Vo štvrtok vo večerných hodinách malo podľa pracovníkov dopravného dispečingu SAD Zvolen, a. s. dôjsť k havárii autobusu linky č. 22. Ako vás portál BBonline.sk ako prvý informoval, malo sa tak stať medzi 19:30 a 20:00 h na na hlavnej ceste nad križovatkou  Ďumbierskej ulice a ulice Nová cesta pod oporným múrom v Sásovej, kedy nemala vodička osobného automobilu dať  prednosť sanitke, ktorá sa následne odrazila čelne do autobusu MHD a oporného múru.

Štyridsaťštyri ročná žena za volantom osobného automobilu značky Citroen neutrpela vážnejšie zranenia, ľahšie bola zranená jej 58 ročná spolujazdkyňa. Ľahšie odreniny a zranenia mali cestujúci z autobusu. Vodič vozidla MHD bol rovnako prevezený na ošetrenie do nemocnice. Lekár sanitky, ktorým mal byť podľa informácií portálu BBonline.sk primár  banskobystrickej záchranky, podľahol zraneniam na mieste. Podľa informácií prítomných mal neskôr zraneniam podľahnúť aj vodič záchranky, ale tieto informácie sa nepotvrdili.

Aktualizácia 15.10.2010: Hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Vašková informovala v ranných hodinách portál BBonline.sk o tom, že na mieste umrela jedna osoba vo veku 57 rokov, jedná sa o vyššie spomínaného lekára sanitky. Ďalšiu obeť zatiaľ polícia oficiálne potvrdenú nemá. Dve osoby mali byť zranené ťažko.

O 10:30 h sa definitívne potvrdzuje, že tragédia si vyžiadala jednu obeť. Vodič sanitky, ako aj ďalší spolujazdec boli ťažko zranení. Zdravotný stav vodiča sa podľa dostupných informácií zlepšuje. Rozsah všetkých ich zranení ale nebol dosiaľ ustálený.

Ako uvádza tlačová správa Krajského riaditeľstva policajného zboru – vyšetrovateľka začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia, z ktorého dnes obviní 44-ročnú vodičku z Banskej Bystrice.

Na mieste tragédie zostali už len úlomky, sviečky a spomienky (FOTO) – česť pamiatke lekára Andreja Faglica vyjadril aj minister zdravotníctva Ivan Uhliarik.

Vyberáme z príspevkov na facebooku BBonline.sk:

„podľa toho čo som videl tak vodička strieborného peugeota nedala na križovatke prednost jazde sanitke sa zapnutou signalizáciou, ktorú po náraze odhodilo rovno čelne do linkového autobusa, ktorý stál v tej chívli na križovatke, zo sanitky nezostalo nič …“

„..včera v Ľupči vyhasol jeden život a dnes tu ďalšie životy….je to smutné …kam sa tak všetci ponáhľame ?“

„nič príjemné…. sanitka je na cimpr-campr… lekár sanitky na mieste mŕtvy, doteraz oživovali šoféra sanitky – ale po 45 min. odišla sanitka pomaly, beez majákov – neúspešná resuscitácia 🙁 všade kusy plechu, 14 cestujúcich zranených – rozbité hlavy, vyklbené ruky, nohy… :(((((((((((((„

Ďalšie informácie zisťujeme…