Futsalisti MIBA Banská Bystrica proti tímu 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava v závere prvého polčasu stratili podstatnú časť svojho pohodlného náskoku, no v druhom dejstve si zápas postrážili a presvedčivo zvíťazili. Z piatkového stretnutia 5. kola futsalovej extraligy vám prinášame aj bohatú fotogalériu i vyjadrenia trénera a dvojgólových strelcov MIBY.

Domácich poslal v 9. minúte do vedenia Michal Čief, ktorého krátko na to, už v 10. minúte, napodobnil kapitán Peter Vajda. V 13. minúte sa vybral na polovicu hostí brankár Tomáš Mičuda, ktorý svojou prudkou strelou trafil brvno. V 16. minúte mohli hostia znížiť, ale Marián Hudek odvrátil loptu pred prázdnou bránou, Mičuda vyrazil do brejku a z dorážky zvýšil na 3:0 svojím druhým gólom Vajda.

Záver prvého polčasu však nevyšiel Bystričanom podľa predstáv. V 18. minúte prihral Alex Ľubomír Lauko sprava pred odkrytú bránu Filipovi Zámečníkovi, ktorý poľahky znížil na 3:1. V 20. minúte vyšla bratislavskému celku ďalšia brejková akcia, keď Radovan Čajági v prečíslení dvoch proti jednému zvolil strelu a z ľavej strany sa trafil ľavačkou presne k vzdialenejšej tyči – 3:2.

Futsalisti MIBY však obrat po zmene strán nepripustili. V 22. minúte podržal Mičuda domácich pri šanci Zámečníka. V 25. minúte zas gólman MIBY našiel dlhou loptou cez celé ihrisko Čiefa, ktorý si v ľavom rohu spracoval loptu efektne na prsia a našiel pred bránou presne zakončujúceho Ota Malíka – 4:2.

V 31. minúte si Čief pred polovicou ihriska všimol vybehnutého brankára hostí, ktorého pohotovým lobom obhodil a zvýšil na 5:2. V samom závere sa zapísal do streleckej listiny aj brankár Mičuda, ktorý prudkou strelou z osi palubovky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Futsalisti MIBA Banská Bystrica si tak napravili chuť po poslednej prehre v Lučenci, keď bratislavský tím 4FSC doma zdolali jednoznačne 6:2.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Zápas bol veľmi ťažký z toho pohľadu, že sme dva týždne nehrali a pred dvomi týždňami to bola desina v Lučenci. Takže v tých hlavách sme si to museli usporiadať. Ale mali sme štyroch iných hráčov oproti zápasu v Lučenci, tam to bola katastrofa s našim tímom. Dnes sme sa zišli v relatívne dobrej zostave, chalani od začiatku bojovali. Škoda poľavenia v prvom polčase, keď sme viedli 3:0 a dostali sme dva góly do šatne. Namiesto toho, aby sme si urobili zápas pokojným, sme museli začínať v druhom polčase odznova. Skúsení chalani opäť potiahli, mladí sa chytajú čoraz lepšie, takže veľká nádej do sezóny, že budeme môcť, dúfam, hrať opäť o vrchné priečky tabuľky.“

Peter Vajda, kapitán MIBY a strelec dvoch gólov: „Čakali sme, že mladí chalani z FTVŠ budú behať, lietať. Prvý polčas sme začali dobre, potom sme trošku poľavili, čoho výsledkom bolo skorigovanie súpera na 3:2. Trošku sme si museli pokričať v šatni a druhý polčas už bol v našej réžii.“

Michal Čief, strelec dvoch gólov MIBY: „Zápas s mladými chalanmi z FTVŠ nebol ľahký. V prvom polčase sme spravili dobrý výsledok, bolo 3:0, mali sme hru pod kontrolou, ale posledná päťminútovka v prvom polčase nám nevyšla. Dali dva góly, troška sa chytili, mohli aj otočiť, ale zvládli sme to a vyhrali polčas. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zabrať, chceme dať rýchle góly, aby sme mali pokojný zápas, čo sa nám aj podarilo. Nakoniec sme to zvládli, myslím si, že s takým prehľadíkom, takže super, tri body sú doma, ideme ďalej. Pokiaľ ide o našu súhru v novom zložení, nie je to to, čo minulú sezónu, ale sú tu mladí chalani. Niektorí sa vrátili, hrávali naposledy v juniorke a dlho futsal nehrali. Musíme sa ešte zohrať, je to vidno, chýbajú tie skúsenosti chalanov, ktorí tu boli minulý rok. Ale tak zahráme si, a uvidíme, ako to celé dopadne. Dúfajme, že to bude úspešná sezóna.“

Niké Futsal Extraliga – 5. kolo – piatok 14.10.2022 – ŠH Dukla na Štiavničkách

MIBA Banská Bystrica – 4FSC 6:2 (3:2)

Góly: 9. a 31. Čief, 10. a 16. Vajda, 25. Malík, 40. Mičuda – 18. Zámečník, 20. Čajági. ŽK: 36. Majling (tréner MIBY). Rozhodovali: Marko – Šeršeň. Diváci: 70

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Kršák, Hudek, Vajda (C), Malík, Adamov, Jakuba, Lukáč, Čief, Prokaj, Samson
Tréner: M. Majling

Zostava 4FSC: Maglen (C) (Ebringer) – Kyselák, Kouřil, Zámečník, Lauko, Čajági, Genčúr, Kodhaj, Švolík

5 0 1 4 9:39 1

Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa najbližšie predstavia v piatok 21. októbra od 20.00 h v rámci 6. kola Niké Futsal Extraligy v Košiciach.