Posledná rozlúčka so zosnulým lekárom, primárom tunajšej záchranky MUDr. Andrejom Faglicom, sa uskutoční zajtra (20. októbra) v banskobystrickom krematóriu v Kremničke o 14.00 h.

Na mieste štvrtkovej nehody zostali symbolicky pohodené zdravotnícke rukavice, či úlomky zo sanitky.

Päťdesiatsedem ročný známy lekár, ktorého poznali nie stovky, ale priam tisíce Banskobystričanov, pretože mnohým z nich zachránil život, sa stal obeťou štvrtkovej tragickej dopravnej nehody v Sásovej. Šofér sanitky, ktorá sa po zrážke s automobilom čelne zrazila s autobusom MHD, leží podľa dostupných informácií naďalej v kóme v banskobystrickej nemocnici. Stav ďalších zranených sa zlepšuje a nieje natoľko vážny.

Ako v tlačovom vyhlásení informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Vašková, na poslednej rozlúčke sa predpokladá veľký počet účastníkov a pred ňou najmä množstvo vozidiel presúvajúcich sa z Roosveltovej nemocnice do krematória v Kremničke. „Považujeme za potrebné zabezpečiť ich plynulý prejazd, nakoľko môže vzniknúť dlhá kolóna týchto vozidiel. Aby sme zabránili prípadnému vzniku dopravnej nehody či dopravným zápcham, situácia si bude vyžadovať asistenciu polície. Predpokladá sa, že celý presun vozidiel bude trvať približne 30 – 40 minút. Výjazd vozidiel z nemocnice je v čase o 12.45 h  s predpokladaným príchodom do Kremničky o 13.20 h,“ píše sa v tlačovom vyhlásení Krajského riaditeľstva policajného zboru.