V stredu 24. augusta od 17.00 sa odohrala drvivá väčšina zápasov 2. kola Slovenského pohára. V akcii bolo viacero mužstiev z Banskej Bystrice a okolia. S fotoaparátom sme zavítali do Badína, kde sa z postupu radovali Podkonice. Fotogalériu vám prinášame aj zo zápasu žien MFK Dukla proti Ružomberčankám na novom štadióne v Radvani.

V derby najtesnejšia výhra Podkoníc

Zrejme najväčším lákadlom pre futbalových priaznivcov z regiónu bolo derby v Badíne, kde domáci štvrtoligista vyzval treťoligové Podkonice. Hostia prišli do Badína s cieľom postúpiť a nadviazať na piatkovú výhru v Rakytovciach v treťoligovom derby proti domácim Hamšíkovcom. Badín ešte v aktuálnej sezóne Majstrovstva regiónu – VI. ligy nevyhral, v pohári vyradil Sásovú.

Prvú vážnejšiu príležitosť si v 2. minúte vypracovali hostia, keď Mózer zakončoval na prednej tyči do domáceho brankára po prihrávke Olivera Patrnčiaka z ľavej strany. V 9. minúte sa zas Patrnčiak ocitol v roli zakončovateľa a po centri Dávida Seleckého z pravej strany hlavičkoval nad bránu domácich. Fanúšikovia Podkoníc sa dočkali v 16. minúte, keď obranca domácich Stanislav Kršák pochybil na úrovni stredového kruhu a do úniku sa dostal Michal Mózer, ktorý tiesnený vracajúcim sa hráčom prekonal Jakuba Kučeru – 0:1.

Mužstvo Badína mohlo vyrovnať v 28. minúte, keď Andrej Urgela poslal z pravej strany do šestnástky prízemný center, stopér hostí loptu len tečoval a Branislav Žilinec z druhej vlny z 10-tich metrov osamotený v tutovke trafil pravú tyč brány Podkoníc. Krátko po zmene strán zas pohrozili hostia, keď Mózer pálil krížne z pravej strany šestnástky a Kučera loptu vyrazil. Nasledovali minúty, v ktorých si obe mužstvá dokázali vypracovať zaujímavé kombinačné akcie, ale vo finále ich nedotiahli do nebezpečnej koncovky. Druhú vážnejšiu príležitosť na vyrovnanie mali domáci v 80. minúte, keď po skvelom centri Urgelu z pravého rohu ihriska zakončoval Žilinec, ktorý si opäť nabehol z druhej vlny a tentokrát trafil z voleja bokom kopačky priestor nad bránou Podkoníc.

Hráči Badína mohli dostať duel do penált z poslednej akcie zápasu. Štandardku z pravej strany zahrali nepresne, ale loptu dostali na druhý pokus do pokutového územia a na jeho ľavej strane sa ocitol v príležitosti Ján Vician, ktorý krížnou strelou tesne minul ľavú tyč Gábrišovej brány. Nasledoval záverečný hvizd hlavného rozhodcu a postupová radosť hráčov a fanúšikov Podkoníc.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín: „Začiatok zápasu mali lepší hostia, čo vyústilo do gólu. V tej fáze boli jednoznačne lepší. Po inkasovanom góle sme sa osmelili aj my a vo zvyšku prvého polčasu sme si dokázali vytvoriť aj šancu, tú sme nepremenili. Do druhého polčasu vstúpili opäť lepšie hostia, opäť mali šancu, ale potom sme to znovu dokázali herne vyrovnať. Aj my sme si dokázali proti takémuto súperovi vytvoriť šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili a skončilo to tak, ako to skončilo.“

