Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrajú v sobotu 27. augusta od 18.00 h na Štiavničkách druhý domáci zápas v rámci fortunaligovej sezóny 2022/2023. V súboji dvoch celkov zo spodných priečok tabuľky budú chcieť proti Zlatým Moravciam bodovať naplno. K naplneniu tohto cieľa budú potrebovať aj vašu podporu.

Po siedmich rokoch si v Banskej Bystrici môžeme užívať zápasy najvyššej slovenskej súťaže. Prvý domáci duel proti Ružomberku zverencom trénera Michala Ščasného nevyšiel, keď prišli o dvojgólové vedenie, ale minimálne v prvom polčase svojím výkonom prítomných priaznivcov tešili.

MFK Dukla sa momentálne nachádza na poslednej 12. priečke fortunaligového pelotónu. Úvod sezóny bol pre Bystričanov náročný aj preto, že zo 6-tich duelov odohrali až 5 na ihriskách súperov. Proti desiatemu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble, ktorý má na konte taktiež 3 body, si však veria na plný bodový zisk.

„Verím, že príde minimálne toľko fanúšikov ako na Ružomberok. Veľmi nám to pomohlo, aj chalani sa cítili na ihrisku dobre. Verím, že po sobotnom zápase budeme spolu oslavovať tri body. Herne sa od zápasu k zápasu zlepšujeme. Treba sa vyhnúť zbytočným chybám vzadu a myslím si, že keď zlepšíme efektivitu, tak zápas pôjde na našu stranu. Zlaté Moravce majú bojovný tím, sú nebezpeční zo štandardných situácií. Takisto budú chcieť bojovať o body, takže očakávam bojovný zápas. Nemôžeme vypustiť žiadny súboj,“ povedal pre mfkdukla.sk pred sobotným duelom s ViOn-om Adrián Slávik, krídelník Dukly.

Hráči Dukly si budú chcieť napraviť chuť po minulotýždňovom neúspešnom, no atraktívnom derby v Podbrezovej. Ako prípravu na duel s ViOn-om mohli využiť stredajší zápas 2. kola Slovnaft Cupu na ihrisku šiestoligovej Vinice, kde zvíťazili 1:7.

Zatiaľ čo Dukla získala všetky svoje body v Trnave, zverenci bývalého trénera slovenskej reprezentácie Jána Kociana nazbierali svoje body remízami so Skalicou, Liptovským Mikulášom a Ružomberkom. Ani jeden hráč ViOn-u zatiaľ nestrelil viac ako gól.

Najlepším strelcom Dukly je s tromi presnými zásahmi David Depetris, ktorého ale obmedzuje zranenie, čomu musí tréner Ščasný prispôsobovať minutáž argentínsko-slovenského zakončovateľa. „Samozrejme, že chcem tímu pomôcť. Urobíme v klube maximum pre to, aby som bol k dispozícii. Potrebovali sme zápas, ako bol ten v stredu vo Vinici, lebo sme si mohli vyskúšať aj premieňanie šancí a útočné situácie. Kvalita v našom mužstve je, takže verím, že v sobotu ju ukážeme už aj v lige. Vieme, o čo sa hrá. V sobotu sa však nerozhodne o ničom, liga je dlhá, aj keď vieme, že je to dôležitý zápas. Budeme potrebovať aj podporu divákov. V posledných zápasoch sme ich podporu cítili, za čo sa im chceme odvďačiť tromi bodmi. Dúfam, že prídu v čo najväčšom počte a tri body konečne ostanú doma,“ vyjadril sa pre stránku klubu Depetris.

Stretnutie 7. kola Fortuna ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 27. augusta o 18.00 h. Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v pokladni na Štiavničkách už v piatok 26. augusta, a to od 16.00 do 19.00 h. V deň zápasu bude fyzický predaj prebiehať od 16.00 h. Aby ste sa vyhli čakaniu v rade a stihli úvodný výkop, odporúčame zakúpiť si vstupenky v predstihu – už v piatok, alebo v online predpredaji na tomto odkaze.

Ceny vstupeniek na domáce zápasy MFK Dukla Banská Bystrica:

Hlavná, krytá tribúna – dospelí: 8 €
Nekryté sedenie – dospelí: 6 €
Dôchodcovia, držitelia preukazu ŤZP, deti do 15 rokov: zľava 50%