Posledný júlový víkend už síce maže z kalendára polovicu prázdnin, ale s ponukou podujatí neutícha. Športové či kultúrne akcie stále lákajú.

ATELIÉR POD NOSOM

Zvolen – Námestie SNP, piatok 29. júl o 15. hod.

Tradičná akcia – jedná sa o plenér výtvarníkov združenia Zvolenská sedmička a akcia je zameraná hlavne na priblíženie tvorby výtvarníkov. Diváci môžu sledovať samotný vznik diel priamo na mieste a prezrieť si minivýstavu už hotových diel. Pre deti budú pripravené maliarske stojany s kriedami a voskovkami, kde si budú môcť kresliť a po predložení hotového diela ich čaká aj sladká odmena. Na spestrenie podujatia je pripravený koncert hudobnej skupiny. O 18.30.hod. vystúpia Marcel a Ondřej Danišovci zo Zvolena s kapelou Definitívum a piesňami Deža Ursinyho a Jara Filipa.

IN-LINE DRÁHA

Plážové kúpalisko Aqualand, počas celého leta

Navštívili ste už prvý banskobystrický asfaltový okruh o dĺžke 900 m pre in-line korčuliarov alebo bežcov k dispozícií denne od 19.00 do 20.30 hod, počas letnej sezóny 2016 je k dispozícii bezplatne.

The-Legits-Blast-2015-Rep-Your-Country-Ratin_Photo by Vladimir LorincTHE LEGITS BLAST FESTIVAL 2016

Europa SC a Ministry of Fun, piatok 29. júl, sobota 30. júl a nedeľa 31. júl

The Legits Blast je najmedzinárodnejší festival na Slovensku s každoročnou účasťou umelcov z vyše 70 krajín sveta, kde sa hudba, tanec, umenie a životný štýl menia v nezabudnuteľné zážitky. Opäť sa môžete tešiť na street shows, street ball, tanečné/breakové battles a workshopy, relax a zábavu, párty, graffiti, maliarske a fotografické expozície, koncerty slovenských a zahraničných interpretov, premietanie a diskusie na rôzne témy, prírodu, detské súťaže a omnoho viac. Festival prebieha 8 dní a pozostáva z viacerých jedinečných projektov, vrátane sobotňajšieho svetového finále Outbreak Europe. Viac tu informácií o podujatí sa dočítate v staršom článku.

WRANGLER SHOW – 5. MEDZINÁRODNÝ ZRAZ JEEP WRANGLER POD HRADOM

Wrangler show 2016 aSlovenská Ľupča – Podkonice, piatok 29. júl, sobota 30. júl a nedeľa 31. júl

Už v poradí piaty ročník medzinárodného zrazu Wrangler show cez tento víkend. Na futbalovom ihrisku v Podkoniciach bude v sobotu o 17. hod. popoludní pokračovať hudobný festival. Viac informácií nájdete v našom staršom príspevku…

SLIAČSKE ROCKOVÉ LETO

Ihrisko ZŠ Sliač, piatok 29. júl, sobota 30. júl

Na Sliači od štvrtka prebieha tradičný hudobný festival rockových kapiel a hudobníkov. V piatok vystúpia napríklad Pančuchy Eleny Hríbovej, Družina, Peacock Ball či Dan Bárta. Sobotňajší program napríklad koncerty kapiel Rock Reunion, Sense, Got blue balls, Verdikt znie či Edgar. Jednodňové vstupné je vždy v cene 7 €.

GUČA UMENIA

Zvolenská Slatina, piatok 29. júl, sobota 30. júl a nedeľa 31. júl

Festival Guča umenia vo Zvolenskej Slatine v kine Pokrok. Vystúpenia kapiel Puding Pani Elvisovej, Čisté tvary, Bad Karma Boy, Tri Tvoriv Tvory, Walter Schnizelson, Got Blue Balls a mnohý iný. Permanentka je za cenu 18 eur, na jeden deň je za 8 eur. Deti, študenti a dôchodcovia za 15 eur. Nedeľný program je pre všetkých zadarmo.

HOREHRONSKÝ GURMÁN FEST

Mýto pod Ďumbierom, piatok 29. júl  o 19. hod. a sobota 30. júl o 10. hod.

