Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu vyvrcholila v prvú marcovú sobotu poslednými dvomi zápasmi. Absolútnym šlágrom celej sezóny bol priamy súboj o titul medzi Bezvetrím a Nemcami. V sumári nájdete aj fotogalériu a odkazy na videozostrihy z oboch duelov.

Ešte pred súbojom o celkové prvenstvo sa hralo o konečné 4. miesto. Ak chceli Emócie bokom získať aspoň zemiakovú medailu, potrebovali v poslednom kole zvíťaziť. Vedenia sa však ujalo Enzo, ktoré si v úvode vypracovalo 2-gólový náskok. Emóciám bokom sa podarilo vyrovnať na 4:4, ale hráči Enza si ešte pred prestávkou prinavrátili vedenie.

Emócie po zmene strán vyrovnali, ale hráči v žltých dresoch dali následne 3 góly v rade. Oranžovo odeté mužstvo však predviedlo skvelý záver, keď štyrmi presnými zásahmi v záverečnej 15-minútovke otočilo na 8:9. Emócie bokom tak vďaka vzájomnému zápasu odsunuli Enzo na konečnú 5. priečku.

Následne prišlo na rad veľkolepé finále. Oba vedúce celky tabuľky mali zhodne po 30 bodov. Lepšiu pozíciu mali Nemce, ktorým vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu stačila na zisk titulu aj remíza. Bezvetrie však v prvom dejstve Nemce sfúklo, keď po piatich minútach vyhrávalo už 3:0 a napokon platil po polčase stav 5:1.

Nemčania však v druhej 25-minútovke duel zdramatizovali, keď dvomi gólmi znížili na 5:3. Ďalší gól dalo Bezvetrie, ale Nemce sa nevzdali a v záverečných minútach znížili na rozdiel jediného gólu. V dramatickom závere však už Bezvetrie tesnú výhru, a tým pádom aj zisk titulu majstra Zimnej ligy ubránilo. Najlepším strelcom Zimnej ligy sa stal Ivan Varga z Nemiec, ktorý nastrieľal až 54 gólov. Druhú priečku v tabuľke kanonierov obsadil 31-gólový Vladyslav Marchuk z Bezvetria.

Zimná liga BBZMF – skupina o titul – posledné kolo – sobota 04.03.2023 – Magurská

Enzo – Emócie bokom 8:9 (5:4) – VIDEO

Góly: M. Fábry 3, T. Černík 3, P. Strieš, T. Hlavatý – M. Mesík 3, A. Szarowski 2, S. Václavík 2, R. Latta 2.

Bezvetrie – Nemce 6:5 (5:1) – VIDEO

Góly: I. Marko 2, E. Hric, R. Valent, M. Orság, V. Marchuk – I. Varga 3, J. Bartkovič, D. Kohút. ŽK: E. Hric – T. Kostiviar.