Na mieste štvrtkovej večernej tragickej udalosti, pri ktorej došlo k zrážke automobilu, sanitky a následne autobusu MHD v Sásovej, už dnes pripomínajú nešťastie len čiary a fľaky na asfalte, sviečky a symbolické úlomky, ale aj zdravotnícke rukavice. Nehoda si podľa oficiálnych informácií vyžiadala jednu obeť – 57 ročného skúseného lekára, primára banskobystrickej záchranky.

Pri tragickej nehode, akú si Banská Bystrica dlho nepamätá, sa ďalšie dve osoby zranili ťažko a množstvo ľudí, najmä z autobusu MHD, sa zranilo ľahko.

Aj minister zdravotníctva Ivan Uhliarik vyjadril v piatok hlbokú ľútosť nad tragickou dopravnou nehodou autobusu, sanitky a osobného auta, ktorá sa stala 14. októbra 2010 v Banskej  Bystrici.  Pri havárii  zahynul lekár, ťažko sa zranil vodič ambulancie mobilnej intenzívnej jednotky a nehoda si vyžiadala ďalších 13 zranených.  Ako sa píše vo vyjadrení Ministerstva zdravotníctva – širokú lekársku  rodinu  opustil  jeden z jej členov, ktorý  patril medzi významné  osobnosti záchrannej zdravotnej  služby v Banskobystrickom kraji –  MUDr. Andrej Faglic. Svoje odborné skúsenosti a vedomosti odovzdával  ďalším kolegom,  aktívne ich zúročoval  aj vo funkcii  krajského odborníka  pre urgentnú medicínu. Odišiel tak skúsený 57- ročný lekár, pedagóg, vynikajúci profesionál, ktorý si ctil a dodržiaval Hippokratovu prísahu a obetavo pacientom prinavracal  to najcennejšie – zdravie.  Zostalo po ňom   prázdne miesto  v širokej záchranárskej obci,  rodine  aj medzi priateľmi. Česť jeho pamiatke!

Viac o nehode nájdete tu…

Redakcia portálu BBonline.sk vyjadruje pozostalým úprimnú sústrasť.