Nešťastná nehoda zo 14. októbra si vyžiadala ďalšiu obeť. Tragédia, pri ktorej osobné auto nedalo prednosť sanitke, ktorá sa tak čelne zrazila s autobusom MHD, otriasla celým Slovenskom. Na mieste zahynul 57-ročný známy lekár Andrej Faglic, s ktorým sa verejnosť rozlúčila 20. októbra.

Už prvotné informácie médií z miesta udalosti však nedávali veľké šance na prežitie ani šoférovi sanitky. O to potešujúcejšie boli informácie z oficiálnych zdrojov na ďalší deň, kedy sa mal zdravotný stav ťažko zraneného šoféra zlepšovať. Mnohopočetné poranenia hlavovej časti tela si však vyžiadali viac, ako dokázali viaceré operácie v Roosveltovej nemocnici navrátiť. Pacienta udržiavali v umelom spánku, čo portálu BBonline.sk ešte niekoľko dní po tragédii potvrdili pracovníci nemocnice.

Ako včera vo večerných hodinách uviedla televízia Joj –  tridsaťročný Jozef Šárik krátko pred 17-tou hodinou definitívne opustil tento svet. Zanechal po sebe ženu a malé dieťa. Z posádky sanitky tak prežil len tretí člen, ktorý sa v čase nehody nachádzal v jej zadnej časti.

Pripomeňme, že polícia už na druhý deň po nehode obvinila 44-ročnú vodičku z Banskej Bystrice z trestného činu usmrtenia.

Čítajte aj:
14.10.2010 – Havária sanitky a autobusu v Sásovej: lekár záchranky mŕtvy!
15.10.2010 – Úlomky, sviečky a spomienky
19.10.2010 – Pohreb tragicky zosnulého lekára si vyžiada asistenciu polície