Tretie kolo nižších futbalových súťaží prinieslo viacero pekných výsledkov mužstiev z Banskej Bystrice a okolia. Medzibrod a Jakub vedú svoje súťaže, bez prehry je aj Šalková a darilo sa aj Sásovej či Priechodu. S fotoaparátom sme zavítali do Lučatína, kde sa béčko Podkoníc stretlo v derby s Ľubietovou.

Zástupcovia banskobystrického regiónu v súťažiach Slovenského futbalového zväzu boli v akcii už v piatok 19. augusta. Treťoligové derby v Rakytovciach skončilo výhrou Podkoníc a banskobystrická Dukla vo fortunaligovom derby nestačila na domácu Podbrezovú.

Šalková dala 5 gólov, Badín doma neskóroval

Priaznivci z Banskej Bystrice a okolia tak mali v sobotu 20. augusta čas aj na stretnutia 3. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy. Šalková privítala o 16.30 h pred 115 divákmi Žarnovicu. Ako prví skórovali už v 9. minúte hostia, keď si Kandala nabehol za domácu obranu, obhodil si brankára Šalkovej Vernarského a zasunul loptu do odkrytej brány. Domáci vyrovnali v 26. minúte po prihrávke Šimčíka z ľavej strany a presnom zakončení na zadnej tyči v podaní Andreja Alakšu.

Žarnovica si prinavrátila vedenie krátko po zmene strán zásahom Chlpka zvnútra pokutového územia. Zo strany hostí to však bolo, pokiaľ ide o góly, všetko. Hráči Šalkovej vyrovnali po druhýkrát v 58. minúte, keď si Ján Šimčík na ľavej strane šestnástky zasekol brániaceho hráča na os ihriska a upratal loptu pod brvno. Domáci sa po prvýkrát ujali vedenia v 67. minúte zásluhou Tomáša Mikulca, ktorý vystrelil presne k ľavej tyči brány hostí po priťuknutí Chovanca. V 77. minúte zvýšil Šimčík svojím druhým gólom v zápase na 4:2, keď vystrelil presne po trávniku spoza šestnástky z ľavého krídla po skvelej finálke Mikulca. Výsledku dal konečnú podobu v závere zápasu Alakša, ktorý sa zaradil medzi 2-gólových strelcov duelu presnou koncovkou spred brány po centri z pravej strany. Šalková tak neprehrala ani v treťom zápase štvrtoligovej sezóny, pričom na konte má pekných 7 bodov.

V rovnakom čase hral doma aj Badín, ktorému sa už darilo menej, keď neokúsil chuť víťazstva ani v 3. kole. O jediný gól stretnutia sa hostia z Čadce postarali v 24. minúte po tom, čo Byrtus využil chybnú rozohrávku v defenzíve domácich a pohotovou strelou prekonal Kučeru. Stretnutie v Badíne sledovalo približne 150 divákov. Na svoju prvú výhru čaká aj Zvolen, ktorý remizoval bez gólov v Krásne nad Kysucou a Kováčová, ktorá si doma rozdelila body so Stráňavami.

Medzibrod vyhral aj tretí zápas a je prvý

Medzibrod prežíva skvelý vstup do piatoligovej sezóny, keď v nedeľu 21. augusta doma pred približne 200 divákmi porazil Veľký Krtíš 3:1. O všetky góly domácich sa postarala letná posila Ivan Pipich, ktorý zaknihoval hetrik gólmi zo 16., 29. a 51. minúty. Hosťujúci Baník v 58. minúte znížil na konečných 3:1. Medzibrod je tak po troch výhrach na čele tabuľky. Slovenská Ľupča v rámci 3. kola V. ligy skupiny JUH v nedeľu bodovala v Málinci po bezgólovej remíze.

Jakub dal Bacúchu sedmičku, Sásová vyhrala vonku

Tretie kolo VI. ligy skupiny C otvoril v sobotu duel medzi Sliačom a Krupinou. Približne 120 divákov videlo prvý gól v 22. minúte, keď Milan Kujan poslal domácich do vedenia. Hostia následne otočili priebežný stav na 1:2, keď sa dvakrát presadil Michal Dedok. Sliač vyrovnal na 2:2 gólom do šatne v podaní Tomáša Uhaľa. V druhom dejstve mala navrch Krupina. Slavomír Selecký sa zaradil medzi 2-gólových strelcov duelu a po jeho zásahoch platil stav 2:4. V 74. minúte spečatil hetrik Dedok. Sliač v závere ešte znížil na konečných 3:5, keď svoj druhý gól pridal Kujan.

Zvyšné piatoligové zápasy sa odohrali v nedeľu. Jakub je po troch kolách prvý bez straty bodu, keď v nedeľu na domácom trávniku pred približne 150 divákmi deklasoval Bacúch. Na výhre 7:1 sa až 5-timi presnými zásahmi podieľal Róbert Kútik. O zvyšné dva góly domácich sa postaral Marián Laktiš a Peter Valach. Za hostí skóroval len Martin Lapin.

V nedeľu si doma schuti zastrieľal aj Priechod, ktorý uštedril Dobrej Nive poltucet. V 4. minúte síce išli hostia do vedenia po zásahu Cibuľu z penalty, ale domáci nastrieľali od 36. do 54. minúty 6 gólov. Dvakrát skóroval Ivan Pařenica aj Martin Štulajter, po jednom góle pridal Ondrej Zeleňanský a Peter Zehnal.

Sásová sa v nedeľu v Hriňovej ujala vedenia po polhodine hry zásluhou Olivera Ďurtu. Na 0:2 zvyšoval v 77. Saša Savić. Domáci zdramatizovali duel v 84. minúte kontaktným gólom, ale posledné slovo mala Sásová, konkrétne Savić, ktorý v 89. minúte svojím druhým gólom upravil na konečných 1:3. Sásová tak po prvýkrát v sezóne vyhrala.

