V 11. kole nižších futbalových súťaží sa spomedzi mužstiev z Banskej Bystrice a okolia darilo Badínu, Sásovej či Malachovu. Cenný bod vonku si po prestrelke pripísal Priechod. Náš fotograf zavítal do Slovenskej Ľupče, kde domáca rezerva piatoligistu deklasovala Tajov.

Futbalových priaznivcov z Bystrice a okolia počas tretieho októbrového víkendu potešili aj futbalisti MFK Dukla, ktorí v sobotu 15. októbra doma otočili derby proti Žiline. Víkendovým zápasom treťoligistov z banskobystrického regiónu sa venujeme v samostatnom článku. V tradičnom sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín vyhral vonku, Šalková doma nestačila na favorita

Šalková v sobotu hostila druhý celok tabuľky Majstrovstva regiónu – IV. ligy. Hostia z Krásna nad Kysucou otvorili skóre v 15. minúte, na čo domáci odpovedali po polhodine hry zásluhou Mateja Pánika, ktorý skóroval osamotený spred brány po prihrávke Denisa Štubniaka z pravého krídla. Hostia však strhli víťazstvo na svoju stranu gólmi zo 70. a 75. minúty.

V sobotu hral doma aj štvrtoligový Zvolen, ktorý zdolal Kysucké Nové Mesto rozdielom triedy a pripísal si štvrtú výhru v rade. V 42. minúte otváral skóre Gabriel Snitka, ktorý sa presadil umiestnenou prízemnou strelou z vnútra šestnástky. Krátko po zmene strán zdvojnásobil vedenie domácich Róbert Greško, keď zakončil z voleja presne po centri Miroslava Muráňa z pravej strany. V 60. minúte dal výsledku konečnú podobu striedajúci Daniel Blahutiak, ktorý zblízka doklepol loptu do siete po sklepnutí Snitku.

V nedeľu bol v akcii Badín, ktorý uspel najtesnejším rozdielom na pôde predposlednej Žarnovice. V 31. minúte sa o jediný gól stretnutia postaral Ján Vician, ktorý zakončil pohotovo z vnútra pokutového územia, keď mu po získaní lopty prihral Denis Urgela.

Kováčová sa v nedeľu doma vytiahla na šiestu Bešeňovú, ktorú zdolala 3:1. Hetrikovým hrdinom domácich sa stal Michal Vronský. Hostia už len v závere stretnutia skorigovali výsledok.

Medzibrod aj Ľupča bez bodu

Piatoligový Medzibrod prehral druhý zápas v rade, keď v sobotu podľahol Banskej Štiavnici na jej pôde najtesnejším rozdielom. Domáci strelili jediný gól stretnutia v 25. minúte.

V 11. kole V. ligy skupiny JUH nebodovala ani Slovenská Ľupča, ktorá v nedeľu doma prehrávala s Ladomerskou Vieskou v 63. minúte už 0:3. O jediný gól domácich sa v 77. minúte postaral z bieleho bodu Michal Veselý.

Štyri penalty v Sásovej, Priechod bodoval v Osrblí

Šlágrom 11. kola VI. ligy skupiny C bol sobotný duel medzi druhou Sásovou a prvým Breznom. Hlavný arbiter zapískal prvú penaltu v 37. minúte, keď brankár hostí Patrik Morong poslal v šestnástke k zemi útočníka domácich Martina Sedliaka. Z bieleho bodu skóroval do pravého dolného rohu brány Brezna Oliver Ďurta – 1:0. Krátko na to zvýšil na 2:0 René Turčan, keď z prvej strely trafil ešte tyč, no z dorážky už rozvlnil sieť. Hráči Sásovej pridali v závere prvého polčasu aj tretí gól, keď sa Sedliak presadil v skrumáži pred bránou.

Domáci zahrávali po ruke hostí v 57. minúte druhý pokutový kop. Ten premenil strelou do pravého dolného rohu brány Brezna Sedliak, ktorý si tak pripísal druhý gól v zápase. Hosťom sa podarilo znížiť na 4:1 v 63. minúte, keď sa zblízka presadil Peter Gordan. Už o niekoľko desiatok sekúnd na to však Sedliak získal ďalšiu penaltu pre svoj tím a Ďurta dal svoj druhý gól z 11-tich metrov, opäť strelou do pravého dolného rohu Morongovej brány. Brezno dohrávalo od 65. minúty po druhej žltej karte Mária Gašperana o desiatich. Aj hostia mali k dispozícii pokutový kop, ktorý však v 73. minúte Marcel Tyčiak nepremenil, keď trafil pravú tyč brány Jaroslava Čavoja. Sásová sa tak bodovo dotiahla na svojho sobotného súpera a momentálne je prvá, ale Brezno má zápas k dobru.

