Jarnú časť sezóny malého futbalu v Banskej Bystrici odštartovalo na prelome mesiacov marec a apríl 10. kolo 3.A ligy. Prinášame vám sumár výsledkov a fotogalériu z troch stretnutí.

Program kola odštartoval v piatok 31. marca o 17.30 h v Nike aréne v areáli UMB na Tajovského 55. V prvom zápase jari si Hellius do 19. minúty vypracoval vedenie 2:0, ale hráči Ajaxu v závere prvého polčasu vyrovnali a krátko po zmene strán išli do vedenia. Hellius následne otočil na 4:3, ale Ajaxu sa napokon podarilo aspoň vyrovnať, vďaka čomu je v tejto sezóne stále neporazený.

Sparta získala cenné tri body v boji o účasť v prvej sedmičke, keď po výbornej 6-minútovke v prvom polčase vyhrávala 4:0. Alcatraz & Trend už len korigoval priebežný stav a Sparťania si náskok s prehľadom postrážili.

V poslednom piatkovom dueli sa stretlo PSK a AC Tornádo. Hráči PSK vďaka dvom gólom v 14. minúte a presnému zásahu v samom závere prvej 25-minútovky viedli po polčase 3:0. V druhom dejstve už posledné AC Tornádo zápas nezdramatizovalo. PSK pomohol k výhre hetrikom Ján Oláh.

Sobotňajší program otvorilo o 10.00 h stretnutie medzi Borussiou a Ateerayom. Ako prvá skórovala Borussia, ale Ateeray do prestávky otočil a krátko po zmene strán zvýšil na 3:1 zo svojho pohľadu. Hráči Borussie následne tromi gólmi v rozmedzí dvoch minút otočili na 4:3. Ateeray vzápätí vyrovnal, ale záverečná 10-minútovka patrila hráčom Borussie, ktorí v nej 6-timi gólmi zlomili zápas vo svoj prospech.

Starí páni ešte v aktuálnom ročníku neprehrali a proti predposlednému Aquaduxu potvrdili rolu favorita. Líder tabuľky 3.A ligy nastrieľal až 17 gólov, pričom o poltucet sa postaral Peter Matúška.

Prvý jarný víkend banskobystrickej „miniligy“ zakončil nervózny duel, v ktorom hlavný arbiter udelil viacero kariet oboch farieb. V oboch polčasoch malo o gól navrch ANK Pegi, ktoré od 45. minúty vyhrávalo 6:2 zo svojho pohľadu. Hráči Dynama už len dvomi gólmi v poslednej minúte skorigovali na konečných 4:6.

3.A liga – 10. kolo – Nike aréna

Hellius – Ajax 4:4 (2:2)

Góly: R. Urda, D. Eperješi, J. Nemec, M. Tarageľ – Rób. Sečkár 2, Rom. Sečkár, L. Dvorský.

Sparta – Alcatraz & Trend 7:2 (4:1)

Góly: S. Škuta 2, P. Tešlár 2, A. Garaj, A. Rusnák, P. Pendziviater – A. Bubeník, M. Rudnický.

PSK – AC Tornádo 6:2 (3:0)

Góly: J. Oláh 3, M. Badinský, E. Kruppa, M. Bobor – P. Vrbiniak, M. Mokrý. ŽK: F. Kolík (AC Tornádo)

Borussia – Ateeray 10:4 (1:2)

Góly: M. Bálint 4, E. Masár 3, P. Zelina 2, M. Zemko st. – B. Balšianok 2, P. Rončak, M. Béreš.

Starí páni – Aquadux 17:3 (6:0)

Góly: P. Matúška 6, V. Čaniga 4, O. Zeleňanský 2, A. Šimiak 2, M. Suržin, M. Stankovič, S. Srnka – T. Lashin 2, I. Gašparík.

Dynamo – ANK Pegi 4:6 (1:2)

Góly: M. Sultangaliyev 2, A. Yashkin, F. Sylvestr – F. Laksik 2, J. Orel, T. Handzuš, J. Bednár, L. Handzuš. ŽK: A. Uzugaliuli, K. Sinyelnikov – A. Bystran. ČK: K. Sinyelnikov – P. Štulajter.