Treťoligisti z regiónu získali počas tretieho aprílového víkendu na domácich trávnikoch po bode. Zatiaľ čo A-mužstvo RSC Hamsik Academy remizovalo so Šaľou, Podkonice hrali bez gólov s Novým Mestom nad Váhom.

Hamšíkovci v sobotu 15. apríla o 16.00 h v Rakytovciach privítali v stretnutí 22. kola III. ligy Západ v súboji tabuľkových susedov FK Slovan Duslo Šaľa. Hostia otvorili skóre už v 3. minúte, keď Jakub Krištof zachytil rozohrávku domácich, vysunul na ľavú stranu šestnástky voľného Thomasa Hučka, ktorý poslal loptu placírkou k vzdialenejšej tyči – 0:1. Hráči RSC Hamsik Academy odpovedali už v 12. minúte. Nikolas Miloš Pollák nakopol loptu za obranu hostí na Ivana Šteinigera, obranca Šale Godwin Alexander Igwe prihral nechcene útočníkovi domácich Viktorovi Vondryskovi, ktorý sa osamotený pred bránou nemýlil – 1:1.

V 34. minúte mali domáci pomerne nebezpečnú príležitosť, keď Biljalj Iseni vysunul na ľavú stranu pokutového územia Vondrysku, ktorého strelu vyrazil brankár Šale Vojtech Milošovič na roh. O pár minút neskôr si mohli hostia prinavrátiť vedenie, keď Hučko ušiel po ľavom krídle, dostal sa až hlboko do šestnástky a trafil brvno. Hamšíkovci v závere prvého polčasu takmer zavŕšili obrat. Iseni odcentroval zľava pre bránu, kde Vondryska hlavičkoval do ľavej tyče, odrazenú loptu posunul Pollák spätne Denisovi Jančovi, ktorý ale z prvej prestrelil.

Do druhého polčasu vstúpili domáci aktívne. Iseni z pravej strany pokutového územia len tesne minul vzdialenejšiu tyč a brániaci hráči hostí krátko na to zblokovali ďalšie dva nebezpečné pokusy. V 51. minúte mali hráči RSC Hamsik Academy k dispozícii priamy kop spoza šestnástky, viac z ľavej strany a gólman Šale Milošovič sa musel natiahnuť k pravej tyči, aby vytesnil strelu Janča.

V 68. minúte zas Iseni na ľavej strane pokutového územia zbavil brániaceho hráča, posunul loptu na os ihriska Vondryskovi, ktorý ale z prvej prekopol bránu Šale. Hostia pohrozili v 76. minúte, keď sa Krištof uvoľnil na hrote útoku a z hranice šestnástky minul ľavú tyč brány Lukáša Högera. Poslednú šancu zápasu mali hamšíkovci, ale Šteiniger na prednej tyči po rohovom kope Janča z ľavej strany hlavičkou minul bránu.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Budem stručnejší. V poslednej tretine ihriska nedokážeme využiť hernú dominanciu v zápasoch. To znamená, že vyberáme nesprávne spôsoby riešenia týchto situácií. Tvrdo trénujeme a ideme pokračovať naďalej v tom, aby sme sa zlepšili.“

III. liga Západ – 22. kolo – sobota 15.04.2023, 16.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – FK Slovan Duslo Šaľa 1:1 (1:1)

Góly: 12. Vondryska – 3. Hučko. ŽK: 73. Ždánsky (RSC HA). Rozhodovali: Krčová – Kardelis, Uram. Diváci: 100.

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Neušel, Kapor, Gaško (C), Vávro – Pollák (46. A. Jackuliak), Ždánsky (85. Bobrovský), Jančo, Iseni – Vondryska, Šteiniger. Tréner: P. Venglarčík.

Zostava FK Slovan Duslo Šaľa: Milošovič – Krivošík, Igwe (46. Delov), Orság, Kotlár, Kochan (C), Rogério (89. Hubinák), Oravec, Hudák (70. Marček), Krištof (89. Takács), Hučko (83. Morvay). Tréner: M. Foltán.

Podkonice opäť remizovali

Mužstvo Podkoníc hostilo v nedeľu 16. apríla od 16.00 h tabuľkovo nižšie postavené Nové Mesto nad Váhom. Približne 200 divákov gól nevidelo. Podkonice tak natiahli sériu bez prehry už na 6 zápasov, pričom posledné tri z nich priniesli deľbu bodov. Podkoničania majú v aktuálnom ročníku III. ligy Západ na konte už 10 remíz, a v tomto ukazovateli kraľujú celej súťaži.

III. liga Západ – 22. kolo – nedeľa 16.04.2023, 16.00 h – Podkonice

FK Podkonice – AFC Nové Mesto nad Váhom 0:0 (0:0)

ŽK: 36. Martinec, 84. Selecký, 84. Mózer, 90. Macuľa – 45. Prelec, 72. Koberčík, 84. Šimorka.  Rozhodovali: Kukan – Železňák, Slatárovič. Diváci: 200.

Zostava FK Podkonice: Petrík – Očenáš, Mat. Turňa (C), Lihan (46. Rusko) – Selecký, Kvietok, Martinec, Patrnčiak – Mózer, Tannhauser (69. Horváth), Gabriš. Tréner: Mar. Turňa.

Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Igaz – Koberčík, Múdry, Šimorka, Prelec (50. Halabrín), Valík, Buček, Tuka (67. Pavlovčík), Štefanka, Jambor, Šebek (C). Tréner: J. Kováč.

10
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
0 0 0 0 0:0 0

V rámci 23. kola III. ligy západ bude hrať RSC Hamsik Academy v sobotu 22. apríla od 16.00 h na ihrisku MŠK Fomat Martin. Podkonice sa v rovnakom čase predstavia u lídra tabuľky z Malženíc.