Banskobystrický zimný štadión ponesie v najbližších rokoch meno strategického partnera hokejového klubu HC ’05 Banská Bystrica. Klub o tom informoval v utorok 23. augusta na tlačovej konferencii a slávnostnom predstavení nového názvu zrekonštruovaného hokejového stánku.

Tipsport aréna je nový marketingový názov zimného štadióna, s ktorým sa budú stretávať fanúšikovia klubu HC ’05 Banská Bystrica. Multifunkčná hala, ktorej vlastníkom je mestská spoločnosť MBB a.s., patrí po nedávnych rekonštrukciách k jedným z najmodernejších arén v regióne stredného Slovenska.

„Bystričania postrehli, že za posledné dva roky prebehla rozsiahla rekonštrukcia nášho staručkého zimného štadióna. Takú ochutnávku mohli naši fanúšikovia zažiť na konci minulej sezóny, a takisto Banskobystričania počas EYOF-u. Naši fanúšikovia sa môžu tešiť na nové veľkoplošné zariadenie v podobe veľkoplošných obrazoviek, ozvučenie a osvetlenie. Už v tomto čase môžu Bystričania navštíviť našu znovuotvorenú reštauráciu. Otvára sa predajňa hokejovej výstroje a verím, že začiatkom septembra budeme môcť fanúšikov privítať v znovuotvorenom fanshope. Spoločnosť Tipsport prepožičia svoj názov zrekonštruovanej multifunkčnej hale. Veríme, že naše partnerstvo bude obom stranám prinášať synergiu. Keďže je to strategické partnerstvo, tak jeho plnenie nie je nízke. Pokiaľ ide o rozpočet klubu, tak sa budeme nákladovo hýbať na úrovni okolo 2 miliónov eur,“ povedal na úvod Tomáš Boľoš, majiteľ HC ’05 Banská Bystrica.

Extraligová sezóna odštartuje 16. septembra, kedy barani privítajú Spišskú Novú Ves. Okrem hokejových zápasov má zrekonštruovaný zimák hostiť aj iné športové či kultúrno-spoločenské podujatia. Pôjde napríklad o pokračovanie galavečeru bojových športov Dracula Fight Night (22. október) či Grand opening haly “90’s the Show”, ktorá sa uskutoční 5. novembra 2022. V rámci nej vystúpia v Banskej Bystrici mená ako Fun Factory, Haddaway, Twenty4Seven, Mr. President, Corona či East 17.

Rekonštrukciou si prešlo aj okolie štadióna.

„Snažili sme sa aj počas samotnej realizácie prestavby akceptovať všetky logické požiadavky a zmeny tak, aby sme vytvorili arénu, ktorá nebude len pre športové, ale aj pre ostatné spoločenské a kultúrne podujatia. Čerešničkou na torte bude modernizácia technickej infraštruktúry. Vďaka opatreniam, ktoré smerovali k zvýšeniu bezpečnosti návštevníkov pod drevenou konštrukciou, nám vznikla rezerva na to, aby sme mohli strešnú konštrukciu ešte staticky zaťažiť. Banskobystrický zimný štadión bude mať „kocku“, a nebude všedná, ale platná súčasnej dobe,“ povedal Dušan Argaláš, predseda predstavenstva MBB,  a. s., ktorý zároveň nechcel ešte konkretizovať, ako bude nová „kocka“ vyzerať. „Ak dovolíte, tak by som to ešte stále nechal zahalené v rúšku tajomstva, nech naozaj tí, ktorí ju chcú vidieť, si ju prídu pozrieť na vlastné oči. Tú možnosť budú mať 16. septembra. Aby som ale nebol úplne skúpy na slovo, inšpirovali sme sa tuším jednou veľkou basketbalovou halou,“ dodal.

Hlavná hala banskobystrického zimáku však ešte stále neslúži baranom v rámci letnej prípravy. „Mraziť by sme mali v momente, keď firma, ktorá realizuje výškové práce a montáž „kocky“, už nebude potrebovať vstup s plošinami na hraciu plochu. Pôvodný termín ukončenia modernizácie technickej infraštruktúry je stanovený na koniec augusta, ale už včera ma kolegovia informovali, že sú tam nejaké omeškania od čínskych dodávateľov turniketového systému a ešte nejaké zdržania, takže som požiadal štatutárnych zástupcov, aby nám upresnili termín a podali žiadosť o prípadné predĺženie. Stále máme garantované, že začiatok sezóny a prvý domáci zápas nebude ohrozený,“ priblížil Dušan Argaláš.

Napriek tomu, že A-mužstvo HC ’05 Banská Bystrica muselo v rámci letnej prípravy nájsť svoj prechodný domov v Brezne, sa baranom zatiaľ výsledkovo darí na sto percent, keď vyhrali všetkých päť doterajších prípravných duelov. „Vzhľadom na výšku nákladov na túto sezónu sa mi zdá štart prípravy vynikajúci. Samozrejme, je to príprava a nielen naše mužstvo, ale aj súperi skúšajú kádre. Veľmi nás potešil výsledok na druhom najstaršom európskom turnaji, Tatranskom pohári, ktorý sme dokázali po prvýkrát vyhrať. Ale liga je liga, a až súperi v nej nám ukážu, kde budeme patriť v budúcej sezóne. Prípravu ale zatiaľ hodnotím ako vynikajúcu,“ vyjadril sa na záver tlačovej konferencie pri príležitosti predstavenia nového strategického partnerstva Tomáš Boľoš.