Filip Roháček – profil autora

Filip Roháček sa narodil 28. februára 1990 v Banskej Bystrici. Po Základnej škole Jozefa Gregora Tajovského v Podlaviciach študoval na Obchodnej akadémii na Tajovského ulici v Banskej Bystrici a  následne bol študentom žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde v roku 2011 štúdium prerušil a následne zanechal pre podnikateľské aktivity.

Od roku 2002 bol organizátorom podujatí Podlavice Model Day – neskôr Banská Bystrica Model Day, ako aj ďalších podujatí pre deti a mládež. Pracoval pre mestské Centrum voľného času a neskôr, ako vedúci záujmových útvarov aj pre Súkromné centrum voľného času Relaxáčik, na Moskovskej ulici. V oblasti médií pôsobí od roku 2007. Ako moderátor moderoval desiatky podujatí od outdorových akcií či súťaží až po plesy. V dvoch ročníkoch súťaže mladých moderátorov Sárova Bystrica zvíťazil v krajskom kole, raz v celoslovenskom.

V roku 2008 stál pri začiatkoch informačného portálu Bystricoviny.sk, kde neskôr pôsobil na pozícii zástupcu šéfredaktora. Od roku 2009 spolupracuje s futbalovým klubom Dukla Banská Bystrica ako športový hlásateľ a v oblasti klubového PR. V roku 2010 spoluzakladal názorový portál Inštinkt.sk a vo svojom rodnom meste založil informačný portál BBonline.sk. V súčasnosti vedie spoločnosť REGIONAL MEDIA prevádzkujúcu portály BBonline.sk, DTonline.sk, LConline.sk a ZVonline.sk. Pôsobí navyše v oblasti nezávislého PR poradenstva a internetového marketingu.

Prečítajte si pravidelný blog autora: Tak banskobystricky…

Prečítajte si rozhovor s autorom…