Jarná časť v súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu sa pomaly rozbieha. Po 3.A lige odštartovala jar už aj v 3.B lige. V sumári uplynulého diania na „miniligových“ trávnikoch nájdete aj fotogalériu z troch duelov.

V 3.A lige nezdolaní už len Starí páni

V prvom zápase piatkového programu 11. kola 3.A ligy si Svorka vlčákof poľahky poradila s predposledným Aquaduxom. Pálilo to najmä najlepšiemu strelcovi súťaže Rastislavovi Barteltovi, ktorý si pripísal 5 kúskov.

Ďalší zápas v Nike aréne už bol o čosi vyrovnanejší. Hellius aj napriek červenej karte viedol po polčase najtesnejším rozdielom. Hráči ANK Pegi síce na začiatku druhej 25-minútovky otočili na 4:3, ale k Andrejovi Šimkovi sa nikto z nich strelecky nepridal a Helliusu sa štyrmi gólmi v rade podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Na záver piatkového programu si Sparta pripísala druhú jarnú výhru, keď potvrdila rolu favorita proti poslednému AC Tornádo.

Fotogalériu vám prinášame z troch sobotňajších stretnutí 11. kola 3.A ligy. V tom prvom viedol Alcatraz & Trend po prvom polčase nad lídrom tabuľky 4:2, keď ešte do prestávky skompletizoval hetrik Matej Rudnický. Starí páni však po zmene strán zabrali a otočili zápas vo svoj prospech aj vďaka 4-gólovému Ondrejovi Zeleňanskému. Starí páni tak naďalej vedú tabuľku bez straty bodu.

Následne si Ateeray pripísal prvé jarné body, keď v na góly chudobnom stretnutí zdolal Dynamo.

Program druhého jarného kola 3.A ligy vyvrcholil šlágrom medzi mužstvami z vrchných priečok tabuľky. Tento duel však priniesol až nečakane jednoznačný priebeh. Hráči PSK aj vďaka piatim gólom Erika Kruppu uštedrili Ajaxu až 10-gólový debakel. Pre Ajax je to vôbec prvá prehra v sezóne. PSK sa tak posunulo na 2. priečku, práve pred svojho posledného súpera.

3.A liga – 11. kolo – Nike aréna

Aquadux – Svorka vlčákof 5:14 (2:6)

Góly: I. Gašparík 2, T. Lasheen 2, T. Valach – R. Bartelt 5, L. Dekyšský 3, R. Blaško 3, T. Meiszlinger 2, I. Ďurkovič. ŽK: K. Belička (Svorka vlčákof).

ANK Pegi – Hellius 4:7 (2:3)

Góly: A. Šimko 4 – M. Horňák 3, D. Eperješi 2, J. Nemec, R. Račák. ŽK: T. Handzuš (ANK Pegi). ČK: M. Mrváň (Hellius).

AC Tornádo – Sparta 2:5 (0:2)

Góly: M. Kucka 2 – A. Garaj 2, A. Rusnák, P. Tešlár, P. Pendziviater.

Alcatraz & Trend – Starí páni 6:10 (4:2)

Góly: Mat. Rudnický 4, J. Kuník, Š. Antol – O. Zeleňanský 4, J. Strelec 2, D. Kohút 2, V. Čaniga, S. Srnka. ŽK: J. Kuník (Alcatraz & Trend).

Ateeray – Dynamo 3:1 (2:1)

Góly: B. Balšianok 2, M. Danko – K. Sinyelnikov. ŽK: Z. Binder, M. Béreš – A. Bondarchuk.

Ajax – PSK 0:10 (0:4)

Góly: E. Kruppa 5, M. Badinský 3, J. Pavlík, O. Zrubák. ŽK: J. Pavlík (PSK).

Bezvetrie potvrdilo dominanciu, Arsenal zakopol so Salve

V 3.B lige, ktorá sa hrá na Tatranskej, odštartovala jarná časť. Viking Stavanger v prvom piatkovom stretnutí proti Enzu hrýzol, keď otvoril skóre a po obrate súpera vyrovnal v druhom polčase na 3:3. Enzo však napokon potvrdilo rolu mierneho favorita.

V nasledujúcom súboji Amatéri otočili v prvom dejstve nepriaznivý stav proti Mladosti 82 a vypracovali si 2-gólové vedenie. Po zmene strán však mala navrch Mladosť 82, ktorá aj vďaka hetriku Michala Čiefa otočila na 5:4. Amatéri napokon dokázali v sľubne rozbehnutom zápase zachrániť aspoň bod.

Na záver piatkového programu sa stretli dve stálice súťaže – Atak a Ortotech. Skúsenosť oboch celkov sa v zápase prejavila. Bezgólový stav platil aj po prvom polčase, ale v druhom už hráči predsa len našli lopte cestu do siete. Zápas otvoril Ortotech, ale Atak 3-gólovou 5-minútovkou otočil. Hráči Ortotechu ešte skorigovali stav duelu, ale už nevyrovnali.

V prvom sobotňajšom stretnutí potvrdilo Bezvetrie svoju dominanciu v súťaži, keď si poradilo s posledným Medojedom. O polovicu z tuctu gólov víťaza Zimnej ligy sa postaral Igor Marko. Bezvetrie má naďalej plný počet bodov.

Druhý Arsenal si veril na víťazný vstup do jarnej časti, ale Salve mu nedalo nič zadarmo a v prvej 25-minútovke reagovalo na oba zásahy favorita. Po zmene strán išlo Salve dokonca do vedenia, a to hneď do 2-gólového. Arsenal následne otočil na 5:4 a zdalo sa, že svoje ambície v tomto dueli naplní, ale Salve našlo spôsob, ako vyrovnať.

Úlohu favorita splnil v záverečnom dueli prvého jarného kola 3.B ligy Juniperus. BuK VL sa nemohol oprieť o širšiu lavičku, čo Juniperus využil a po dominantnom výkone uštedril súperovi desiatku. Chutilo najmä Jakubovi Mesíkovi, ktorý sa gólovo presadil 4-krát.

3.B liga – 9. kolo – Tatranská

Viking Stavanger – Enzo 4:6 (1:2)

Góly: L. Vešelényi 2, S. Drahoň, L. Uhliar – S. Knižka 2, I. Hak 2, P. Strieš, R. Môcik. ŽK: S. Knižka, M. Fábry (obaja Enzo).

Mladosť 82 – FK Amatéri 5:5 (1:3)

Góly: M. Čief 3, M. Huťka, B. Navrátil – M. Porubský 2, L. Jeziorski, M. Repčín, L. Melaga. ŽK: M. Maďar, M. Patráš – M. Porubský, L. Jeziorski, L. Melaga.

Atak – FC Ortotech 3:2 (0:0)

Góly: M. Paulik 2, R. Oravec – P. Konder, P. Pinter.

Bezvetrie – FC Medojed 12:5 (6:3)

Góly: I. Marko 6, D. Ďurič 3, D. Mihalíček, M. Michal, M. Polgar – P. Kurinec 2, J. Bielik, V. Klemanič, V. Sklenka. ŽK: I. Marko (Bezvetrie). ČK: P. Kurinec (FC Medojed).

Arsenal FC – FC Salve 5:5 (2:2)

Góly: L. Potančok 3, T. Bartošík 2 – M. Buzák 3, K. Jančík 2.

BuK VL – FC Juniperus 1:10 (0:4)

Góly: J. Ťakuš – J. Mesík 4, M. Maruniak 2, R. Blaško 2, J. Klačan, M. Palovič. ŽK: M. Mikuláš (BuK VL).