Ďalší šiestoligisti z regiónu hrali v nedeľu 16. októbra. Sliač viedol na ihrisku Hriňovej od 64. minúty zásluhou Petra Kadáša, ktorý skóroval priamo zo štandardnej situácie. Domáci však už zakrátko otočili výsledok. Hrochoť prehrávala v Hliníku nad Hronom v 41. minúte už 4:0, ale gólmi Róberta Slávu z penalty, Jozefa Michálika a Simona Sihelského znížila do 54. minúty na rozdiel jediného gólu. Následne skórovali domáci, Hrochoť opäť znížila, tentokrát zásluhou Stanislava Berkyho, ale Hliník si úspech v 10-gólovej prestrelke postrážil zásahom z penalty v závere duelu.

Cenný bod na ihrisku tretieho celku tabuľky uhral Priechod. Osrblie išlo do vedenia už v 9. minúte po zásahu Nicolasa Mejriho z bieleho bodu. Už v 13. minúte vyrovnal, taktiež z penalty, Andrej Chrobák. Osrblie si prinavrátilo vedenie gólom do šatne v podaní Mateja Trnika. Hostia ale po zmene strán otočili priebežný stav vo svoj prospech, keď sa presadil Peter Zehnal a Ivan Pařenica. Aspoň bod zachránil domácim v 77. minúte Viktor Mojžiš. Jakub prehral najtesnejším rozdielom v Dudinciach, pričom v 85. minúte videl červenú kartu Ondrej Poljovka. Selce doma remizovali s Bacúchom, keď v závere prvého dejstva vyrovnal na 1:1 Lukáš Riša.

Malachov s ďalšou výhrou

Nováčik v 7. lige ObFZ BB Malachov má skvelú formu, keď bodoval už v šiestom dueli v rade. Tentokrát si doma poradil s poslednou Michalovou. Výhra Malachova sa však nerodila ľahko, hoci už v 3. minúte poslal domácich do vedenia Ján Bartolovic. Hostia otočili priebežný stav už do uplynutia 10. minúty. Mužstvá išli do šatní za stavu 2:2, keďže v 30. minúte vyrovnal Roman Sečkár. Gólové hody pokračovali aj v druhom polčase. V 50. minúte prinavrátil Malachovu vedenie svojím druhým presným zásahom Bartolovic. V 62. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Ondrej Holán a v 73. minúte zvýšil už na 5:2 Adrián Matejka. Michalová už len v samom závere skorigovala na konečných 5:3.

Poniky doma podľahli rozdielom triedy lídrovi z Čierneho Baloga. Ľubietová viedla v Hronci po zásahu Michala Lakomčíka, ale napokon odišla naprázdno. Strelníky doma zdolali Valaskú vďaka Ľubomírovi Čiefovi, ktorý sa v 23. minúte postaral o jediný gól stretnutia.

Rezerva Ľupče deklasovala Tajov, v derby uspeli Staré Hory

Na čele najnižšej súťaže nájdeme B-tím piatoligovej Slovenskej Ľupče, ktorý v sobotu privítal Tajov. Domácich poslal do vedenia v 11. minúte Michal Sedliak a v 20. minúte zvýšil na 2:0 Tomáš Dávid. Tajov v 25. minúte znížil zásluhou Mareka Tomčíka, ale to bolo zo strany hostí, pokiaľ ide o góly, všetko. Po polhodine hry prinavrátil béčku Ľupče dvojgólové vedenie svojím druhým presným zásahom Dávid. Domáci po zmene strán prikrášlili výsledok, keď v 65. minúte zvýšil na 4:1 Matúš Majer a v 72. minúte skompletizoval hetrik Dávid. Zo stretnutia medzi B-tímom Slovenskej Ľupče a Tajovom vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

V nedeľu sa odohralo derby medzi Starými Horami a Harmancom. Domáci sa ujali vedenia v 15. minúte zásluhou Vladimíra Lovása. V 32. minúte vyrovnal na 1:1 Stefan Pepinović, ktorý premenil pokutový kop. O výhre Starých Hôr rozhodol v 84. minúte Lukáš Löbb. Horné Pršany vyhrali piaty zápas v rade, keď si hladko 4:0 poradili s Pohronskou Polhorou, pričom hetrikom sa prezentoval Peter Šulaj.