Marcel Turňa, tréner FK Podkonice: „Bol to taký typický pohárový zápas. Bol trošku ťažší terén, takže nám sa ťažšie kombinovalo. Chceli sme podržať loptu, vykombinovať súpera pred jeho šestnástkou. To sa nám aj vinou terénu nedarilo. Ale cieľ sme splnili. Z našej strany som však očakával lepší výkon. Musím pochváliť domácich hráčov, ktorí zápas odbojovali. Pripravili sa na nás dôkladne, prehustili priestory pred šestnástkou, kde nám znemožnili kombináciu a spoliehali sa na rýchle brejky. Vytvorili si aj dosť príležitostí, z ktorých mohli vyrovnať, ale na naše šťastie sa im to nepodarilo. Mali sme tam aj my ešte niektoré situácie, ktoré sme mohli dotiahnuť lepšie, ale terén aj to, že v podvedomí sme bránili výsledok, nám v tom podstate zabránilo. Chalanov chválim za nasadenie, bojovnosť, ukopali sme to, takže ideme ďalej.“

ŠK Badín, občianske združenie – FK Podkonice 0:1 (0:1)

Gól: 16. Mózer. ŽK: 49. Výlupok, 54. Bíreš (obaja Badín). Rozhodovali: Valíček – Mensár, Pleva. Diváci: 450 (oficiálny údaj, na fotografii celého hľadiska je približne 260 divákov, pozn. red.)

Zostava ŠK Badín: Kučera – Kršák (46. Hrabáč), Bíreš (C), Kollár, Výlupok – Urgela, Žilinec, Valent, Pavlík, Vician – Studený

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, Dlhoš, Macuľa – Selecký (90. Kvietok), Mat. Turňa (C), Koreň (46. Melich), Patrnčiak (69. Rusko) – Mózer (90. Čilík), Kostúr (74. Kostúrik), Tannhauser

Dukla s hladkým postupom cez šiestoligistu

Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali na juh Slovenska do Vinice, kde proti domácemu šiestoligistovi pred približne 550 divákmi hladko postúpili. Vedenia sa ale zásluhou Jozefa Antala ujali v 6. minúte domáci. Po faule na Migaľu mali hostia v 23. minúte k dispozícii pokutový kop, ktorý premenil Michal Faško – 1:1. Krátko na to si Martin Rymarenko otvoril strelecký účet v drese Dukly a poslal fortunaligistu do vedenia 1:2.

Po polhodine hry zvýšil na 1:3 Matej Franko a vo zvyšnom priebehu prvého polčasu sa ešte dvakrát presadil Faško, ktorý tak hetrikom oslávil svoje 28. narodeniny. Dukla viedla po polčase 1:5 a tréner Michal Ščasný poslal do druhého polčasu do hry 18-ročného Matúša Köröša, ktorý v 76. minúte strelil svoj prvý súťažný gól za áčko Dukly. V 81. minúte ešte upravil stav na konečných 1:7 Ľubomír Willwéber.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla pre stránku klubu: „Splnili sme dnes našu povinnosť. Dôležité bolo, že po prvom inkasovanom góle chalani dobre zareagovali, aj keď prehrávali, tak otočili zápas pomerne rýchlo. Zápas dopadol v náš prospech celkom jednoznačne, len škoda, že nepadlo ešte viac gólov, lebo šance sme na to mali. Moji zverenci predviedli niekoľko vydarených, pekných akcií. Duel splnil to, čo som od neho očakával, avšak už v prvom polčase sme mohli vyhrávať väčším rozdielom. Ideme ďalej.“

Michal Faško, strelec hetriku pre mfkdukla.sk: „V úvode sme inkasovali po zbytočnej chybe, ale celý prvý polčas sme kontrolovali hru a bolo iba otázkou času, kedy dáme góly. Postupne nám to začalo padať, pomohla nám penalta a potom sme ešte veľa šancí nevyužili. Mne osobne sa konečne podarilo streliť góly, za čo som rád. Vzhľadom na to, že som mal narodeniny, tak je to super. Doprial som si pekný darček v podobe hetriku, ale venovanie si pošetrím na ligu, tam by som chcel streliť góly, ktoré by znamenali tri body, to je hlavné.“

