Po viac ako desiatich mesiacoch polícia ukončila vyšetrovanie tragickej dopravnej nehody osobného automobilu, sanitky a autobusu MHD, ktorá sa stala 14. októbra minulého roka. Na mieste, kde už dnes nájdeme len pamätnú tabuľu, vtedy vyhasol život známeho banskobystrického záchranára Andreja Faglica a po niekoľkých týždňoch definitívne aj vodiča sanitky Jozefa Šárika.

Polícia ihneď po nehode obvinila z prečinu usmrtenia vtedy 44-ročnú vodičku z Banskej Bystrice. Tá na neprehľadnej križovatke pod oporným múrom v Sásovej  nedala na svojom vozidle Citroen pri výjazde z vedľajšej cesty prednosť v jazde po hlavnej ceste prichádzajúcej sanitke. Tú náraz vymrštil do protiidúceho autobusu. Verzia o vine vodičky tohto automobilu je aj výsledkom práve skončeného vyšetrovania polície.

Ako dnes médiá informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Vašková, dnešným dňom 21. 7. 2011 vyšetrovateľ na podklade všetkých zhromaždených materiálov ukončuje vyšetrovanie návrhom na konečné rozhodnutie a celý spisový materiál bude zaslaný na prokuratúru. Do vyšetrovania nehody boli pri tom prizvaní aj znalci z odboru zdravotníctva, ako aj z odboru dopravy.

O minuloročnej tragédii na portáli BBonline.sk:

14.10.2010 – Havária sanitky a autobusu v Sásovej: lekár záchranky mŕtvy!

15.10.2010 – Úlomky, sviečky a spomienky

19.10.2010 – Pohreb tragicky zosnulého lekára si vyžiada asistenciu polície

03.11.2010 – Tragédia nakoniec ešte smutnejšia! Vodič sanitky včera umrel

04.11.2010 – Križovatka Ďumbierska nie je nehodový úsek, polícia však opatrenia nevylučuje