Majstrovstvá vo varení profesionálov a amatérov kuchárska a barmanská show. Občerstvenie pod taktovkou top šéfkuchárov nášho regiónu. Tešiť sa môžete napríklad aj na koncert kapely Hex.

i_3915125KONCERT CELESTE BUCKINGHAM

Krupina – Amfiteáter Viliama Polónyiho, piatok 29. júl o 20. hod.

Koncert Celeste Buskingham a kapely King Shaolin pod holým nebom. Vstupné je 10 eur.

BAŽANT KINEMATOGRAF – PELÍŠKY

Námestie SNP v Banskej Bystrici, piatok 29. júl o 23.00 hod.

Slovenské mestá aj tento rok brázdi kinoautobus a priamo na Námestí SNP si budú môcť návštevníci bezplatne pozrieť filmové legendy v starších i nových slovenských a českých filmoch. Prvým v Banskej Bystrici bude tento rok netradičné večerné premietnutie legendárneho filmu Pelíšky. Vstup je voľný.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V PILOTOVANÍ VYSOKORÝCHLOSTNÝCH PADÁKOV 2016

Očová – letisko, sobota 30. júl od 9. hod.

Celodenný adrenalínový pretek najrýchlejších parašutistov Slovenska. Canopy piloting – oficiálne medzinárodné pomenovanie tohto typu súťaže zastrešuje mimoriadne atraktívne, miestami až dych-vyrážajúce disciplíny. Je to relatívne nová, moderná parašutistická disciplína, kde sa rýchlosť pristátia športovca rovná takmer 120 km/hod. Počas celého dňa na letisku aj sprievodné podujatia. Vstup je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v nedeľu. Viac podujatí sa môžete dočítať v článku.

LETO CUP 2016

i_3916762Brezno – staré futbalové ihrisko, sobota 30. júl o 9. hod.

Už 17. ročník tradičného turnaja amatérov v malom futbale. After party sa koná o 20. hod. v Dart clube a predstavia sa kapely Rhodesian z Brezna a Prevrat z Rožňavy.

MŇAMOTA V HABAKUKOCH

Donovaly, areál Habakuky, sobota 30. júl o 10.00 hod.

V sobotu vás v Habakukoch čaká Mňamota – súťaž družstiev v príprave a jedení tradičného slovenského jedla, harule. Viac informácií o tomto podujatí nájdete v našom staršom článku…

FA DONOVALY NIGHT RUN

Donovaly, sobota 30. júl o 14. hod.

Presne v polovici prázdnin, 30. júla, sa na Donovaloch s podporou starostu obce pána Miroslava Daňa, Parku Snow Donovaly a Oblastnej organizácie cestovného ruchu stredného Slovenska, uskutoční jedinečné rodinné športové podujatie s názvom Fa Donovaly Night Run. V malebnej prírode stredného Slovenska čaká na všetkých pestrý program plný športu, hier, súťaží a zábavy, ktorý začína už v piatok 29. júla o 14.00 h registráciou, prezentáciou a výdajom štartových balíkov na sobotňajší nočný beh. Ten je v sobotu na programe o 20.00 h. Viac v staršom článku.

DOBRUO PODKONICKUO – RENEGADE FEST

Podkonice – futbalové ihrisko, sobota 30. júl o 10. hod.

Už štvrtý ročník medzinárodnej súťaže vo varení guľášu o majstra za rok 2016. Vystúpi Green Day Revival a Tublatanka Revival.

HOREHRONSKÉ SLÁVNOSTI KOSCOV A HRABAČIEK

i_3916850Pohorelá, sobota 30. júl o 12. hod.

V poradí už 22. ročník podujatia. Najstaršiu kosecká súťaž na Slovensku s autentickou atmosférou horehronských kosieb. Sprievodný program je určený hlavne pre deti: lúčny detský viacboj, lukostreľba, chodúle, furmanka, terčovanie operenými šidlami, hádzanie vidiel, vykopávanie čižmou, hádzanie prakom.

ZRAZ VELOREXOV

i_3916811Tále – Hostel Tále – Dom Horskej služby, sobota 30. júl o 13. – 18. hod.

Už 3. ročník podujatia krásnej výstavy vozidiel si v rámci akcie „Zraz Velorexov a historických vozidiel“ budete môcť pozrieť aj priamo v Brezne na námestí.

TVORIVÁ DIELŇA PRE VEREJNOSŤ

Praetorium, sobota 30. júl o 13. – 16. hod.