Športový klub Vinica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:7 (1:5)

Góly: 6. Antal – 23. (pen.), 36. a 45. Faško, 24. Rymarenko, 31. Franko, 76. Köröš, 81. Willwéber. Bez kariet. Rozhodovali: Libiak – Kuba, Dobrík. Diváci: 550

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Slávik, Uhrinčať (26. Willwéber), Kupčík, Migaľa (46. Köröš) – Faško (46. Hanes), Gašparovič, Richtárech, Polievka (46. B. Ľupták) – Franko, Rymarenko (68. D. Jackuliak)

Hamšíkovci vypadli

Hráči RSC Hamsik Academy sa predstavili na ihrisku štvrtoligového Kysuckého Nového Mesta. Po nie príliš ideálnom úvode treťoligovej sezóny si chceli zverenci trénera Petra Venglarčíka napraviť chuť v pohári, ale opäť sa im nedarilo premieňať svoje príležitosti. O jediný gól stretnutia sa postarali domáci v 62. minúte, keď Patrik Štefunda premenil jedenástku po ruke hostí v pokutovom území. Hamšíkovci z Rakytoviec mali viacero príležitostí a vyrovnať mohli napríklad aj v 85. minúte, kedy po centri z krídla hlavičkoval v šestnástke do rúk domáceho brankára Dušan Jovančević. Aj z tohto duelu vám prinášame fotogalériu.

Miroslav Neušel, hráč RSC Hamsik Academy: „Dnes nám to herne opäť nevyšlo. Ide nám prechod do útoku, založenie útoku, ale v koncovke a hľadaní si miesta v šestnástke sa trápime. Bol to ťažký zápas, domáci boli húževnatí a bránili nás v šestnástke natesno. Chýbalo nám trošku šťastia, v druhom zápase za sebou som trafil konštrukciu brány. Chýbali tam centimetre, takže aj ja sa trápim v koncovke, ale dúfam, že v ďalšom zápase to prelomím. Musíme na sebe pracovať, hlavne sa poučiť z chýb z tohto zápasu a sústrediť sa na ďalší ligový zápas.“

MŠK Kysucké Nové Mesto – RSC Hamsik Academy 1:0 (0:0)

Gól: 62. Štefunda (pen.). ŽK: 67. Kubala – 87. Djokić. Rozhodovali: Henček – Uram, Kolesnáč. Diváci: 200

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Majling (78. Jovančević), Pollák, Gaško, Iseni – Neušel, Sojka (C) – Vavák (46. A. Jackuliak), Ždánsky (46. Djokić), Marchuk (46. Vávro) – Šteiniger

Šalková uspela v Hriňovej

Štvrtoligista zo Šalkovej sa ujal vedenia na ihrisku šiestoligovej Hriňovej v 21. minúte po premenenej penalte v podaní Maroša Zimnikovala. Po polhodine hry zdvojnásobil vedenie hostí Matej Pánik. Po druhej žltej karte domáceho Mareka Borgoňa hrala Šalková v početnej prevahe a nariadený pokutový kop premenil Richard Pázmány. Zverenci trénera Daniela Vernarského tak postúpili do 3. kola Slovenského pohára po jednoznačnom víťazstve.

MFK Spartak Hriňová – FK Šalková 0:3 (0:2)

Góly: 21. Zimnikoval (pen.), 30. Pánik, 70. Pázmány (pen.). ŽK: 20. Borgoň, 29. Vrana, 35. Lalík, 59. Hanes – 25. Zimnikoval, 90. Mikulec. ČK: 69. Borgoň (po druhej ŽK). Rozhodovali: Varga – Holas, Kaličiak. Diváci: 100

Zostava FK Šalková: Gnida – Pe. Dobrík (C), Zimnikoval, Štubniak, Mesík, Pázmány, Pánik, Mikulec, Alakša, Šimčík (60. Chovanec), Demeter (70. Pa. Dobrík)

