klasickom MMA. V tomto roku má v amatérskom MMA bilanciu 10-0. Súperkou Banskobystričanky vo váhe do 61,2 kg bude Eliška Pelechová, ktorú môžu priaznivci bojových športov poznať z reality show Oktagon Výzva.

„Vtedy som ešte nevedela, že niečo ako Oktagon existuje, keďže som vtedy ešte nerobila tento šport. Spätne som si ale tie časti pozerala. Ja som rada, že môžem zápasiť s niekým ako je ona, lebo už nikto nebude môcť rozprávať, že zápasím len tak s niekým, lebo má o dosť viac skúseností ako ja, za čo som veľmi rada. Myslím si, že to bude veľmi dobrý zápas, keďže je atraktívna bojovníčka. Myslím si, že aj ja mám atraktívny štýl boja, keďže som taká bojovníčka, idem dopredu. Ľudia sa majú na čo tešiť,“ povedala viac k svojmu zápasu  v rozhovore pre BB FM rádio Smolková, ktorá sa taktiež teší na domácu atmosféru v Tipsport aréne: „Bola som na hokejovom zápase Banskej Bystrice proti Zvolenu, a tú atmosféru som vnímala ešte viac ako hokej. Bolo to niečo neskutočné, celý čas som si predstavovala, že by som aj ja chcela niečo také zažiť na svojom zápase.“

Toľko prvých päť zápasov večera. Zvyšných šesť, medzi ktorými nájdeme titulový zápas či súboje známych tvárí z organizácie Oktagon MMA, si rozoberieme už čoskoro.

Organizátori sľubujú na DFN 8 veľkolepú svetelnú audiovizuálnu sprievodnú show a najväčší galavečer bojových športov, aký sa kedy v Banskej Bystrici a regióne konal. Tvrdé súboje v thajskom boxe a MMA v klietke na vynovenom banskobystrickom zimnom štadióne si môžete vychutnať už v sobotu 22. októbra. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze.

Verejné váženie v ESC

Všetkých bojovníkov, ktorí sa predstavia v sobotu 22. októbra vo vynovenej Tipsport aréne, budete môcť vidieť už v piatok 21. októbra. Od 17.30 h sa totiž v Europa SC, v centrálnej časti na prízemí, uskutoční verejné váženie. Práve tu sa bojovníci po prvýkrát postavia proti sebe tvárou v tvár na predzápasových staredownoch, aby sa pokúsili zastrašiť sa navzájom a možno, ako to býva zvykom, si vymenia aj pár štipľavých slov. Staredown aktérov titulového zápasu si môžete pozrieť už v utorok 18. októbra na stretnutí hokejistov Banskej Bystrice a Košíc, ktoré začína o 18.00 h.

Súťaž o vstupenky

Pre fanúšikov bojových športov sme pripravili aj súťaž o dvakrát dve vstupenky na DFN 8. Do súťaže sa môžete zapojiť do stredy 19. októbra 2022, do 12.00 h, a to na Facebooku BBonline.sk.