Tvorivá dielňa k výstave Juraja Kollára – Obytná zóna už túto sobotu. Viac sa dozviete v rámci nášho staršieho článku.

NA BADÍNSKYCH VŔŠKACH

Badín – Ihrisko ŠK „Amfiteáter“, sobota 30. júl o 15. hod.

Program podujatia bude bohatý. Na ihrisku vystúpi Hronsecká lipová ratolesť, speváci ľudových piesní, nasledovať bude otvorenie majstrovstiev vo varení fučky – Hlobánska fučka a mnoho iných vystúpení a sprievodných podujatí. V hlavnom hudobnom programe vystúpia Sendreiovci, FS Jurošík z Michaloviec či SF Stavbár zo Žiliny.

SRF – ŠPAŇ ROCK FEST

i_3916984Špania Dolina – Klopačka, sobota 30. júl o 17. hod.

Už tretí ročník festivalu rockovej a hardrockovej hudby. Vystúpia Pohoda, FXVF, Seventh Weapon a Kabát Revival. Vstupné sú štyri eurá.

BASS CLASS DJ BLUPCAT ( EXDRUMATIQUE & LIQUID BEATZ)

Záhrada CNK, sobota 30. júl o 19. hod.

Daddy Dj Blupcat a jeho nenápadný comeback alebo prvé letné vydanie barovo záhradnej akcie Bass Class. Stará dobrá elektronická klasika a oprášené drumandbassové vinyly. Tiež mix of jungle, liquid, rolling, deep, brasil, reggae & jazzy moods.

BAŽANT KINEMATOGRAF – WILSONOV

Námestie SNP v Banskej Bystrici, sobota 30. júl o 21.00 hod.

V sobotu pokračujú premietania pod holým nebom na Námestí SNP jedným z novších slovensko-českých filmov na motívy knihy Michala Hvoreckého. Vstup je voľný.

LETNÉ KINO V BREZNE – PROTEKTOR

Brezno –  mestský park, sobota 30. júl o 21.hod.

V rámci Breznianskeho kultúrneho leta si môžete pod holým nebom pozrieť film Protektor. Dráma/romantický/vojnový, USA, 180 min. Čo všetko ste ochotný zradiť pre lásku?

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ, nedeľa 31. júl o 9. – 12. hod. a 13.–17. hod.

Tvorivé dielne s názvom Opeľovače s Dankou. Viete, kto sa v prírode prvý stará o to, aby sme my mali neskôr na stole chlieb, jabĺčka alebo iné dobré jedlo? Veselých kamarátov, ktorí v prírode opeľujú stromy, kríky, jedlé aj okrasné rastliny si vyrobíme v našej dielničke. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 31. júl o 14.–18. hod.

Tvorivé dielne s názvom Svadobné venčeky s Ivankou. Čaro svadbám dodávajú práve zvyky a tradície. Príďte odhaliť ich tajomstvá a spoločne si vyrobíme venček, ktorý môžete použiť aj ako milú dekoráciu vášho kráľovstva. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

Plagátik Susedské posedenie_finalSUSEDSKÉ POPOLUDNIE

Betónové kruhy na Tr. SNP, nedeľa 31. júl o 15. hod.

Občianske Združenie Umenie na Hornej pozýva na susedskú burzu, rozprávku pre deti, envirovzdelávanie pre malých i veľkých o vtáctve, ktoré žije na našom sídlisku. Viac sa dozviete v staršom článku.

NEDEĽNÉ DIVADIELKO PRE NAJMENŠÍCH: PINOKIO

Brezno – mestský park, nedeľa 31. júl o 16. hod.

Divadlo zo šuflíka Žilina uvádza interaktívne bábkovo-činoherné predstavenie na námet klasickej rozprávky talianského autora Carla Collodiho. V prípade nepriaznivého počasia sa divadelné predstavenie uskutoční v Mestskom dome kultúry.

BAŽANT KINEMATOGRAF – EVA NOVÁ

Námestie SNP v Banskej Bystrici, nedeľa 31. júl o 21.00 hod.

Tretie večerné premietanie na Námestí SNP predstaví oceňovanú tohtoročnú filmovú novinku Marka Škopa s Emíliou Vášáryovou v hlavnej úlohe. Vstup je voľný.