V rozprávkovej dedinke Habakuky na Donovaloch sa tento víkend bude vysmážať haruľa a tancovať s folklórnym súborom Urpín.

Habakuky MňamotaBrána Dobšinského rozprávkového sveta Habakuky je počas sezóny otvorená sedem dní v týždni, každý deň od 10. do 18. hod. Okrem rozprávoktu na deti, ale aj na dospelých, čaká plné vrece všakovakej zábavy a počas víkendov aj podujatia podnecujúce zvedavosť a lákajúce vôňou.

V sobotu 30. júla to bude Mňamota – súťaž družstiev v príprave a jedení tradičného slovenského jedla, harule. Ak máte chuť súťažiť, rajbať krumple a vysmážať, hláste sa na habakuky@habakuky.eu, alebo sa zaregistrujete v sobotu ráno pred súťažou. V štartovnom 5 eur je aj balíček potravín na prípravu „mňamoty“. Tých najšikovnejších čakajú zaujímavé ceny a všetkých návštevníkov zábavné hry a ďalšie súťaže, divadelné rozprávkové predstavenia aj tvorivé dielne, preliezačky, hojdačky a, samozrejme, habadej smiechu a dobrej nálady.

Nedeľa 31. júla bude v Habakukoch folklórna. V čase od 11. do 15. hod. – v prestávkach medzi rozprávkami, na pódiu amfiteátra zaspieva, zatancuje a malú tanečnú školu zorganizuje súbor Urpín z Banskej Bystrice.

Habakuky1„Samozrejme, všetko záleží od počasia a návštevnosti, čomu sa vždy snažíme prispôsobiť,“ uviedla Zuzana Záhradníková z produkcie Dobšinského sveta. „Ak bude pekné počasie a viacej návštevníkov, môže byť i tak, že budeme hrať rozprávky a paralelne bude vystupovať Urpín. Často musíme daný stav riešiť operatívne.“

V auguste sa v Habakukoch chystá medzinárodné stretnutie flašinetárov – Flašinetiáda (6. a 7. august), veľká kúzelnícka paráda Čárymáryfuk (13. august), Zúbky – malá hŕba pýta viac (20. august), jarmok ľudových remeselníkov Kúpte, že si kúpte (21. august), festival tradičného divadla Tradibáb (27. august) a príde aj Osmijanko (28. august). Tradičné Stračinove dni budú 3. septembra.