Tri góly dali v nedeľu vonku aj Selce, ktoré však museli zakaždým doťahovať vedenie domáceho Hliníka nad Hronom. Selčania neboli spokojní s výkonom rozhodcov, pričom tréner Roman Radoš videl v 81. minúte za svoje pikantné slová na ich adresu červenú kartu. Za Selce postupne skóroval Samuel Straka, Matej Považanec a bod za remízu 3:3 zachránil v 90. minúte Jakub Mesík.

V derby v Lučatíne jasná výhra B-tímu Podkoníc

Na úvod 3. kola 7. ligy ObFZ BB (bývalej I. triedy) sa Ponikám podarilo v sobotu vyhrať v Braväcove 1:3 po góloch Waltera Poliaka, Andreja Piara a Viktora Koleničku v prvej 15-minútovke druhého dejstva. Hostia otáčali nepriaznivý stav z prvého polčasu, keďže domáci otvorili skóre tesne pred prestávkou.

V nedeľu bolo na programe derby v Lučatíne, kam zavítalo mužstvo z neďalekej Ľubietovej. Stretnutie sprevádzal, tak ako väčšinu zápasov v banskobystrickom regióne, dážď. Domáci sa mohli oprieť o hráčov z treťoligového kádra Podkoníc a vďaka lepšej fyzickej zdatnosti aj futbalovej kvalite mali navrch. Béčko Podkoníc otvorilo skóre v 35. minúte, keď sa po skvelej prienikovej prihrávke dostal k lopte v pokutovom území Filip Kvietok, ktorý prestrelil brankára hostí Švedu.

Hráči Ľubietovej sa však držali v hre o body až do záveru zápasu. Zlomil ich až gól Jakuba Ruska zo 72. minúty, ktorý strelou z hry spoza šestnástky napodobnil gól Juraja Kucku proti Ikerovi Casillasovi v Žiline z roku 2014. V závere zápasu dorazili hostí Michal Zvalo s Jozefom Bubenkom. Z výhry rezervy Podkoníc nad Ľubietovou 4:0 vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Nováčik z Malachova prehral aj tretí zápas, tentokrát 4:1 v Beňuši. Brusno hralo v Strelníkoch po druhej žltej karte Miroslava Triznu zo 40. minúty v početnej prevahe. Tú zužitkoval v 46. minúte Jakub Chromek, ale sily na ihrisku sa v 55. minúte po vylúčení Adama Pančušku vyrovnali. Strelníky v 66. minúte zásluhou Jána Štubiana vyrovnali na konečných 1:1.

Harmanec otočil zápas s Riečkou

Najnižšia súťaž opäť priniesla viacero divokých výsledkov. Zaujali dve 10-gólové remízy. V prvej viedla Dúbravica nad B-tímom Šalkovej 4:0 aj 5:1, ale hostia napokon vstali z popola a v druhom polčase vyrovnali na 5:5. Rovnaký výsledok priniesol súboj Mičinej a rezervy Slovenskej Ľupče.

Tajov podľa očakávania nedal šancu Hiadľu na jeho ihrisku. Na výsledku 1:7 sa Filip Samson podieľal 5-timi gólmi. Presvedčivo zvíťazili aj Staré Hory, ktoré doma uštedrili béčku Seliec poltucet a pripísali si prvú výhru v sezóne. Horné Pršany sú zatiaľ bodovo stopercentné, keď v 3. kole 8. ligy ObFZ BB zdolali rozdielom triedy Tatran Čierny Balog B.

Harmanec sa ujal vedenia doma proti Riečke v 10. minúte po premenenej penalte v podaní Stefana Pepinovića. Igor Knopp dvomi gólmi otočil na priebežných 1:2, ale tri body bral Harmanec, keďže v 75. minúte vyrovnal na 2:2 Daniel Kiedžuch a v 88. minúte rozhodol o výhre domácich svojím druhým gólom Pepinović.

Duklistky s tesnou prehrou v Ružomberku

Ženské družstvo MFK Dukla Banská Bystrica vycestovalo v sobotu do Ružomberka, kde o 11.00 h nastúpilo na stretnutie 4. kola najvyššej ženskej slovenskej súťaže. Duklistky boli povzbudené dvomi výhrami v rade a na Liptove si držali čisté konto takmer hodinu hry. V 59. minúte sa postarala o jediný gól stretnutia domáca Tatiana Sirejová.

DEMIŠPORT liga – 1. liga žien – 4. kolo

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 59. Sirejová. ŽK: 70. Dunajská

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Briššová (C), Čierniková, Mazuchová, Dunajská, Herbríková, Šimová, Jančíková, Madajová, Brandysová, Matušková

Kam v stredu na pohár

Slovnaft Cup bude v stredu 24. augusta pokračovať zápasmi 2. kola. V ňom sa predstavia aj mužstvá z Banskej Bystrice a okolia. Lákadlom bude derby v Badíne, kde domáci štvrtoligista privíta treťoligové Podkonice. Štvrtoligový Medzibrod bude hostiť treťoligovú Spišskú Novú Ves. Neďaleká Kováčová bude chcieť v súboji štvrtoligistu s druholigistom prekvapiť Pohronie. MFK Dukla cestuje na ihrisko šiestoligovej Vinice a treťoligoví Hamšíkovci sa predstavia na pôde štvrtoligového Kysuckého Nového Mesta. Všetky stretnutia majú naplánovaný úvodný výkop na 17.00 h. Sumár 1. kola Slovnaft Cupu nájdete tu.