V deň derby v Podbrezovej hlási MFK Dukla Banská Bystrica príchod novej posily do ofenzívy.

Pod Urpín prichádza na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny z Dunajskej Stredy 23-ročný útočník Martin Rymarenko. S futbalom začínal v Ponikách a podstatnú časť svojich mládežníckych rokov strávil v Dukle.

„Prichádzam do známeho prostredia, v podstate som tu od deviatich rokov vyrastal, takže som veľmi rád, že sa toto hosťovanie podarilo zrealizovať. Mám k Dukle veľký vzťah a som rád, že som sa vrátil v podstate domov. Prišiel som sem hlavne pomôcť chalanom. Chcem aby sme vyhrávali, aby som toho odohral čo najviac a budem sa snažiť pomôcť na ihrisku gólmi či asistenciami,“ povedal na úvod pred zrazom na zápas v Podbrezovej Martin Rymarenko.

Rymarenko: Strieľanie gólov ma baví a robí mi radosť

Nová tvár v tíme MFK Dukla už stihla absolvovať prvé tréningy a je pripravená nastúpiť na piatkový duel 6. kola Fortuna ligy v Podbrezovej, ktorý začína o 20.30 h. „Kabína je veľmi super, všetci sú Slováci, čiže to je plus. Myslím si, že môžeme byť úspešní. Presvedčil ma záujem Dukly a to, že sa môžem vrátiť domov. Zatiaľ som absolvoval len také taktické tréningy v rámci prípravy na Podbrezovú. Partia je zatiaľ super, nie je žiadny problém, takže sa teším,“ pokračoval mladý ofenzívny hráč, ktorý strelil v minulej sezóne v drese Ružomberka 3 góly a 5 asistencií, dvakrát skóroval v Slovnaft Cupe, z toho raz ešte za Dunajskú Stredu. V druholigovej sezóne 2020/2021 sa v službách Šamorína prezentoval 14-timi presnými zásahmi.

Najnovšej posily MFK Dukla sme sa tak opýtali na to, čo by chcel s novými spoluhráčmi dosiahnuť. „Všetci vieme, že prvoradé je stabilizovať tím v prvej lige, čiže udržať sa v prvej lige. Ja sa budem snažiť dať čo najviac gólov. Strieľanie gólov ma baví a robí mi radosť,“ odpovedal Martin Rymarenko.

Športový riaditeľ Mores: Hľadali sme priamočiareho, gólového a sebavedomého hráča

K príchodu 23-ročného útočníka do futbalovej Dukly sa vyjadril aj športový riaditeľ klubu, Jozef Mores: „V prvom rade chcem zdôrazniť, že sa veľmi tešíme z príchodu Martina Rymarenka do nášho klubu. V tomto prípade sme museli byť trpezliví a počkať si na to, ako sa situácia vyvinie. Keď sa vyskytla možnosť zrealizovať príchod Martina do nášho klubu, tak sme veľmi rýchlo zareagovali. Cítili sme potrebu vstúpiť do mužstva takýmto spôsobom, vniesť do kabíny nový impulz, okysličiť ju. Hľadali sme hráča, ktorý je priamočiary, gólový a tlačí sa do zakončenia. Cítili sme potrebu priniesť hráča, ktorý je, v pozitívnom zmysle slova, mladícky drzý a sebavedomý. Potrebovali sme presne takúto typológiu hráča, akým je Martin.“

Športový riaditeľ futbalovej Dukly Jozef Mores pred sezónou avizoval, že prvé zápasy ukážu, či bude potrebné priniesť do mužstva ďalšie posily. Prvé zápasy ukázali, že zverenci trénera Michala Ščasného inkasovali v priemere 2,8 gólu na zápas. Rymarenko je však posila do ofenzívy. Preto sme sa športového riaditeľa klubu opýtali na to, či je v pláne ešte ďalšie posilnenie fortunaligistu spod Urpína. „Treba sa na to pozerať zo širšieho uhla. Defenzíva je činnosť celého mužstva a začína sa ofenzívnymi hráčmi. Takže v tomto prípade sme hľadali aj hráča, ktorý je dôrazný, robí tlak na loptu a nebojí sa osobného súboja. Verím, že Martin nám pomôže aj v defenzívnej činnosti. Samozrejme, naďalej budeme aktívni na transferovom trhu a budeme hľadať vhodnú typológiu, ktorá by nás mohla ešte doplniť,“ odpovedal Jozef Mores.