Medzibrod nestačil na treťoligistu

Piatoligový Medzibrod privítal približne pred 250 divákmi treťoligistu zo Spišskej Novej Vsi. Prekvapenie sa nekonalo a už v 7. minúte išli hostia do vedenia zásluhou Matúša Šomšáka. V 18. minúte nasmeroval loptu do vlastnej brány Michal Milrád, a Spišská Nová Ves tak po polčase viedla 0:2. V 63. minúte ešte upravil na konečných 0:3 Christian Attah Junior. Mužstvo trénera Attilu Domíka sa tak s pohárom na túto sezónu rozlúčilo.

TJ Sokol Medzibrod – Futbalový klub Spišská Nová Ves 0:3 (0:2)

Góly: 7. Šomšák. 18. Milrád (vla.), 63. Attah. ŽK: 42. Pipich, 45. Belko, 90. Rajčok – 64. Zekucia. Rozhodovali: Matej – Tůma, Páleš. Diváci: 250

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Belko (C), Rajčok, Pliešovský (86. Zázrivec), Tréger (69. Bartkovič), Pipich, Samuelčík (21. Domík), Šimúth, Podmanický (69. Šalko), Matis, Milrád

Sliač podľahol Breznu

Sliač hostil v súboji dvoch celkov zo VI. ligy skupiny C Brezno, a to pred približne 250 divákmi. Hostia sa ujali vedenia v 14. minúte po zásahu Olivera Trajteľa. Na konečných 0:2 zvyšoval v 53. minúte Dominik Molčan.

FK Slovan Kúpele Sliač – FK Brezno 0:2 (0:1)

Góly: 14. Trajteľ, 53. Molčan. ŽK: 32. Elek, 34. Zemko, 82. Kujan – 32. Tyčiak, 65. Pieshykov. Rozhodovali: Marković – Mózer, Polomský. Diváci: 250

Zostava FK Slovan Kúpele Sliač: Harík – Kadáš, Zemko (C), Doboš (70. Sarvaš), Holic, Elek (75. Palko), Halama, Eperješi, Kujan, Hanuska (59. Balšianok), Ľupták (59. Kováč)

Duklistky v 5-gólovom súboji vypadli v Radvani s Ružomberkom

Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica privítali v rámci 1. kola Slovenského pohára žien družstvo Ružomberka, s ktorým odohrali aj posledný prvoligový zápas, v ktorom pod Čebraťom prehrali najtesnejším rozdielom. Stredajšie pohárové stretnutie sa odohralo na novom Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani.

Hráčky Dukly otvorili skóre v 6. minúte, keď nariadený pokutový kop premenila kapitánka Adriana Briššová – 0:1. Ružomberčanky vyrovnali na 1:1 v 13. minúte gólom Dariny Hrúzikovej. Hostky zavŕšili obrat v druhom polčase, keď v 57. minúte skórovala Bianka Brúniková. Duklistkám sa v 69. minúte zásluhou Lenky Mazuchovej podarilo vyrovnať na 2:2, ale posledné slovo mali Ružomberčanky, ktoré si z Radvane odviezli postup po góle na 2:3 z kopačky Tatiany Sirejovej zo 73. minúty. Zverenkyne trénera Jaroslava Boroviaka tak v pohári nepokračujú. Z tohto stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

Slovenský pohár – ženy – 1. kolo

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:3 (1:1)

Góly: 6. Briššová (pen.), 69. Mazuchová – 13. Hrúziková, 57. Bruníková, 73. Sirejová. Bez kariet. Rozhodovali: Fábry – Antalík, Priadka. Diváci: 20

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Čierniková, Herbríková, Veselková, Mazuchová, Šimová, Jančíková, Madajová (79. Vojteková), Paterová, Briššová (C), Morovjanová

Sumár posledného, 3. kola nižších futbalových súťaží nájdete tu. Sumár 1. kola Slovnaft Cupu nájdete v tomto článku.